Yerli Erkek Ünlüler

Hakan Akkaya Kimdir?

instagram takipçi hilesi

hakan 21
Tam adı: Hakan Akkaya
Doğum tarihi: 31 Temmuz 1982
Doğum yeri: Ordu / Türkiye
Boyu: 1,78
Ailesi: Hazal Akkaya Özkan
Mesleği: Modacı
Aktif Yılları: 2005 yılından bu yana.
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Hakan Akkaya kimdir? Hakan Akkaya, 31 Temmuz 1982 yılında Ordu’da dünyaya gelmiştir. İlk orta ve lise öğrenimini doğduğu şehir olan Ordu’da okuduktan sonra Üniversite öğrenimi için Ankara’ya yerleşmiştir. Babası Ordu’da inşaat ve turizm işleri ile meşguldü. Henüz 21 yaşındayken babasını kaybetmiştir. Hazal Akkaya Özkan adında bir kız kardeşi vardır.

Üniversite için gittiği Ankara’da Bilkent Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde okurken ikinci sınıftayken modacı olmak için yarıda bıraktı. 19 yaşındayken İstanbul’a taşındı ve İstasyon Sanat Merkezi, Moda Tasarımı Bölümünde Moda eğitimi almıştır.

Yaşamında ilk kez 21 yaşındayken kadın, erkek koleksiyonları hazırladı. İlk işi Batik Örme’de idi, sonrasında 2008-2009 arasında Altınyıldız-Fabrika’da, 2005-2008 arası Sarar’da, 2002-2005 arasında Boyner’de, Tasarım Departmanının patronu oldu. 1999-2002 arasındaysa Batik’te Genel Müdürün asistanlığının yanı sıra tasarım görevinde de yer aldı.

2005 yılında Nişantaşı’nda açmış olduğu home ofis “Hang by Hakan Akkaya” kendi adını içinde bulunduran bir markası vardır. Hakan Akkaya, iş kadınları, iş adamları, ünlü oyuncular ve Dubai şeyhlerinin bir numaralı tercihi oldu.

Oldukça varsıl bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Akkaya, aslına bakılırsa moda hayatına çok erken bir yaşta giriş yapmıştır. 1987 yılında dönemin meşhur dizisi Cesur Ve Güzel adlı yabancı diziyi Akkaya’nın babaannesi hiç kaçırmadan severek takip edermiş. Dizinin konusu moda dünyasında geçmiş olduğundan içindeki moda aşkını o dönemde keşfetmiş. Kendisini dizide yer alan patronlardan Ridge Forrester’e benzetirmiş.

Show TV kanalında gösterilmeye başlanan “Bugün Ne Giysem” adındaki yarışma programında tasarımcı ve modacı Uğurkan Erez ve Sırp Asıllı eski manken İvana Sert ile birlikte jüri üyeliği görevini üstlenmiştir.

23 Mart 2015 yılında Show TV’de gösterilmeye başlanan ve sunuculuğunu Özge Ulusoy‘un üstlendiği “Bugün Yıldız Benim” adındaki yarışmada stiline, tarzına ve sesine güvenen ev hanımlarının yarıştığı yarışmanın jüri ekibinde Songül Karlı, Mert Ekren ve modacı Hakan Akkaya yer almıştır.

2016 yılında 5. sezonunu kutlayacak olan “İşte Benim Stilim Ünlüler” yarışmasının jüri koltuğunda  Akkaya oturmuştur.

Kemal Doğulu ve Nur Yerlitaş‘ın yer almadığı yeni sezonda “İşte Benim Stilim Ünlüler” yarışma programının sunuculuğunu Öykü Serter yaparken, jüride ise Uğurkan Erez, İvana Sert, Neslihan Yargıcı ve Hakan Akkaya yer almıştır.

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
biyografiinfogoogle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu