Yerli Kadın Ünlüler

Öykü Serter Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Öykü Serter
Tam adı: Öykü Rahşan Serter
Doğum tarihi: 26 Şubat 1975
Doğum yeri: Ankara, Çankaya / Türkiye
Boyu: 1,67 m
Ailesi: Nur Serter (annesi)
Mesleği: Sunucu, DJ, oyuncu.
Aktif Yılları: 1990’dan Günümüze.
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Öykü Serter kimdir? Öykü Serter, deprem konusunda çok çok sert eleştirilerde bulunarak gündeme oturdu. İzmir’de yaşanan 6,6 şiddetindeki deprem konusundaŞuursuz bakanlarını da al git iktidar” dedi.

Öykü, 26 Şubat 1975 yılında dünyaya geldi. Memleketi Ankara’dır. Çankaya doğumlu olan Serter, eğitimini ilk olarak TED Ankara Koleji’nde aldı. Mezuniyetinin ardından üniversite eğitimini Hacettepe Üniversitesi’nde devam ettirdi. Galatasaray Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde Radyo ve Televizyon alanında yüksek lisans eğitimi alan sunucu birçok alanda başarısını konuşturdu. Ayrıca sinema – medya alanında doktora yaptı.

Öykü Serter’in en önemli başarıları arasında yüzme konusu yer alır. Yüzme alanında 800 tane madalya kazandı. Kazandığı madalyaların 250 tanesi altındır.

Medya sektörüne ise radyoculuk ile girdi. İlk olarak “Capitol Radio” isimli radyo istasyonunda DJ olarak çalıştı. Burada çok başarılı olması ilgileri üzerine çekti. Ardından “Number One Fm” isimli istasyona geçti. Burada bir süre çalıştıktan sonra bir zamanların popüler kanalı Cine 5‘e başladı. Burada müzik programı yaptı.

Sunuculuk konusundaki başarısı farklı alanlarda da tekliflerin gelmesini sağladı. Bu tekliflerden bir tanesi de haber- belgesel programcılığıdır. Bir süre haber ve belgesel programcılığında çalıştı. Fakat tekrar müzik programı sunmaya devam etti.

Programlarının hepsinde metinleri kendisinin hazırlaması son derece dikkat çekicidir. Öykü Serter’in TV dünyasında popülerliği giderek yükselmekteydi. Fakat onun asıl yükselişi “Biri Bizi Gözetliyor” isimli program sayesinde oldu. BBG programında sunucu olarak çalıştı.

Bu programdan sonra artık ekranların aranan yüzü haline geldi. Akademi Türkiye ve Anadolu Rüzgarı gibi dönemin popüler yarışmalarında sunuculuk yapmaya devam etti.

Öykü Serter sadece sunuculuk ile değil aynı zamanda oyunculukla da ilgi çekti. 2 tane dizide rol aldı. Başarılı sunucunun çalışmaları bununla da sınırlı değildir. 2006 senesinde Ragga Oktay ile bir çalışma yaptı. Bir yarışma programı hazırladılar. B.U.M olarak kodlanan yarışmanın ismi “Bilmsel Uygulama Merkezi“dir. İzleyicilerden büyük ilgi gören yarışmada da başarı elde etti.

2010 senesinde sunuculuk çalışmalarına devam etti. MasterChef başta olmak üzere birçok yarışmada çalıştı. Son yıllarda ise “Bu Tarz Benim” isimli yarışma programında çalışıyor. Moda konusunda önde gelen yarışmalardan olan Bu Tarz Benim programında İvana Sert ve Kemal Doğulu  gibi ünlü isimler de yer alıyor.

Öykü Serter Filmleri ve Dizileri

  • 2004 – İstanbul Şahidimdir (Dizi)
  • 2006 – Ahbir Polis Olsam (Dizi)

Öykü Serter Sunduğu Yarışma Programları :

  1. İşte Benim Stilim
  2. Bu Tarz Benim
  3. Anadolu Ateşi
  4. Akademi Türkiye
  5. Biri Bizi Gözetliyor
  6. Acemi Birlik
  7. B.U.M.

Videoları

Fotoğrafları

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu