Yerli Kadın Ünlüler

Nur Yerlitaş Kimdir?

instagram takipçi hilesi

nur yerlitas 1
Tam adı: Nur Yerlitaş
Doğum tarihi: 11 Aralık 1960
Ölüm Tarihi: 27 Nisan 2020
Doğum yeri: Vefa, İstanbul, Türkiye
Ölüm Yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.67 m
Ailesi: Saadet Yerlitaş (Annesi), Benan Yerlitaş, Bahattin Yerlitaş (Kardeşleri)
Eşi: Hiç evlenmedi.
Çocuk (ları): 
Mesleği: Tasarımcı, Modacı
Aktif Yılları: 1980’li yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Nur Yerlitaş Kimdir? Nur Yerlitaş, 11 Aralık 1960 tarihinde İstanbul Vefa’da dünyaya gözlerini açmıştır. Annesinin ismi Saadet Yerlitaş‘tır. Benan ve Bahattin Yerlitaş isimlerinde iki kardeşi vardır. Açık sözlülüğü ile tanınmaktadır. 80‘li senelerde Paris ve Milano‘dan aldığı elbiseleri satarak modacılık yapmaya başlamıştır.

Kendisini arızalı olarak nitelendirmektedir. Nişantaşı semtinde oturmaktadır. İtalya’nın Milano şehrinde de bir evi bulunmaktadır. Yerlitaş‘ın evinde iki tane yardımcısı vardır. Her sabah yardımcıları tarafından hamam usülü keselenmektedir. Bülent Ersoy, Ajda Pekkan, Derin Mermerci, Sibel Can, Seda Sayan ve Petek Dinçöz gibi ünlü isimlerin sahne kıyafetlerini dikmektedir.

Nur Yerlitaş, 2007 senesinde Show TV ekranlarında yayınlanan “Bak Kim Dans Ediyor” isimli yarışma programında jüri üyesi olarak yer almıştır. 2010 senesinde Show TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Yemekteyiz” isimli programda Cenk Eren, Barbaros Şansal, Ece Vahapoğlu ve Neşe Erberk ile birlikte yarışmıştır. Seda Sayan‘da konuk olarak katılmıştır.

2011 senesinde yine Show TV ekranlarında başlayan “Bugün Ne Giysem” isimli yarışmanın jüri üyeleri arasında yer almıştır. Diğer jüri üyeleri Hakan Akkaya, Uğurkan Erez ve İvana Sert idi. 2011 senesinde Demet Akalının seslendirdiği “Türkan” isimli şarkının klibinde Türkan Şoray‘ı canlandırmıştır.

Nur Yerlitaş, 2014 senesinin Eylül ayında yayınlanmaya başlanan ve Öykü Serter‘in sunduğu “Bu Tarz Benim” isimli yarışmada Uğurkan Erez, İvana Sert ve Kemal Doğulu ile birlikte jüri koltuğunda oturmuştur. 2015 senesinin Ocak ayında program TV 8 ekranlarında yayınlanmaya başlamıştır. Yarışmayı yine Öykü Serter sunmuştur. Jüri kadrosunda ise herhangi bir değişiklik olmamıştır.

12 Ekim 2016 tarihinde göğüs küçültmek için gittiği hastanede göğüsünde bir kist bulunmuştur. Kist Maslak Acıbadem Hastanesi‘nde yapılan operasyon ile alınmıştır. 21 Kasım 2016 günü TV 8 ekranlarında başlayan “İşte Benim Stilim 7. Sezon” yarışmasında jüri üyeliği yapmıştır. Jüri kadrosunda İvana Sert, Uğurkan Erez ve Kemal Doğulu da yer almıştır. Kerimcan Durmaz ise haftada bir gün konuk olarak yer almıştır.

Nur Yerlitaş, 9 Mart 2017 günü yayınlanan “İşte Benim Stilim” programında İvana Sert ile bir tartışma yaşamıştır. İvana Sert programdan ayrılmıştır. Ancak 3 gün sonra geri dönmüştür. 23 Mart 2017 günü Yerlitaş, yorulduğunu belirterek yarışmadan ayrılmıştır.

27 Mart 2020 Pazartesi Günü Hayatını Kaybetti

Nur Yerlitaş‘a iki sene önce beyin kanseri teşhisi konmuştu. 6 ay aralıklarla iki tane büyük beyin ameliyatı geçirdi. 26 Mart 2020 Pazar günü İnstagram hesabından son fotoğrafını yayınlamıştı. 27 Mart 2020 Pazartesi günü öğle vakitlerinde ikamet ettiği evinde vefat etti.

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.info

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu