Yerli Erkek Ünlüler

Uğurkan Erez

Uğurkan Erez Kimdir?

instagram takipçi hilesi

uğurkan erez 1

Tam adı: Uğurkan Erez
Doğum tarihi: 1954
Doğum yeri: Vize, Kırklareli
Boyu: 1.66 m
Ailesi: Zekiye Adalet Erez (Anne), Nüzhet Erez (Baba)
Eşi:
Çocuk (ları): Billur Erez
Mesleği: Modacı
Aktif Yılları: 1998 yılından bu yana
imdb-logo

deezer logo mbspotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Uğurkan Erez Kimdir? Uğurkan Erez, 1954 yılında Kırklareli’ne bağlı Vize ilçesinde doğmuştur. Anne ve babası öğretmendir. Annesinin Vize ilçesinde görev yapması sebebi ile 6 yaşına gelene kadar Vize’de kalmıştır. Babası ise Uğurkan Erez henüz 9 yaşında iken hayatını kaybetmiştir. Erez’in annesinin adı Zekiye Adalet Erez, babasını adı ise Nüzhet Erezdir.

İlkokul eğitimini İstanbul Gazi Mustafa Kemalpaşa İlkokulu‘nda Ortaokul eğitimini ise Kemal Atatürk Ortaokulu‘nda almıştır. Lise’yi Fenerbahçe Lisesi‘de okumuştur. Üniversiteyi 1975 yılında Şişli Ticari İlimler Akademisi‘nde okumuştur.

Üniversiteden mezun olduktan sonra Hollanda’nın başkenti Amsterdam‘da İstatistik üzerine staj eğitimi almıştır. İleriki dönemlerde Kadıköy’de Beymen‘in muhasebe bölümünde çalışmıştır. Uğurkan Erez, vatani görevini tamamladıktan sonra Philips markasını muhasebe şefi olarak çalışmıştır. Daha sonra Süzer şirketine transfer olmuştur ve Libya’da çalışmıştır.

Uğurkan Erez, moda işine merak sardıktan sonra Vepa‘nın halkla ilişkiler müdürlüğü görevini icra etti. Kendi ajansını açarak moda sektörüne tam anlamıyla girmiş oldu. Best Model, Elite Model Look ve Miss Turkey gibi üst düzey organizasyonların koreografıdır. Podyumların sadece bir şeyi sergilemek olmadığını işin içinde tiyatro ve dans olduğunuda insanlara öğreten bir modacıdır.

1998 senesinde kendi kurduğu mankenlik ve koreografi ajansının halen sahibidir.  Ekranlarda yayınlanan “Huysuzla Dans Eder Misin?” ve “İşte Benim Stilim” gibi programlarda jüri üyeliği yapmıştır. 2019 Kasım ayında TV8‘de yayınlanmaya başlanan “Doya Doya Moda” isimli programda yer almaktadır.

Kansere Yakalandı

Akciğer Kanseri‘ne yakalanan Erez erken teşhis sayesinde kanseri yenmeyi başardı. Ağır ameliyatlar geçirdi ve İstanbul’u terk etti. Arkadaşların ve sevenlerini baskıları ile tekrardan İstanbul’a döndü. Uğurkan Erez, Mimar bir hanımefendi ile dünya evine girdi ve bu evliliğini 1990 yılında sonlandırdı. Bu evliliğinden ise Billur isminde bir kızı dünyaya geldi.

2014 ve 2015 yılında ekranlarda yayınlanan “Bu Tarz Benim Ünlüler” adlı yarışmada jüri üyeliği yaptı. Program 2016 yılında aynı formatta isim değiştirerek “İşte Benim Stilim” adıyla ekranlarda yayınlandı. Bu programda Erez’e Neslihan Yargıcı ve Hakan Akkaya eşlik etti.

21 Kasım 2016 günü seyirci ile buluşan “İşte Benim Stilim” yarışması 7. sezonunda TV 8 ekranlarında yayınlandı. Bu programda Uğurkan Erez’e Nur Yerlitaş, Kemal Doğulu ve İvana Sert eşlik etti. Programın sunuculuğunu ise Öykü Serter yaptı. Haftanın bir günü Kerimcan Durmaz programa konuk olarak katıldı.

Uğurkan Erez, 2019 kasım ayın içerisinde TV8‘de başlayan “Doya Doya Moda” yarışmasında boy göstermektedir.

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.İnfo

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yorum

  1. Cok seviyorum ugurkan beyi.cok tatlidir.ben irandan izliyorum doyadoya moda programi.iyi ki varsin ugurkanim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu