Yabancı Kadın Ünlüler

İvana Sert Kimdir?

instagram takipçi hilesi

İvana Sert
Tam adı: İvana Sert
Doğum tarihi: 24 Ekim 1979
Doğum yeri: Zaječar, Belgrad, Sırbistan
Boyu: 1.67 m
Ailesi: Tama Smiljkovic (Anne)
Eşi: Yurdal Sert (2004-2013)
Çocuk (ları): Kayon Ateş Sert
Mesleği: Model, Tasarımcı
Aktif Yılları: 2002 yılında bu yana
imdb-logo

youtube-chanellisten-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

İvana Sert Kimdir? İvana Sert, 25 Ekim 1979 tarihinde Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ta dünyaya gelmiştir. Sırpça ismi İvana Smiljkovic’dir. Sırbistanda düzenlenen güzellik yarışmasında  ‘Belgrad Güzeli‘ olduktan sonra, Miss Yugoslavya‘ya katıldı. Daha sonra Türkiye’de organize edilen Miss Globe‘a davet edildi.

2002 yılında Türkiye’ye taşındı. 16 yaşına kadar piyano ve bale üzerine eğitimler gördü. Fakat istediği meslek Mankenlik yapmak idi. Şu anda ise moda tasarımcılığı ve stilistlik yapmaktadır.  İstanbul Nişantaşı’nda açtığı “İkon” isimli dükkan ile de ünlü markaların ürünlerini sattı.

Gazetecilerin “Türkiye mi, Sırbistan mı?” sorusuna “Türkiye artık benim evim. Sorunuzun cevabı Türkiye” dedi. 2010 yılında Show TV‘de ekranlara gelen “Bugün Ne Giysem?” isimli programda jüri üyesi koltuğuna oturdu. 2011 yılında jüri üyeliğini Tan Sağtürk, Azra Akın, Sait Sökmen ve Acun Ilıcalı‘nın yaptığı “Yok Böyle Dans” isimli programa katıldı.

Yarışmanın sunuculuğunu  ise Cem Ceminay ve Burcu Esmersoy üstlendi. 2004 yılında iş adamı ve müteahhit Yurdal Sert ile dünya evine girdi. Bu evliliğinde 2006 yılında Kayon Ateş isminde bir oğlu dünyaya geldi. İvana Sert, Yurdal Sert ile evliliğini 17 Eylül 2013 tarihinde bitirdi.

2012’nin Mayıs ayında Daikin Klima reklamında oynama fırsatı buldu. Yine 2012 yılında Kanal D ekranlarında seyirci ile buluşan “Yalan Dünya” adlı dizinin 34. bölümüne konuk oyunca olarak dahil oldu. Ayrıca bu yıl içerisinde kendi repliği olan “Bizimlesin” isimli kitabını yayımladı.

2014 yılının Eylül ayında ekranlarda başlayan ve sunuculuğunu Uğurkan Erez ve Öykü Serter‘in yaptığı “Bu Tarz Benim” isimli yarışmada jüri üyeliği yaptı. Bu yarışmada ona Kemal Doğulu ve Nur Yerlitaş eşlik etti.

İvana Sert, 2015 yılında yönetmenliğini İlker Ayrık’ın üstlendiği “Yapışık Kardeşler” adlı sinema filminde oynadı. Bu filmde Sert’te İlker Ayrık, Erdal TosunSuat SungurHakan Bulut, Ayberk Atilla, Suzan Kardeş ve Fırat Tanış gibi isimler eşlik etti.

İvana Sert, 9 Mart 2017 tarihinde “İşte Benim Stilim” isimli programda jüri üyesi arkadaşı Nur Yerlitaş ile kavga etti. Program yöneticileri tarafından Sert’in işine son verildi. Fakat tartışmadan 3 gün sonra anlaşma sağlanarak yarışmaya geri döndü.

İvana Sert Filmleri ve Dizileri

  1. 2018 – Antep Fıstığı (Sinema filmi)
  2. 2018 – Karımı gördünüz mü? (Sinema filmi)
  3. 2015 – Yapışık Kardeşler (Sinema filmi)
  4. 2012 – Yalan Dünya (Konuk) (Dizi)

Konuştuğu Diller

  • Sırpça (Ana Dil)
  • İngilizce
  • Türkçe

Şarkıları

  • 2019 – İmalat Hatası

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.info

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu