Hatice Çarpar

instagram takipçi hilesi

hatice carpar fotograflari 22 e1542230745467

Tam adı: Hatice Çarpar
Doğum tarihi: 6 Aralık 1978
Doğum yeri: İzmir / Narlıdere
Boyu: 1, 69
Ailesi: Elmas Çarpar, Bektaş Çarpar
Eşi: Ramiz Özbay (e. 2007–2008), Güney Aydan (e. 1991–2003)
Çocuk (ları): Yok
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 1990 yılından bu yana

youtube-chanel spotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada

instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Ünlü Şarkıcı Hatice Çarpar, 6 Aralık 1978 yılında İzmir’in Narlıdere ilçesinde dünyaya gelmiştir. Asıl memleketi Elazığ’dır. Fakat babasının işi nedeniyle İzmir’e göç etmişlerdir. 3 tane kız, 3 tane de erkek kardeşi olan Çarpar, ailenin en büyük çocuğudur. İlk ve orta öğretimini Narlıdere İlkokulu’nda bitiren ünlü şarkıcı, daha sonra ailesinin maddi sıkıntıları nedeni ile eğitimini noktalamak zorunda kaldı.

Küçük yaşlardan itibaren sesinin güzelliği ile herkesin hayranlığını kazanan Hatice Çarpar, aile arasında ve yakınlarının düğünlerinde şarkı söylerdi. Sesi ile çevresindekileri adeta büyüleyen ünlü sanatçı, daha küçük yaşlardan itibaren gelecek vaat etmekteydi. Okuyamadığı için iş yaşamına atılan Çarpar, ailesinin ekonomik gelirine katkıda bulunmak için bir firmada sekreter olarak çalışmaya başladı.

Hatice Çarpar, henüz 16 yaşındayken Narlıdere Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu bir güzellik yarışması ilanını gördü ve bu yarışmaya katılmak istedi. Ailesinin ve çevresindeki akrabalarının desteğini alan ünlü sanatçı, “Narlıdere Çiçek ve Kültür” etkinliklerine katılarak güzellik yarışmasında 1. seçildi.

Hem sesi hem de güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken Hatice Çarpar, 1995 tarihinde de kaderini değiştirecek olan “İner Misin Çıkar Mısın?” adlı ses yarışmasına katıldı. Yine İzmir’de düzenlenen bu yarışmada da birinciliği elde ederek yeteneğini herkese kanıtlamış oldu. Bu yarışmalardan sonra yıldızı parlayan ünlü sanatçı, profesyonel olarak şarkı söylemeye başlayarak müzik hayatına giriş yaptı.

Hem sempatikliği, hem güzelliği hem de güçlü sesi ile bir dönemin en sevilen isimlerinden olan Hatice Çarpar, şarkıcılığın yanında sunuculuğa da başladı. ATV ekranlarında yayınlanan “Çürük Elma” adlı programın sunuculuğunu üstlenen ünlü sanatçı, bu alanda git gide deneyimlerini artırdı. 1996 tarihine gelindiğinde bir müzik kursuna kayıt yaptırarak müzik dersleri almaya başladı. Bunun yanında da Arif Sağ Müzik Okulu‘na da başlayarak müzik konusunda profesyonelleşmeye başladı.

90’lı yılların en sevilen kadın şarkıcılarından olan ünlü sanatçı. müzik piyasasına “Hatice” adıyla giriş yaptı Soy ismini kullanmayarak sadece adı ile tanınmaya başladı. Bu yıllarda çıkardığı “Çıt Çıt, Kiraz ve Kezban Yenge” adlı şarkılarla geniş bir hayran kitlesine sahip oldu.

1991 tarihinde Güney Aydan ile nikah masasına oturan Hatice, 2003 yılında eşinin beyin kanamasından vefat etmesi nedeniyle çok zor günler geçirdi. Daha sonra, 2007 yılında Ramiz Özbay ile hayatını birleştiren şarkıcı, bir yıl sonra eşinden boşandı.

Videoları

Hatice – 6. Bölüm İşte Benim Stilim 2016 Gala

Renkli Sayfalar 149. Bölüm- Hatice: Eşimi üç gün içinde kaybettim!

https://www.youtube.com/watch?v=xuaaTHiKDuU

Hatice Çarpar-Haketmemiştim

Barış Kömürcüoğlu, Hatice aşkı nasıl başladı?

https://www.youtube.com/watch?v=mWE-l8htDV8

Fotoğrafları

Kaynak
youtubeposta

2 Yorum

  1. Ulan bir popo gösterdi ya sesinden olmayınca başka yerleri zorluyor . Artık anla bu yeni dünya seni ve senin gibileri istemiyor sadece bu şekilde haber olursun .

  2. Ulan bir popo gösterdi ya sesinden olmayınca başka yerleri zorluyor . Artık anla bu yeni dünya seni ve senin gibileri istemiyor sadece bu şekilde haber olursun .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu