Yerli Kadın Ünlüler

İzel Çeliköz Kimdir?

instagram takipçi hilesi

izel çeliköz 1
Tam adı: İzel Çeliköz
Doğum tarihi: 29 Nisan 1969
Doğum yeri: Yalova / Türkiye
Boyu: 1.68 m
Ailesi: Habibe Çeliköz (Annesi), Şener Çeliköz (Babası)
Eşi:
Çocuk (ları):
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 1991 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chaneldeezer logo mblisten-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

İzel Çeliköz Kimdir? İzel Çeliköz, 29 Nisan 1969 tarihinde Yalova’da dünyaya gelmiştir. Annesinin ismi Habibe Çeliköz, babasının ismi ise Şener Çeliköz‘dür. İkiside öğretmendir.

Çeliköz, İstanbul Teknik Üniversitesi‘nde kemençe eğitimi almıştır. 1989 senesinde Eurovision yarışmasına katılan Neco‘ya vokalistlik yapmıştır. 1993 senesinde  ise mezun olmuştur. 1991 senesinde daha konservatuar öğrencisi iken İtalya’da organize edilen Eurovision Şarkı Yarışması’nda Reyhan Karaca ile beraber ülkemizi temsil etmiştir. Yarışmada “İki Dakika” isimli şarkıyı seslendirmişler ve 12. olmuşlardır.

İzel Çeliköz, öğrencilik hayatı boyunca harçıklarını çıkarmak için Maksim Gazinoları‘nda hem kemençe çalmıştır hem de önemli sanatçıların vokalistliğini yapmıştır. 1991 senesinin son aylarına doğru okul arkadaşları olan Çelik ve Ercan, Ajda Pekkan ile birlikte Almanya turnesine çıktı.

Kendilerinin hiç beklentileri olmayan bu üç genç ülkeye döndüklerinde kendilerini birden ünlü olmuş vaziyette buldu. Artık herkes onları tanıyor ve resim çektirmek istiyordu. Yine 1991 senesinde Çelik Erişçi ve Ercan Saatçi ile bir araya gelerek “İzel, Çelik, Ercan” isimli grubu kurdular ve “Özledim” isimli başarılı bir albüm çıkardılar. “Dönmelisin” isimli şarkısı ile oldukça popüler oldu.  Çelik Erişçi daha sonra gruptan ayrıldı.

İzel Çeliköz, 1994 senesinde Kuşadası Altın Güvercin Müzik Yarışması‘nda kendi yazdığı parça olan “Biz Hep Böyleyiz” adlı şarkı ile birinci oldu. Bu şarkıyı Ercan Saatçi, Burak Kut, Hakan Peker, Ferda Anıl Yarkın ve Seden Gürel ile birlikte seslendirdiler.

İzel, uzun bir aranın ardından 2012 yılının Nisan ayında Poll Production etiketi ile “Aşk En Büyüktür Her Zaman” isimli albümü ile tekrardan hayranlarının karşısına çıktı. Bu albümde yer alan “Drakula” parçasının sözleri nedeniyle eleştirilse de şarkı oldukça beğenildi.

İzel, şarkıcılığın yanı sıra prodüktörlükte yapmıştır. Cenk Eren‘in seslendirdiği “Dönüm Noktası” adlı albümü ve Emel Müftüoğlu‘nun kızı olan Çağrı Müftüoğlu’nun ismi ile piyasaya sürülen albümlerin yapımcılığını İzel Çeliköz yapmıştır.

İzel Çeliköz Çıkardığı Albümleri

 1. 1991 – Özledim (İzel, Çelik ve Ercan Grubu)
 2. 1993 – İşte Yeniden (İzel ve Ercan)
 3. 1995 – Adak
 4. 1997 – Emanet
 5. 1999 – Bir Küçük Aşk
 6. 2001 – Bebek
 7. 2003 – Şak
 8. 2005 – Bir Dilek Tut Benim İçin
 9. 2007 – Işıklı Yol
 10. 2010 – Jazz Nağme
 11. 2012 – Her Zaman Aşk En Büyüktür
 12. 2012 – Tam 90’dan
 13. 2019 – Kendiliğinden Olmalı

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=CIN-niMEL9o

https://www.youtube.com/watch?v=gGB_IM_XQHY

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.İnfoGoogle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu