Yerli Erkek Ünlüler

Cenk Eren Kimdir?

instagram takipçi hilesi

cenk eren 1

Tam adı: Cenk Eren       Gerçek adı: Yüksel Venedik
Doğum tarihi: ??.??.1966
Doğum yeri: Ankara / Türkiye
Boyu: 1.74 m
Ailesi: Şadiye Venedik (Annesi), Ayla Alkış (Ablası)
Eşi: 
Çocuk (ları):
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 1985 yılından bu yana
imdb-logo

youtube-chaneldeezer logo mblisten-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Cenk Eren Kimdir? Cenk Eren, 1966 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek adı Yüksel Venedik‘tir. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini Ankara’da almıştır. Lise eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı Devlet Halk Dansları Topluluğu‘nda 1 sene boyunca dansçı olarak yer almıştır. Şarkıcılık yapmaya başlamadan önce en yakın arkadaşlarından biri olan Murathan Mungan ona Cenk Eren ismini koyar.

Müzik kariyerine ilk olarak Ankara’da bulunan çeşitli gece kulübü ve gazinolarda sahne alarak başlamıştır. 1985 senesinde Ankara Radyosu Çok Sesli Gençlik Korosu‘nda korist olarak yer almaya başlamıştır. Sahne hayatı ağrı gelince Ankara Radyosu‘nu bırakıp tekrar gece kulüplerinde çıkmaya başlamıştır. 1986 ve 1988 yılları arasında İzmir Narlıdere’de bulunan İstikham Okulu ve Alanya‘da vatani görevini yerine getirdi.

1990 yılında Antalya Alanya’ya gitti. 3 yıl boyunca Alanya’da ikamet etti. Sahne çalışmalarına burada hız verdi. 1993 yılında bu sefer İstanbul’a geldi. 1995 senesinde ilk albümü olan “Ve Cenk Eren” isimli çalışmasını piyasaya sürdü. Aynı zamanda İstanbul’daki çeşitli gece kulüplerinde sahne almaya devam etti.

İlginizi çekebilir: Yeşim Salkım Kimdir?

Cenk Eren, 2000 senesinde Star TV‘de öğleden sonra ekranlara gelen “Yıldız Savaşları” isimli programın sunuculuğunu yaptı. 2002 senesinde Nükhet Duru ile birlikte “Muhteşem İkili” adlı proje çalışmalarına başladı. İstanbul Günay Restorant‘ta program Show TV ekranlarında devam etti. Pek çok müzikholde yer aldı ve 7 albüm çıkardı.

Uyuşturucu Ticareti Yapmak Suçundan Gözaltına Alındı

Eren, 25 Ocak 2013 tarihinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından düzenlenen operasyon ile gözaltına alındı. Gizem Karaca, Çağatay Ulusoy, Cemal Hünal, Ergun Taş, Yusuf Akgün, Selin Boronkay ve DJ Nuri Kösem‘in de aralarında bulunduğu toplam 35 kişi aynı operasyon ile gözaltına alındı. 28 Ocak 2013 tarihinde serbest kalmıştır.

2013 senesinde pek çok ünlü isminde aralarında bulunduğu uyuşturucu çetesine dava açıldı. 5 sene süren mahkemeler sonucunda 18. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen son duruşma 16 Mayıs 2018 tarihinde karara bağlandı. Gizem Karaca, Çağatay Ulusoy, Cemal Hünal, Ergun Taş, Yusuf Akgün, Selin Boronkay ve DJ Nuri Kösem‘e uyuşturucu ticareti nedeniyle 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldılar. Eren ise aynı suçtan 5 yıl hapis cezası aldı.

Operasyonda ele geçirilen kokain maddesi nedeniyle mahkeme ceza arttırıma götürdü. Cenk Eren‘in cezası 7 yıl 6 aya çıktı fakat mahkeme cezayı 6 yıl 3 ay’a düşürdü. 15 Mayıs 2019 tarihinde İstinaf Mahkemesi, Gizem Karaca, Çağatay Ulusoy, Cemal Hünal, Ergun Taş, Yusuf Akgün, Selin Boronkay, Orçun Benli ve Cenk Eren‘in de aralarında olduğu toplam 13 sanık 10’ar ay hapis cezası aldı. Cezalar ertelendi.

Cenk Eren Albümleri

 1. 1995 – Ve Cenk Eren
 2. 2000 – Gözlerin
 3. 2003 – Kader Çıkmazı
 4. 2004 – Muhteşem İkili feat. Nükhet Duru
 5. 2006 – Kiraz Mevsimi
 6. 2009 – Dönüm Noktam
 7. 2012 – Kasetimi al
 8. 2014 – Az Zehir Az Da Bal
 9. 2015 – Repertuvar – Tanju Okan Şarkıları
 10. 2016 – Repertuvar / Ferdi Özbeğen Şarkıları
 11. 2017 – Kiraz Mevsimi

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.İnfo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu