Yerli Erkek Ünlüler

Ferhat Göçer Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ferhat 16
Tam adı: Ferhat Göçer
Doğum tarihi: 11.05.1970
Doğum yeri: Birecik / Şanlıurfa
Burcu: Boğa
Boyu: 1.71 m
Ailesi: Fatma Nevin Göçer (Annesi), İbrahim Halil Göçer (Babası)
Eşi: Ömür Gedik ile birlikte yaşıyor.
Çocukları: Yağmur Göçer, Can Göçer
Mesleği: Doktor, Müzisyen
Aktif Yılları: 1994 yılından bu yana.

imdb-logo
youtube-chanel listen-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Ferhat Göçer kimdir? Ferhat Göçer, 11 Mayıs 1970 yılında Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde dünyaya gözlerini açtı. Öğretmenlik yapan anne ve babasının çıkan tayini ile beraber henüz 4 yaşındayken İzmit’in Düzlük Köyü’ne yerleştiler. İlkokuldan bu dağ köyünde yaşadığı zaman mezun oldu. Ortaokul ve liseyi İzmit merkezde bitirdi. 1985 yılında İzmit lisesini bitirdikten hemen sonra 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine start verdi. 2 yıl sonra 1988 yılında İstanbul Üniversitesi, Devlet Konservatuarı Şan Bölümü’nde ön lisans eğitimi almaya hak kazandı. Bununla beraber  Devlet Opera ve Balesi Korosu’nda sözleşmeli olarak şarkı söyledi.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Devlet Konservatuarı Şan Bölümü mezunu olan Ferhat Göçer, mecburi tıp hizmetinden ötürü Şanlıurfa’ya tayini çıkmasıyla 2 yıl boyunca sözleşmeli olarak çalışmış olduğu Devlet Opera ve Balesi’nden ayrılmıştır.

İlginizi çekebilir:

Ömür Gedik

Mecburi tıp hizmetinden ötürü müzik yaşamına 1 yıl ara vermek zorunda kalan Ferhat Göçer, 1994 yılında İstanbul’a geri döndüğünde  Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde Genel Cerrahi asistanlığı ve İstanbul Devlet Konservatuarı Şan Bölümü Lisans öğrencisi olmuştur.

Yine aynı yıl, konservatuardaki arkadaşları ile kurmuş oldukları “Turkuaz” adındaki müzik grubu ile müzik yaşamındaki ilk büyük adımı atmış oluyordu. Zaman içinde grup içinde sivrilmeye başladı. 1994 yılında Günay Tuncel’in Günay Restoran’da Ajda Pekkan ile sahneye çıkmaya başladı, sonra da Q Jazz Bar’a geçti. Bir yıl bu bardan hiç para almadan çalıştıktan sonra 1997 yılında başka bir grup ile projelerine devam etme kararı almıştır.

Artan tecrübesi ile repertuarına yabancı halk şarkıları ve eski şarkıları da ekledi. Yakın zamanda kanun ve ney ile varsıllaştırdığı orkestrası ile Klasik Türk Müziği ile birlikte müzikaller, operalar, 60’lı yılların İngilizce şarkıları, rembetikolar, chansonlar, Yunanca, Fransızca ve İngilizce parçalar çalarak çıktığı sahnelerin tozunu attırmıştır.

Etnik Türk müziği ile klasik batı müziğini birleştirerek yorumlayan Göçer, Metropol Senfoni Orkestrası ile birlikte Ankara’dan, İzmir’e, Gaziantep’ten, İstanbul’a ve Diyarbakır’a kadar uzanan Kültür ve Turizm Bakanlığının da desteği ile verilen Anadolu Aryaları turnesine Antalya ve Bodrum Rumeli Hisarı’nda devam etti.

2005 yılının kış ayında Çırağan Q Bar’da sahne alan Göçer, yaz sezonunda ise Reina’da sahne almıştır.

Ferhat Göçer, Türkiye’de bir şahsa ait senfoni orkestrası olan ve büyük başarılara koşan yurt dışı ve yurt içinde oldukça ses getiren “Metropol Senfoni Orkestrası”nı kurucusudur.

İlk albümünü kendi adı ile 2005 yılında piyasaya çıkmıştır, ikinci albümü ise “Yolun Açık Olsun” adı ile müzik raflarındaki yerini almıştır.

Türk müziğinin dünya sahnesine taşınmasında öncü olmak isteyen Göçer, Emma Shapplin, Michael Bolton,  Patrizio Buanne, Albano Carrisi, Alessandro Safina ve Gino Castelli ile vermiş olduğu konserler ile farklı ülke müziklerine köprü kurdu.

Ferhat Göçer Albümleri:

  1. 2005 – Ferhat Göçer
  2. 2007 – Yolun Açık Olsun
  3. 2008 – Çok Sevdim İkimizi
  4. 2010 – Biz Aşkımıza Bakalım
  5. 2011 – Seni Sevmeye Aşığım
  6. 2013 – Kalbe Kiralık Aşklar
  7. 2015 – Sığmıyorsun Geceye ve Zamana
  8. 2015 – Düştüm Ben Yollara
  9. 2016 – Sarıyer Marşı (Single)
  10. 2016 – Catwork Engineers featç Yalan Dünya (Single)

Videoları

 

 

 

Fotoğrafları

Kaynak
biyografiinfogoogle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu