Yerli Kadın Ünlüler

Asena Girişken Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Asena Girişken
Tam adı: Asena Girişken
Doğum tarihi:12 Ocak 1992
Doğum yeri: Antakya, Hatay / Türkiye
Boyu: 1.70 m
Burcu: Oğlak
Ailesi: bilinmiyor
Sevgilisi: Atakan Özkaya
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2016 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Asena Girişken Kimdir? “Asena Girişken” adı sıkça aranan bir isim haline geldi, özellikle de Arama Motorları’nda. Oynadığı rolle dikkat çeken ve merak uyandıran Girişken’in yaşamı ve geçmişi araştırılmaya başlandı. İşte detaylar…

Girişken, 12 Ocak 1998’de Hatay, Antakya’da doğdu ve Oğlak burcudur. Daha küçük yaşlardayken oyunculuğa hevesli olan Girişken, 14 yaşında ilk tiyatro oyununda oynadı. Craft oyunculuk atölyesinde eğitim alan ve başarıyla tamamlayan Girişken, kariyerine hızla yükselmektedir.

18. yaşında geldiğinde Nazım Hikmet Tiyatro Akademisini kazandı. Böylelikle İstanbul’daki oyunculuk macerasını başlatmış oldu. Çaha Çalışkur, Deniz Erdem ve Ali Barışık gibi usta isimlerde oyunculuk eğitimi aldı. 2016 yılında Craft oyunculuk atölyesinden mezun oldu.

BKM ve ID işbirliğiyle hazırlanan ve oynanan Arzu Tramvayı adlı tiyatro oyununda rol aldı.

2016 yılında “Aşk Yeniden” adlı televizyon dizisinde rol aldı.

Ardından 2017 yılında ilk beyaz perde deneyimini yaşadı ve “Yol Arkadaşım” adlı filmde Jülide adlı karaktere hayat verdi. Oğuzhan Koçİbrahim BüyükakEmre Kınay, Eda Ece, Bahar ŞahinAslı Bekiroğlu gibi isimlerle rol aldı. 

2021 yılında Show TV’de Pazartesi günlerinin dizi olarak yayınlanmaya başlayan “Üç Kuruş” adlı televizyon dizisinde tol aldı. Üç Kuruş dizisinde Peri karakterine hayat verdi. Bu dizide rol alan diğer oyuncular ise; Ekin Koç, Nursel KöseAslıhan MalboraCivan CanovaNesrin CavadzadeUraz Kaygılaroğlu‘dur. 

2022 yılından “Aldatmak” dizisindeki performansıyla tanınan Asena Girişken, Yeşim Denizeren karakterine hayat verdi.  Bu dizide usta isimlerle çalıştı: Vahide PerçinMustafa Uğurlu, Ercan Kesal  ve Yusuf Çim gibi isimlerle çalıştı. Bu sayede sosyal medyada geniş bir takipçi kitlesi edinmiştir.

Tıpkı diğer biyografilerimizde olduğu gibi, Asena Girişken‘in fotoğraflarını aşağıdaki bölümden görüntüleyebilirsiniz. Videoları de hemen aşağıdadır. Asena Girişken instagram hesabına erişmek için ise üst bölümündeki künye bölümünden erişebilirsiniz.

Asena Girişken Sevgilisi tıpkı kendisi gibi oyuncu olan Atakan Özkaya’dır.

Asena Girişken Dizileri ve Filmleri

  1. 2016 – Aşk Yeniden (TV dizisi)
  2. 2017 – Yol Arkadaşım / Jülide (Sinema Filmi)
  3. 2021 – Üç Kuruş / Peri (TV Dizisi)
  4. 2022 – Aldatmak / Yesim Denizeren (TV Dizisi)

Rol Aldığı Bazı Tiyatro Oyunları

Arzu Tramvayı / Eunice – 2017

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu