Yerli Erkek Ünlüler

Ekin Koç Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Ekin Koç
Tam adı: İsmet Ekin Koç
Doğum tarihi: 15 Ağustos 1986
Doğum yeri: Manavgat, Antalya, Türkiye
Boyu: 1.8 m
Ailesi: Şefika Koç (Annesi), Vehbi Koç (Babası), Yetkin Koç (Kardeşi)
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Dizi Oyuncusu, Sinema Oyuncusu
Aktif Yılları: 2013 senesinden bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Ekin Koç Kimdir? Ekin Koç, 15 Ağustos 1986 tarihinde Antalya’nın Manavgat ilçesinde dünyaya gözlerini açmıştır. Üniversite sınavına hazırlandığı dönemde ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınmışlardır. Üniversite eğitimini Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde okumuştur.  Manavgat‘ta lise eğitimini aldığı zamanlarda okulun tiyatro kulübüne girdi. Fakat hocaları tarafından beğenilmediği için kulüpten kovuldu.

Üniversitede ise 35 Buçuk Sanat Akademisi‘nde Altan Gördüm ve Vahide Gördüm‘den oyunculuk eğitimleri almıştır. 2013 senesinde “Sana Bir Sır Vereceğim” isimli dizide rol alarak ilk oyunculuk tecrübesini yaşamıştır.  Koç, bu dizide Demet Özdemir, Esra Ronabar ve Murat Han gibi isimler ile birlikte rol almıştır.

Ekin Koç, 2014 senesinde yayınlanan “Benim Adım Gültepe” adlı dizide Mete Horozoğlu, İlker Kızmaz ve Ayça Bingöl gibi isimler ile birlikte kamera karşısına geçmiştir. 2015 senesinde yönetmen koltuğunda Abdullah Oğuz‘un oturduğu “Senden Bana Kalan” adlı filmde Neslihan Atagül ile birlikte başrolde yer almıştır. Dizide Wilma Elles ve Zeynep Kankonde gibi isimler de yer almıştır.

12 Kasım 2015 günü Star TV ekranlarında başlayan “Muhteşem Yüzyıl: Kösem Sultan” adlı dizide Hülya Avşar, Beren Saat ve Anastasia Thsillimpou gibi isimleri ile birlikte 9 bölümde yer almıştır. Koç, dizide I. Ahmet‘e hayat vermiştir. Ardından Blu TV‘de yayınlanan “7yüz” , “Hayat Sırları” ve 2018 senesinde yayınlanan “Bozkır’da Nuri Pamir” adlı dizilerde rol almıştır.

Türkiye’nin en iyi jokeylerinden bir tanesi olan Halis Karataşın hayat hikayesini anlatan “Bizim İçin Şampiyon” adlı filmde Farah Zeynep Abdullah, Serkan Ercan, Fikret Kuşkan, Burak Tamdoğan ve Erdem Akakçe gibi isimler ile birlikte rol almıştır.

Ekin Koç, 28 Eylül 2020 günü TRT 1 ekranlarında başlayan “Uyanış: Büyük Selçuklu” isimli dizide rol almaya başlamıştır. Ekin Koç‘a bu dizide Farah Zeynep Abdullah, Buğra Gülsoy, Gürkan Uygun, Hatice Şendil, Leyla Lydia Tuğutlu, Mehmet Özgür, İlker Kızmaz ve Sevda Erginci, Bülent Alkış gibi isimler eşlik etmektedir. Koç, dizide Sencer karakterine hayat vermektedir.

Ekin Koç Rol Aldığı Dizi ve Filmler

 1. 2020 – Uyanış: Büyük Selçuklu (Sencer Karakteri) (TRT 1) (Televizyon Dizisi)
 2. 2018 – Bizim İçin Şampiyon (Halis Karataş Karakteri) (Sinema Filmi)
 3. 2018 – Bozkır (Nuri Pamir Karakteri) (Televizyon Dizisi)
 4. 2017 – Hayat Sırları (Burak Karakteri) (Televizyon Dizisi)
 5. 2017 – 7 Yüz (Kaan Karakteri (4.bölüm)) (Televizyon Dizisi)
 6. 2016 – Ali ve Nino (Mehmet Karakteri) (Sinema Filmi)
 7. 2015 – Evli ve Öfkeli (Televizyon Dizisi)
 8. 2015 – Muhteşem Yüzyıl: Kösem Sultan (I. Ahmet Karakteri) (Televizyon Dizisi)
 9. 2015 – Senden Bana Kalan (Özgür Karakteri) (Sinema Filmi)
 10. 2014 – Benim Adım Gültepe (Seyfi Karakteri) (Televizyon Dizisi)
 11. 2013 – Sana Bir Sır Vereceğim (Tilki Karakteri) (Televizyon Dizisi)

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.info

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu