”HaberGalerisi.com”
”SosyoTurk.com”

Demet Özdemir

”Forex”

Demet Özdemir

Tam adı: Demet Özdemir
Doğum tarihi: 26 Şubat 1992
Doğum yeri: Kocaeli /Türkiye
Boyu: 1,70 m 
Ailesi: Ayşen Şener (annesi), Derya Özdemir (kardeşi), Volkan Özdemir (kardeşi)
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2013’den bu yana
imdb-logo Demet Özdemir
Sosyal Medyada

instagram-hesabi Demet Özdemir  twitter-hesabi Demet Özdemirfacebook-sayfasi Demet Özdemir
Başlıklar

Hakkında

Demet Özdemir ,Dansçı olarak bildiğimiz ve sonradan oyunculuğa geçiş yapan güzel ve gittikçe oyunculukta ustalaşan isimlerden biri. Efes kızlarından bildiğimiz Demet Özdemir , Bengü’yle de çalıştı. Onu şimdilerde ise aklınıza getiren işleri ise , No: 309 (Lale),Sen Kiminle Dans Ediyorsun? (Aysel) ,Çilek Kokusu (Aslı)  gibi yapımlar. Lafı fazla uzatmadan , Demet Özdemir’in biyografisinin detayına inelim.

ŞİMDİ OKU:
Su Kutlu

Demet Özdemir, 26 Şubat 1992 tarihinde  Kocaeli’nde bir kasabada dünyaya gelmiştir. Çocukken annesi ile babasının boşanmasının ardından İstanbul’a taşınmışlardır. Annesi, abisi ve ablasıyla yaşamaktadır. Hatta ablası çalışıp kolejde Demet Özdemir’i okutmuştur .

Eğitimini , en sevdiği işi olan dans yüzünden birçok kez ara veren Özdemir, Bengü’nün dans kadrosuna girdi, 1,5 yıl burada dans etti. Bu yüzden de okulunu bırakmıştı. Okulunu da bitirmek isteyen Demet Özdemir, akşam lisesine giderek , lise eğitimini bitirdi. Lise yıllarında 3 ay dans dersleri aldı. Mezun olduktan sonra da 2 yıl Şahika Tekand‘da tiyatro eğitimi gördü.

2009 yılında Mustafa Sandal’ın “Ateş Et” ve “Unut” Klibinde dansçı kadrosundaydı.

Bengü’nün dans kadrosundan ayrıldıktan sonra, 2012 – 2013 yıllarında Efes Kızları ile dans etti. Bu sayede reklam filmlerinde oynadı. Yavaş yavaş kendini tanıtmaya başladı.  2012 yılında Pegasus reklamında uçuş hostesi olarak reklamlarda yer aldı. Ardından 2013’de Blue Jean Dergisi Takviminde yer aldı.

ŞİMDİ OKU:
Hazal Kaya

Demet Özdemir artık tanınan bir yüz haline yavaş yavaş geliyordu. Daha da tanınması için ise karşısına 2013 yılında gelen , “Sana Bir Sır Vereceğim” adlı dizideki rol ile artık ismi biliniyor ve tanınmaya başlamıştı. Bu yapım ile de ayrıca ilk dizi ve oyunculuk deneyimine sahip oldu. 2014 yılında da “Kurt Seyit ve Şura” dizisine İstanbul dönem projesi kadrosuna Alya rolüyle dizilerde görünmeye başlamıştı artık.

Demet Özdemir, 2014 yılında da ilk sinema oyunculuğunun deneyimini yaşadı. Oğuz Çelik’in yönettiği ‘Tut Sözünü‘ Sinema Filminde Kemal Uçar, Giray Altınok, Burak Serdar Şanal, Zafer Algöz ile birlikte rol aldı. Yine aynı yıl dizi oyunculuğuna devam ederek, “Kaçak Gelinler” dizisinde, Açelya Topaloğlu, Selin Şekerci, Deniz Baysal, Furkan Andıç,Şenay Gürler, Ege Aydan, Fırat Altunmeşe, Fırat Albayram’ın oynadığı dizide, rol aldı. Bu dizi büyük ses getiren bir diziydi.

ŞİMDİ OKU:
Ayshe (Ayşe Akın)

Tanınan bir oyuncu olan Demet Özdemir, 2015 yılında “Çilek Kokusu” adlı dizide Yusuf Çim, Ekin Mert Daymaz, Mahir Günşiray, Uğur Demirpehlivan, Murat Başoğlu, Laçin Ceylan, Mine Tugay ile birlikte rol aldı. Ardından 2016 yılında ,Aşk Yalanı Sever dizinde oynadı.

Daha sonrasında ise Demet Özdemir , No: 309 adlı dizide Lale karakterini canlandırmakta. 2017 senesinde vizyona giren, Sen Kiminle Dans Ediyorsun? adlı sinema filminde Aysel karakterine hayat verdi.

Demet Özdemir son olarak ,İlk bölümü 26 haziran 2018 tarihinde yayınlanan Erkenci kuş dizisinde Sanem Aydın karakterine hayat vermektedir.

Son olarak, 2018’i 2019 ‘u bağlayan gecede Tv8‘de yayınlanan O ses Türkiye Yılbaşı programının da hem performansı hem de gecedeki güzelliğiyle herkesi etkiledi.

ŞİMDİ OKU:
Gözde Demiral

Filmleri ve Dizileri 

  1. 2018-  Erkenci kuş (Sanem Aydın)
  2. 2017 – Sen Kiminle Dans Ediyorsun? (Aysel) (Sinema Filmi)
  3. 2016 – 2017 – No: 309 (Lale) (TV Dizisi)
  4. 2016 – Aşk Yalanı Sever (TV Dizisi)
  5. 2015 – Çilek Kokusu (Aslı) (TV Dizisi)
  6. 2014 – Tut Sözünü (Demet) (Sinema Filmi)
  7. 2014 – Kurt Seyit ve Şura 2. Sezon (TV Dizisi)
  8. 2014 – Kaçak Gelinler
  9. 2013 – Sana Bir Sır Vereceğim (Aylin) (TV Dizisi)

Videoları

Demet Özdemir Hangi Ünlü Sanatçının Klibinde Rol Almış? | 3 Adam

Sen Kiminle Dans Ediyorsun – Teaser (Sinemalarda!)

Demet Özdemir Makyajı Hamiyet Akpınar 01 Aralık 2016

ŞİMDİ OKU:
Sahrap Soysal

Demet Özdemir NTV röportajı

Efes Dance Square Off

Fotoğrafları

Kaynak
GoogleYoutubeBiyografi

BUNLARA DA GÖZ ATIN

avatar
  Abone ol  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı