Yerli Erkek Ünlüler

Oğuzhan Koç

Oğuzhan Koç Kimdir?

instagram takipçi hilesi

oguzhan koc 3
Tam adı: Oğuzhan Koç
Doğum tarihi: 13 Mayıs 1985
Doğum yeri: Refahiye, Erzincan
Boyu: 1.70 m
Sevgilisi: Demet Özdemir
Mesleği: Oyuncu, şarkıcı, besteci, söz yazarı
Aktif Yılları: 2007 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chaneldeezer logo mblisten-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Oğuzhan Koç kimdir? Oğuzhan Koç, 13 Mayıs 1985 Erzincan doğumlu Türk oyuncu, şarkıcı ve söz yazarıdır. Bir erkek kardeşi vardır. 1992 yılında Erzincan depreminin ardından ailesiyle Bursa’ya taşınan Oğuzhan Koç, çocukluğunu burada geçirmiştir. Müzikle küçük yaşlardan beri iç içe yaşamıştır.

Ali Cengiz Çelenk Korosunun sınavlarına küçük yaşta girerek kazanmıştır. 8 yaşından 16 yaşına kadar Bursa Devlet Konservatuarında müzik eğitimi almıştır. Lise eğitimini Gazi Anadolu Lisesi’nde okumuştur. Lisedeyken oluşturdukları müzik gruplarıyla üniversitelerin festivallerinde konserler vermiştir. Bir diğer yandan da amatör olarak tiyatro ile ilgilenmiştir. Lise de en yakın arkadaşlarından biriside halen beraber çalıştıkları arkadaşı Eser Yenenler‘dir.

Üniversite için Dokuz Eylül’de İktisadi İdari Bilimlere girse de bir yıl okuduktan sonra bırakarak 2005’te İstanbul’a gitmiştir. Eser Yenenler’le birlikte yaşamaya başlayan Oğuzhan Koç, yeniden müzik grubu kurarak çeşitli yerlerde sahne almıştır.

2007 yılında BKM Oyuncu Atölyesine katılarak oyunculuk hayatına da başlamış oldu. Oğuzhan Koç, “Çok Güzel Hareketler Bunlar” adındaki komedi programında Eser Yenenler ve daha birçok başarılı oyuncuyla yer almaya başladı. Sergilediği oyunculuk performansları, yazdıkları skeçleri ve müzik yeteneğiyle kısa sürede adından söz ettirmeyi başardı.

Ferhat Göçer’e verdiği söz ve müziği kendisine ait olan, Gül ki Sevgilim isimli şarkıyı kendiside bir çok kez sahneleyerek tanınmıştır. 2009’da Gülben Ergen’e de “Giden Günlerim Oldu” şarkısını yaparak yine adından söz ettirmiştir.

2013 yılında ilk albümü olan Ben Hala Rüyada’yı yayınlamıştır. Bu albümden sonra genelde single çalışmaları yapmış ve filmlere şarkılar yazarak sahnelemiştir.

2013’te Eser Yenenler ve İbrahim Büyükak’la birlikte 3 artı 1 adındaki şov programına başlamışlardır. Acun Ilıcalı’nın programı satın almasıyla 3 Adam ismiyle tv8 kanalında uzun bir süre daha yayın hayatlarına devam etmişlerdir.

BKM aracılığıyla birçok filmde yer alan Oğuzhan Koç, ardında yakın arkadaşı İbrahim Büyükak’ın yazdığı çok başarılı komedi filmlerinde de yer almıştır.

Oğuzhan Koç, uzun bir aradan sonra 2020’de ikinci albümünü yayınlamıştır. 5 yeni 5 eski şarkısının bulunduğu albümün ismi ise ‘Ev’ olmuştur.

2020’in son günlerinde, güzel oyuncu Demet Özdemir ile ilişkisi başladı.

Albüm ve Single’ları

 1. 2013 Ben Hala Rüyada
 2. 2020 Ev
 3. 2015 Aşkla Aynı Değil
 4. 2016 Bulutlara Esir Olduk
 5. 2017 Küsme Aşka
 6. 2017 Aşinayız
 7. 2018 Beni İyi Sanıyorlar
 8. 2018 Takdir-i İlahi
 9. 2019 Sükut-u Hayal

Filmleri

 1. 2009 Neşeli Hayat
 2. 2010 Çok Filim Hareketler Bunlar
 3. 2017 Yol Arkadaşım
 4. 2018 Yol Arkadaşım 2

Videoları

Fotoğrafları

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu