Yerli Erkek Ünlüler

Burak Yeter Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Burak Yeter Yeni Fotograflari 6
Tam adı: Burak Yeter
Doğum tarihi: 5 Mayıs 1982
Doğum yeri: Amsterdam / Hollanda
Boyu:
Ailesi: Ali Yeter
Eşi: Mehtap Yeter (2016’da evlendi)
Mesleği: DJ, Müzik yapımcısı,Remixci
Çalıştığı müzik şirketleri: Spinnin’ Records, Warner Music, Sony Music Entertainment
Aktif Yılları: 2000’den bu yana
Resmi web sitesi: burakyeter.com
youtube-chanelsoundcloud listen-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

DJ Burak Yeter biyografi sayfasındasınız. Burak Yeter kimdir?,Burak Yeter ‘in Videoları ve Fotoğrafları ve dahasını , diğer biyografi sayfalarımızda olduğu gibi tek sayfada ve hep güncel tutacağız. Öncellikle büyük bir başarısını başta dile getirerek , biyografisine geçeceğim; Burak Yeter – “Tuesday” parçasıyla dünya çapında müzik dinleme ortamlarında 2,5 Milyar stream aldığını ve bu yaz Tomorrowland müzik festivaline gidecek olan ilk ve tek Türk sanatçı olduğunu söyleyerek biyografisine geçmek isterim.

Burak Yeter , 5 Mayıs 1982 yılında Amsterdam, Hollanda’da dünyaya geldi. Genç yaşlardan beri müzik ile iç içe . Daha 5 yaşındayken piyano eğitimi almaya başlamış. 8 yaşına geldiğinde ise gitar çalmaya başlamış. Eğitimini ise , Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamlayarak ,buradan mezun olmuştur.

Burak Yeter eğitimini tamamladıktan sonra, İngiltere’nin başkenti Londra’ya yerleşmiş. Burada SAE Institute’dan Ses Mühendisliği alanında yüksek lisansı yapmıştır. 22 yaşına geldiğinde , Burn & MTV Dance Heat DJ Contest 2004‘ü kazanarak mesleki kariyerini çizmeye başlamıştır. En sevdiği işi olan müzik ile iç içe ve kendini genç hep genç hissettirecek elektronik müziğe devam edecekti. Malta’daki  MTV Dans Katı Grafikler Partisi‘nde performans göstermiş ve bu sayede DJ olarak  tanınmaya başlamıştır. Hatta aynı yıl Miller Master Dj Yarışması’ndan sonra EDM sahnesinde kendine saygın bir yer kazandı.

Artık clublerde ve yer aldığı gece kulüplerinden sonra, profesyonel anlamda mesleki çıkışı yapması gerektiğini biliyordu ve yaptı da. 2005 yılında,For Action isimli albümünü çıkardı. Bu albümün sadece kendisi adına ilkleri taşımıyordu. Bu albüm dünyadaki ilk DJ Solo albüm olmasıyla da kendisi ve ülkemiz adına büyük bir gururdur.

2007 yılında ise ikinci albümünü “For Message Volume 2” çıkarmıştır. Bu albümünde toplumsal anlamda bir farkındalık yaratmak adına çıkartmıştır. Albüm küresel ısınmanın farkındalığını arttırmak için çıkartmıştır.

Burak Yeter ,  2008 yılında ise dünyaca ünlü ses şirketi olan Pioneer ile sözleşme imzalamıştır. Bu anlaşmayla birlikte aldığı başarılar sayesinde , eğitime para harcadı. Amsterdam, İstanbul ve Los Angeles’ta profesyonel eğitim veren DJ okullarını açtı. Connection Records DJ School’un CEO’sudur. Şimdiye kadar da bu okullarda 2 bin sertifikalı öğrenci yetirdi. Helal olsun diyecek bir şey yok !

2010 yılında ise 16. Kral TV Yıllık Müzik Ödülleri’nde Ajda Pekkan şarkısı Oyalama Beni ‘nin remixiyle En İyi Yeni Remix Ödülünü aldı. Aynı zamanda ise  Producer & DJ kategorisinde En İyi Yeni Ödül’e layık görüldü. Bir yıl sonra ise yine aynı sanatçımız olan Ajda Pekkan’ın Arada Sırada adlı parçasını remixiyle , 18. Kral TV Müzik Ödüllerinde , En İyi Remix ödülünü kazanmış oldu.

2013 yılında ise remix albümü olan Blue’yu çıkarttı.  Yine 2013 yılında , Amsterdam’da “Storm” adlı teklisini yayınladı. Bu parçayla dünya sahnesinde kendini duyurmaya başardı. “Storm” adlı parçasıyla, uluslararası müzik listelerinde ilk 100’e girdi. Bu parçaya da bir video klip çekti.

Temelden itibaren müzikle dolu olan Burak Yeter artık kitlesini genişletmiş ve uluslararası başarılara yelken atmıştır. Burak Yeter “New World” projesiyle kariyerine yeni bir sayfa başlattı; New World albümüyle yeni şarkılar yayınladı. Happy adlı parça Talent Pool, Spinnin Records‘ta haftanın en iyi listesine girdi.

Burak Yeter , sonraki teklisi olan “Tuesday” ile başarısına devam ettirdi ve daha iyi bir başarı elde etti. Öyle ki “Tuesday” parçası dünya çapındaki müzik dinleme platformlarında 2,5 Milyar stream aldı. 30’dan fazla ülkede “Tuesday” parçası listelerde 1. numarada oldu. Aynı zamanda yine 30’dan fazla farklı ülkede iTunes, Spotify, Shazam, Apple Müzik ve YouTube’da 1 numaraya ulaştı ve 2016 yılının en dikkat çekici şarkısı oldu. Bu parçanın diğer başarısı ise , Sony Müzik Rusya tarafından Platinum Sales Award, Warner Music Finland tarafından Gold Sales Award, Almanya’da Platinum Sales Award ödüllerini toplamıştır.

2018 yılının Mart sonlarında çıkardığı “Crash” parçasıyla bu başarısını devam ettirme niyetinde olduğunu gayet belli ediyor. “Crash ” adlı şarkının video klibinde ise Meksika Miss Meksika Güzeli  Model Maria Fernanda Muriel ile birlikte rol almıştır.

2018 Yılı 27 Temmuz’da Tomorrowland (Sexy By Nature) festivalinde 1 saatlik performans için davet edilmiştir. Böylelikle Burak Yeter, bu festivale giden ve çağrılan ilk Türk sanatçı olarak bir ilke daha imza atmış oldu. 

Videoları

Burak Yeter – Crash ( BACKSTAGE )

 

 

 

 

Fotoğrafları

Kaynak
Google Youtube

İbrahim İbil

MaksatBilgi'nin kurucusu ve geliştiricisidir.Daha önce yüksek hitli web siteleri ve reklam ajans şirketi kurmuştur.Şimdi ki hedefi ise MaksatBilgi'de , İnsanların aradığı içeriği ;düzenli ve anlaşılır ,bol içerikli sunmayı hedeflemiştir.MaksatBilgi, 2013 yılından beri yayında olup öncesinde araştırma ve ekip kurmayla çalışma yapmak için bir sene boyunca çalışılmış bir projedir.Sürekli geliştirilmektedir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu