Yerli Kadın Ünlüler

Zeynep Koçak Kimdir?

instagram takipçi hilesi

zeynep kocak 3

Tam adı: Zeynep Koçak
Doğum tarihi: 27 Ağustos 1983
Doğum yeri: Ankara / Türkiye
Boyu: 1.71 m
Ailesi: Coşkun Koçak, Güner Koçak
Sevgilisi:
Mesleği: Oyuncu, oyun yazarı, senarist, yönetmen
Aktif Yılları: 2008 yılından bu yana
imdb-logo

youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Zeynep Koçak kimdir? Zeynep Koçak, 27 Ağustos 1983 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiş Türk oyuncu, senarist ve oyun yazarıdır. Aslen Konyalı bir ailenin kızıdır. Eğitim hayatını doğup büyüdüğü Ankara’da tamamlamıştır. Ankara Ted Koleji’nden mezun olduktan sonra Çankaya Üniversitesi’nde Hukuk Fakültesini bitirmiştir.

Üniversitenin ardından hukuk alanından uzaklaşarak kısa filmlere kendisini vermiştir. Birçok kısa film çeken Koçak, 2007’de İstanbul’a gelerek ”Digital Film Academy” isimli film okuluna girmiştir. Aynı dönemde oyunculuk üzerine de eğitim almaya başlamıştır.

İlginizi çekebilir: Yiğit Koçak Kimdir?

Aynı zamanda kendi yazıp çektiği ”Müdahale” isimli kısa filmiyle birçok festivale katılmış ve ödüle layık görülmüştür. 2008 yılında Yılmaz Erdoğan‘ın kurmuş olduğu BKM Mutfak ekibine katılarak Çok Güzel Hareketler Bunlar isimli programla televizyona adım atmıştır. 2008‘de “Çok Filim Hareketler Bunlar” ve 2009’da Neşeli Hayat filmiyle sinemada yer almıştır.

2016 yılında BKM ekibinden arkadaşı olan İbrahim Büyükak’la birlikte senaryosunu yazdığı Küçük Esnaf isimli filmde yer almıştır. Gupse ÖzayCengiz Bozkurt ve Cezmi Baskın‘da filmde yer alan oyunculardır.

BKM Mutfak ekibinde tanışıp birlikte çalıştığı oyuncu şarkıcı Oğuzhan Koç‘la 2008 yılında sevgili olan Zeynep Koçak, 2015 yılında ayrılmışlardır.

Zeynep Koçak Projeleri

2016 – Küçük Esnaf (Sinema Filmi)
2009 – Neşeli Hayat (Sinema Filmi)
2008 – Çok Güzel Hareketler Bunlar (TV Dizisi)
2007 – Müdahale ( yönetmen, senaryo) (Kısa film)

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu