Sümeyye Aydoğan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Sümeyye Aydoğan
Tam adı: Sümeyye Aydoğan
Doğum tarihi: 1 Ocak 1997
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.68
Kilosu: 54
Burcu: Oğlak
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2020’den bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Son dönemlerde isminden sıklıkla söz ettiren genç ve güzel oyuncu Sümeyye Aydoğan kimdir? Sosyal medyada birçok kitleye hitap eden yaz aylarında başlayan Duy Beni dizisi 20.bölümüyle final yaptı. Genç oyuncuları bu süreç içerisinde çok sevildi. Gerek sosyal medya gerekse magazin sayfalarında isimlerinden bolca söz ettirdiler. Bu oyunculardan bir tanesi de oyunculuğuyla ve güzelliğiyle akıllara kazınan Sümeyye Aydoğan. Bakalım Sümeyye Aydoğan kimmiş?

Sümeyye Aydoğan, 1 Ocak 1997 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. 26 yaşındaki genç ve başarılı oyuncu, Ankara’da doğmuş ve burada büyümüştür. Küçük yaşlarda İstanbul’a yerleşmişler ve burada yaşamışlardır. Oyunculukla tanışmasının ve hayatının dönüm noktasının İstanbul olduğunu söylüyor. Aslen Edirneli ve Arnavut kökenli. Ailesi ile ilgili detaylı bilgilere ulaşamadım maalesef.

Sümeyye Aydoğan Eğitim Hayatı

Küçük yaşlarda İstanbul’a yerleşen Sümeyye Aydoğan, okul yıllarında sahneye hep ilgiliymiş. Oyunculukla tanışması ve kamera karşısına geçmesi ise ilk İstanbul’da olmuş. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını İstanbul’da tamamladı. Üniversite hayatına ise İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde devam ediyor.

Sümeyye Aydoğan Kariyer

Okul yıllarında sahnede olmayı sevdiğinden bahseden Sümeyye Aydoğan, oyunculuk kariyerine ilk olarak Aile Hükümeti filmi ile başlamış. Sahnede olmayı sevdiğini aslında oyunculuğunda yakaladığı başarıdan da anlayabiliyoruz. Sadakatsiz dizisindeki ‘Ceren’ rolüyle dikkatleri çeken Aydoğan Duy Beni dizisindeki muhteşem oyunculuğu ile göz kamaştırdı ve nam saldı diyebiliriz.

Sümeyye Aydoğan, aldığı oyunculuk eğitimleri ile hayallerinin peşinden gitmiş ve kendini tiyatro sahnelerine atmıştır. Tiyatronun yanı sıra televizyon ve sinema oyunculuğu ile de ilgileniyor. Başarılı oyuncu Aydoğan, Talento Menajerlik ile çalışıyor. Ünlü oyuncu Serenay Sarıkaya‘yla benzerliği ile de dikkat çekiyor aynı zamanda. Güzelliği ve harika fiziği ile göz kamaştırıyor. Fiziğini düzenli spora borçlu olduğunu söylüyor.

Sümeyye Aydoğan Kahraman Babam

Sümeyye Aydoğan TV macerasına öncelikle Show TV’de yayınlanan Kahraman Babam dizisi ile başlamıştır. Görkem SevindikNilay DenizAslı Orcan, Deniz Hamzaoğlu gibi isimlerin yer aldığı dizi çok uzun ömürlü olmamış, yayın hayatını 8.bölümü ile sonlandırmıştır.

Önceleri Kırmızı Kamyon ismi ile yayınlanan dizi, 2.bölümden itibaren ‘Kahraman Babam’ ismi ile yayınlanmaya başlamıştır. Sümeyye Aydoğan, Kahraman Babam dizisinde ‘Menekşe’ rolüne hayat vermiştir. Bu dizide 20’li yaşların başında deneyimsiz ve çok temiz kalpli bir kız rolünü oynamıştır.

Sümeyye Aydoğan Sadakatsiz

Sadakatsiz dizisini birçoğumuz biliriz. Cansu DereCaner Cindoruk ve Melis Sezen‘in başrolünde olduğu Sadakatsiz dizisini, belki de birçoğumuz keyifle 2 sezon boyunca izlemişizdir. Güzel oyuncu Aydoğan, Sadakatsiz dizisinin 2.sezonunda kadroya ‘Ceren’ karakteriyle dahil oldu. Ceren rolünde, Derin’in fizyoterapisti, Selçuk’a aşık bir kızı canlandırmıştır. Bu dizide rol alması ile beraber dikkat çekmiş ve güzelliği ile göz kamaştırmıştır.

Sümeyye Aydoğan Duy Beni

Duy Beni, sosyal medyada büyük yankı uyandıran, genç, başarılı ve taze kan oyunculardan oluşturduğu kadrosuyla belli bir kitlenin takip ettiği dizi olmayı başarmıştır. Dizinin yayınlanması ile Rabia Soytürk, Caner Topçu, Utku Coşkun, Helin Kandemir, Burak Can, Gökçe Güneş Doğrusöz, Bora Elkoca gibi genç isimler tanınmış ve çok sevilmiştir. Öne çıkan ve sevilen oyunculardan bir tanesi de Sümeyye Aydoğan.

Sümeyye Aydoğan’ın kariyer basamaklarını hızla çıktığını gördük. ‘Duy Beni’ dizisi ise oyuncunun en çok parladığı TV dizisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Zorba ve dik başlı bir karakter olan Melisa’yı canlandırmasına rağmen hem karakteri, hem de kendisi inanılmaz sevilmiştir. Aydoğan’ın instagramda takipçi sayısı Duy Beni dizisi ile birlikte 1 milyona ulaşmıştır. Başarısı ve güzelliği ile Kahraman Babam’dan başlayarak şimdilerde Taçsız Prenses’e kadar adım adım ilerliyor.

Sümeyye Aydoğan’ın kariyer basamakları bunlar ile kalmamış ve çeşitli filmlerde oynamıştır. Oyuncu aynı zamanda Aile Hükümeti, Geçen Yaz ve Akif isimli filmlerde de rol almıştır. Şimdilerde ise ekran karşısına çıkmaya hazırlanan Taçsız Prenses dizisinde de İsmail Hacıoğlu ile birlikte başrol olarak boy gösterecek. Güzel, başarılı ve hayranlık duyulan oyuncu Sümeyye Aydoğan’ı daha çok izleyeceğiz gibi duruyor.

Videoları

Fotoğrafları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu