Yerli Erkek Ünlüler

Görkem Sevindik

instagram takipçi hilesi

gorkem sevindik 20

Tam adı: Görkem Sevindik
Doğum tarihi: 17 Ekim 1986
Doğum yeri: Adana / Türkiye
Boyu: 1,78 m
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2011’den Günümüze
imdb-logo

youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Görkem Sevindik kimdir? Görkem Sevindik, 17 Ekim 1986 yılında Adana, Türkiye’de  dünyaya geldi. Eğitimini Ankara’da tamamladı. Görkem’in en büyük hayali oyunculuk yapmaktı.

Oyunculuk hayallerini gerçekleştirmek üzere soluğu Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde aldı. Burada birçok eğitimden geçti. Çeşitli oyunlar çıkararak kendindeki yeteneği ortaya çıkarmaya başladı.

Görkem, kendinde büyük bir şans olduğunu ve bu şansın gittiği her yere yansıdığını düşünür. Yeşilçam’a ve o zamanlardaki yaşananlara büyük bir tutkusu vardır Bu tutku  onu, hayatının bir döneminde Sadri Alışık bıyığı bırakmaya itmiştir.

Nostalji tutkunudur. Bu nedenle “Serçe” marka bir araba satın almıştır. Bu arabanın dikiz aynası olmamasına rağmen kullanmaktan büyük bir zevk olduğunu söylemiştir. Bunun yanı sıra motor tutkunudur.

Ekranla tanışması, tiyatro eğitimi sayesinde oldu. Gazetede kamera önü eğitimi verilen bir şirketin ismini görmüş, buraya eğitim almak üzere gitmiştir. Oraya gittiğinde 3. kata çıkmasını söylediler. Yapım şirketi onu gördüklerinde kim olduğunu sormuşlardır.

Görkem’i bir odaya almışlardır. Hal hatır sorulduktan sonra kendini sevdirmiştir. Direkt dizi için deneme çekimine aldılar. Ardından oyunculuğu beğenildi.

İlk oyunculuk deneyimi Kurtlar Vadisi isimli dizi sayesinde olmuştur. 2007 senesinde Kurtlar Vadisi Pusu’da Pusat karakterini canlandırmıştır. 5 sezon boyunca burada rol aldı. Çakır karakterinin oğlu olması oyuncunun bilinirliğinin daha da artmasını sağladı.

Onun bu rolü alması hem yeteneği hem de Çakır’a benzetilmesi sayesinde oldu. Hayranları yolda gördüklerinde bile “Baban gibisin, baban gibi ol” gibi sözler söylerlerdi.

Görkem Sevindik Adanalı olmasını sosyal medya hesaplarında bile yansıtmaktan hoşlanır. Onun doğallığı ve samimi davranışları hayran kitlesine yansır. Bu samimiyeti işini severek yapmasına bağlamıştır. Hayranları ile kendini bir ailenin parçası olarak görür.

Tam bir vatan aşığıdır. Hatta köprünün renklerinin bile bayrağımızın renkleri olmasını istemiştir. Bunun yanı sıra hırslı bir karaktere sahiptir. Hırslı olması sayesinde başladığı işi mutlaka bitirir. Durmadan kafasının içinde neden yapmadım diye düşünüp kahrolmaktansa, halledip düşünmemeyi tercih eder.

Söz dizisinde rol aldı. Buradaki rolünde de başarı sağladı. Özellikle Adanalı bir karakteri oynamak isteyen oyuncu, sosyal medyada da sevilir.

Görkem Sevindik, kendine oyunculuk konusunda Kadir İnanır’ı örnek alır. Özellikle onun sanatına büyük bir hayranlığı vardır. Ona olan bu tutkusu telefonunun ekran resmini bile yapmasına sebep olmuştur.

Filmleri ve Dizileri

  1. Kurtlar Vadisi Pusu
  2. Söz

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=rDFEwfBu7VY

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu