DramFilm & Dizi ÖnerisiRomantikTürk Filmleri

Hatıran Yeter Film Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Hatıran Yeter filmi, 16 Şubat 2024 günü film severler ile buluşmuş olan dram, aşk ve romantik temalı bir sinema filmidir. Konusunu “1980’ lerden başlayıp 2019’a kadar uzanan, işitme engelli iki kişinin aşk hikayesini anlatan ağır bir dram” olarak özetleyebileceğimiz bu film, izleyicilere duygusal bir yolculuk vaat ediyor. Başrollerinde son yılların başarılı oyuncuları olan Aytaç Şaşmaz, Sümeyye Aydoğan ve Belçim Bilgin’in yer aldığı filmin, Senarist – Yapımcı ve Yönetmen koltuğunda Ömer Faruk Yardımcı oturuyor.

İşte biz de bu yazımızda sizlere, herkesin mutlaka kendi hayatından bir kesit bulacağı, kendi acılarıyla yüzleşeceği, umutlarıyla da umutlanacağı bu yapım hakkında detaylı bilgiler veriyor olacağız. Konuya ilişkin videolara ve fragmanlara yazımızın sonunda ulaşabilirsiniz.

hatıran yeter film konusu ve oyuncuları

Orijinal İsmi: Hatıran Yeter
IMDb Puanı: – / 10
Yapım yılı: 2024
ilk vizyon tarihi: 16 Şubat 2024
Yaş Sınırı: Yaş sınırı yok
Yönetmeni: Ömer Faruk Yardımcı
Senarist: Ömer Faruk Yardımcı
Yapımcı: Ömer Faruk Yardımcı
Yapım Şirketi: Berton Medya Yapım
Başrol Oyuncuları: Belçim Bilgin, Sümeyye Aydoğan, Aytaç Şaşmaz
Türü: Dram, romantik
Yapım Ülkesi: Türkiye
Kanal: Sinema

Hatıran Yeter Film Konusu Nedir?

Öncelikle vurgulamak isteriz ki bu film, “bir farkındalık hikayesi” olarak da hafızalarda yer alacaktır. Bu film her ne kadar işitme engelliler hakkında yapılan ilk film olmasa da; “iki başrol karakterin de sağır ve dilsiz olması”, “bu dezavantajlarının da filmde olduğu gibi yansıtılması”, dizi ve sinema sektörü açısından da, farkındalık açısından da çok önemli olup, bir sosyal proje olarak değerlendirilebilir.

Hatıran Yeter filmi; 1980’lerde çok güzel Yeşilçam tarzı bir aşk hikâyesiyle başlayıp; sonrasında duyma ve konuşma engelli iki gencin, yaşamın zorluklarına meydan okuyan, hayatın farklı engellerine çarpan aşkını ve aşkın engelleri aşma gücünü ve insanın içindeki ücü keşfetme arayışını anlatıyor. Film, hayatları boyunca karşılaştıkları engellere rağmen aşkla büyüyen iki gencin duygusal derinliği ve etkileyici hikâyesiyle, izleyicilere unutulmaz bir deneyim sunuyor.

hatiran yeterrrr

Zorlu bir sürecin ardından kaçarak birbirlerine kavuşmuş olan Adem ve Zehra çiftinin, bu evlilikten Baha adında bir çocukları doğar. Ancak kaderin cilvesi bu ya, küçük bebek yakalandığı menenjit hastalığı nedeniyle, işitme yetisini kaybeder. Baha’nın çocukluğu bu dezavantajlı durumu nedeniyle, diğer yaşıtlarından farklı ve zorlu geçer, O  yalnız bir çocuktur aslında. Ancak bu yalnız hayatı, kendisi gibi sağır ve dilsiz olan Leyla ile karşılaşmasıyla tamamen değişir.

Hayata daha masum ve saf bir yerden bakan Baha ile Leyla’ nın ilişkileri bir arkadaşlık ve kader yoldaşlığı olarak başlarsa da; Leyla, Baha’ nın hayatına bir ışık gibi doğar ve onu hayata kazandırır, aralarındaki ilişki de güzel bir aşka evrilir. Ancak mutluluğu yakalamaları kolay olmayacaktır. Bu aşkın karşısına hayatın farklı engelleri çıkar ve bu iki genç, aşklarının meyvesi olacak Yeşim adını verecekleri kızlarına kavuşana kadar zorlu bir mücadele vereceklerdir. Baha ile Leyla’ nın bu destansı mücadelesi, aşkın sınırlarını ve insanın içindeki gücü göstermesi açısından son derece anlamlı ve duygu yüklüdür.

hatiran yeterrr

Aytaç Şaşmaz’ın; Baha karakteri, Sümeyye Aydoğan’ın da “Leyla” karakteri için 1,5 ay boyunca
günde 8 saat kadar “işaret dili eğitimi “aldıklarını da belirtmeden geçmeyelim. Dramın, aşkın, acının ve romantizmin müthiş bir şekilde harmanlandığı film, izleyenlerin hayatına farklı bir anlam katacak.

Hatıran Yeter filminin, senarist – yapımcı ve yönetmenliğini üstlenen Ömer Faruk Yardımcı, oyunculuk ve sinematografisiyle güçlü bir film yaptıklarına inandıklarını kaydederek; ”İşitme engelli insanlarımıza sinemanın yanında sosyal sorumluluk olarak da bakıyoruz. Bize çok şey öğretti bu film. Bence seyircilerimize de çok şey öğretecek. Hayata farklı bir anlam katacak. İçimize çok sinen, dört senelik bir çalışmanın ürünü oldu film. Dört sene önce başlattığım projeyi bugün nihayete erdirdim. Bu anlamda çok mutluyum, gururluyuz”ifadelerini kullandı.

hatiran yeterr

Hatıran Yeter Filmi Ne Zaman Vizyona Girdi?

Sosyal sorumluluk projesi olarak sinemaya ayrı bir değer katan bu film 16 Şubat 2024 tarihinde sinemaseverlerin beğenisine sunulmuştur.

Filmin Oyuncu Kadrosunda Kimler Yer Alıyor?

Filmin oyuncularının tanıtımına geçmeden önce, oyuncu seçiminin ve özellikle “Baha ile Leyla’nın çocukluk ve ergenlik dönemini canlandıran” oyuncuların seçiminin çok başarılı olduğunu ifade edelim.

Hatıran Yeter Filmi Oyuncuları şu şekildedir:

 • Aytaç Şaşmaz – Baha karakteri
 • Sümeyye Aydoğan – Leyla karakteri
 • Belçim Bilgin – Zehra karakteri
 • Burak Sevinç – Adem karakteri
 • Ferit Aktuğ – Nevzat karakteri
 • Gözde Çığacı – Firdevs karakteri
 • Çağdaş Onur Öztürk – Kazım karakteri
 • Furkan Kalabalık – Kubilay karakteri
 • Ayşegül Asar – Nevin karakteri
 • Deniz Türkali – Esen karakteri
 • Levent Özdilek – Mithat karakteri
 • Ali Burak Ceylan

Hatıran Yeter Filmi İle İlgili Video ve Fragmanlar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu