Yerli Kadın Ünlüler

Nilay Deniz Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Nilay Deniz Kimdir Fotograflari 1
Tam adı: Kıymet Nilay Deniz
Doğum tarihi: 3 Mayıs 1993
Doğum yeri: Söke, Aydın / Türkiye
Boyu: 1, 71 m
Burcu: Boğa
Eşi: Erçin Karabulut (2017’de evlendi)
Mesleği: Oyuncu ve Model
Aktif Yılları: 2010’dan bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Nilay Deniz Kimdir? Nilay Deniz, son günlerin en çok konuşulan dizisi Çatı Katı Aşk adlı dizide Yasemin Çetin karakterine hayat veriyor.

Tam adıyla Kıymet Nilay Deniz, 3 Mayıs 1993 tarihinde Aydın, Söke’de dünyaya gelmiştir. Babası da oyuncudur. Oyunculuğa ise sürükleyen annesidir. Ancak Deniz, üniversiteyi oyunculuk bölümünde okumadı. Ailesi ile birlikte yaşamaktadır.

Daha 16 yaşındayken, Ankara’da bulunan amatör güzellik yarışmasına katıldı. Nilay Deniz, bu yarışmada herhangi bir derece almadı. Fakat buna rağmen, yapımcıların gözüne girdi. Başarılı ve ünlü yönetmen Serdar Akar‘ın yönetmenliğini yaptığı Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi adlı fenomen dizi için rol teklifi almıştır. O dizide Rüya karakterine hayat vererek, oyunculuk kariyerine başlamış oldu.

2011 yılında Mor Menekşeler adlı dizide Cevriye karakterine hayat verdi.Bu dizinin çekimleri sırasında, rol arkadaşlarından büyük usta Zafer Algöz tarafından, Shakespeare’in Kral Lear oyunundan esinlenerek “Cordelia” lakabını taktı. Bu lakabını seven Deniz, Twitter’da kullanıcı adı yapmıştır. Mor Menekşeler adlı dizide rol alan diğer oyuncular ise, Sarp Levendoğlu, Güven Kıraç, Umut Kurt, Ömür Arpacı, Ayçin İnci ve Zafer Algöz‘dür.

2011 yılında Hayata Beş Kala adlı dizide de rol aldı. Bu dizideki rolü ise Selma‘dır. 2013 yılında 20 dakika adlı diziye konuk oyuncu olmuştur. Yine aynı yıl Güneşi Beklerken adlı dizide Begüm Varol karakterine hayat verdi. 2014 yılında da Ah Neriman adlı dizide, Zeynep Karakterine haya verdi.

2015 yılına gelindiğinde Aşk Yeniden adlı dizide Selin Şekercizade karakterine hayat vermiştir. Bu dizide rol alan diğer isimler ise Özge Özpirinçci, Buğra Gülsoy, Lale Başar, Tamer Levent‘tir.

2017 yılında Dayan Yüreğim adlı dizide Seray karakterine hayat verdi. Aynı yıl Ateş Böceği adlı dizide rol aldı Bu dizideki rolü ise Aslı Eğilmez‘di. 2019 yılında TRT1’in sevilen ve fenomen dizilerinden biri olan Kalk Gidelim‘de Nehir karakterine hayat verdi.

Son olarak 2020 yılında yayınlanmaya başlayan ve sevilen yaz dizisi Çatı Katı Aşk adlı dizide Yasemin Çetin karakterine hayat vermektedir.

2017 yılında Erçin Karabulut ile dünya evine girdi. Başarılı ve güzel oyuncunun güncel biyografisi, tıpkı diğer biyografilerimiz gibi güncellenmektedir. Yukarıdan Nilay Deniz instagram hesabına ve diğer sosyal medya hesaplarına erişebilirsiniz. Aynı zamanda da aşağıdan Nilay Deniz’in videolarına ve fotoğraflarına bakabilirsiniz.

Aldığı  Ödüller

 1. 2015 – 42. Pantene Altın Kelebek Özel Jürisi tarafından “Parlayan Yıldızlar” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Nilay Deniz Filmleri ve Dizileri

 1. 2020 – Çatı Katı Aşk / Yasemin Çetin
 2. 2019 – Kalk Gidelim / Nehir (Dizi)
 3. 2017 – Ateş Böceği / Aslı Eğilmez (Dizi)
 4. 2017 – Dayan Yüreğim (Seray) (TV Dizisi)
 5. 2015 – Aşk Yeniden (Selin Şekercizade) (TV Dizisi)
 6. 2014 – Ah Neriman (Zeynep) (TV Dizisi)
 7. 2013 – Güneşi Beklerken (Begüm Varol) (TV Dizisi)
 8. 2013 – 20 Dakika (Konuk oyuncu)(TV Dizisi)
 9. 2011 – Mor Menekşeler (Cevriye) (TV Dizisi)
 10. 2011 – Hayata Beş Kala (Selma) (TV Dizisi)
 11. 2010 – Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (Rüya)(TV Dizisi)

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu