Yerli Kadın Ünlüler

Eylül Öztürk Kimdir?

instagram takipçi hilesi

eylul ozturk kimdir 1
Tam adı
: Eylül Öztürk
Doğum tarihi: 4 Haziran 1986
Doğum yeri: Balıkesir, Türkiye
Burcu: İkizler
Eşi: Barış Kenan Özkan (e. 2017)
Çocukları: Alex Öztürk, Eylül Alice Öztürk
Mesleği: Sosyal Medya Fenomeni
Aktif Yılları: 2014 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Eylül Öztürk Kimdir? Eylül Öztürk, sosyal medya fenomenidir.

Eylül Öztürk Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Eylül Öztürk, 4 Haziran 1986 günü Balıkesir’de dünyaya gözlerini açtı. Annesi öğretmen olduğu için sık sık şehir değiştirdi.

Eylül Öztürk Eğitimi

İlkokul eğitimini Gölcük ve İstanbul’da tamamladı. Daha sonra annesinin Belçika’ya tayini çıkınca ortaokul eğitimini Belçika’da aldı. Belçika’da okuduğu süre boyunca İngilizce, Fransızca ve Flemenkçe öğrendi. Belçika’da yerel bir tiyatroda 5 yıl boyunca yer aldı.

Türkiye’ye döndüklerinde İstanbul’da yer alan Adnan Menderes Anadolu Lisesi’ne girdi. Burada yabancı dil sınıfı açılmayınca geçici olarak Yeşilköy Anadolu Lisesi’ne gitti. Lise döneminde uzun yıllar müzik gruplarında yer aldı.

Üniversite sınavına girdi ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Yunan Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı. Burada eğitim alırken müzik ve oyunculuk yapmaya devam etti. Yerel bir TV kanalında da sunucu olarak görev yaptı.

Eylül Öztürk Kariyeri

Sekiz yıl süresince özel yolcu uçaklarında profesyonel bir hostes olarak görev yaptı. Bu deneyim sonrasında, hizmet sektöründe kalmaya ve aynı zamanda seyahat etmeye devam edebileceği bir iş arayışına girdi. Dünya genelinde tanınan sertifikalar edindi ve çeşitli eğitimlere katıldı. Öztürk, radyo jingle’ları ve reklam müzikleri konusunda seslendirme çalışmaları gerçekleştirdi. 2014 yılı başlarında, Knorr Çabuk Çorba’nın sosyal medya ve televizyon reklamlarında yer aldı.

Sosyal medyada çektiği kısa videolarla birlikte yüzbinlerce takipçi kazanan bir sosyal medya fenomenine dönüştü. Twitter’ın video uygulaması Vine üzerinden Memeli Mestan takma adıyla paylaşımlar yaparak geniş kitlelere ulaştı. Öztürk, YouTube hesabı aracılığıyla parodi şarkılar, günlük yaşamını anlattığı vloglar ve zaman zaman takipçilerinin sorduğu soruları cevapladığı videolar üretmektedir.

2014 yılı başlarında, uzun yıllardır devam eden Beyaz Show isimli talk show programına konuk olarak katıldı. Daha önce 3+1 olarak yayınlanan ve bir süre sonra adı 3 Adam olarak değiştirilen programın sunucuları Eser Yenenler, Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak için yazdığı “3 Adam” adlı parçasıyla dikkat çekti.

Eylül Öztürk, 2014 son aylarında TRT ekranlarında seyirci ile buluşan yayınlanan “Üstün Dökmen ile Yaşama Yerleşmek” isimli programda yer aldı. 24 Ocak 2015 Cumartesi akşamı Star TV’de başlayan ve sunuculuğunu Murat Başoğlu‘nun üstlendiği, jüri koltuğunda Seyfi Dursunoğlu, Nükhet Duru ve Ümit Erdim‘in yer aldığı “Benzemez Kimse Sana” yarışma programına katıldı.

Diğer yarışmacılar arasında; Posta Gazetesi Yazı İşleri Müdürü ve ‘Aşk Doktoru’ unvanlı Mehmet Coşkundeniz, “Bir Demet Tiyatro”nun Asuman’ı oyuncu Deniz Özerman, “Çocuklar Duymasın” dizisinin patronu oyuncu Demet Tuncer, VINE fenomeni Memeli Mestan olarak bilinen Eylül Öztürk, 2013 yılı Türkiye 2. Güzeli Berrin Keklikler, sunucu ve oyuncu Hakan Ka, oyuncu Özgür Özberk, “Mandıra Filozofu”nun Şükrü’sü oyuncu Eser Eyüboğlu yer almıştı.

13 Ağustos 2018 tarihinde, Kanal D ekranlarında başlayan “4 Kadın Zamanı” adlı sohbet programına katılan Derya Tuna, Seda Akgül ve Hande Ataizi ile birlikte yer aldı. 2017 yılında Barış Kenan Özkan ile evlenen Öztürk’ün, 2019 şubat ayında oğlu Alex dünyaya geldi. 2020 yılında ise Eylül Alice adında bir kız çocuğu sahibi oldu.

Oyunculuk kariyerine bir dönem odaklanan Eylül Öztürk, şu anda güzellik salonları işletmektedir. Ayrıca, kendi markasının kozmetik ürünlerini de pazarlamaktadır. Öztürk, uzun bir süredir eşi ve çocuklarıyla birlikte Amerika’da yaşamaktadır.

Son dönemde adı kara para aklama suçlaması ile anılmaktadır. Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin kara para aklama suçlaması ile tutuklanmasının ardından gözler diğer güzellik merkezi işleten fenomenlere çevrilmişti. Eylül Öztürk’ün de kısa sürede ABD’de 11 tane ev alması gündem olmuştu. Yapılan soruşturma sonrasında Öztürk çifti de dahil olmak üzere soruşturmada adı geçen bütün fenomenlerin mallarına el konuldu.

Tiyatro

 • 2017 – Talking Tom ve Arkadaşları : Outfit7 – Akasya Kültür Sanat
 • 2016 – Üstün Dökmen İle Küçük Şeyler :Elif Artun Yüksel – 50. Yıl 4 Mevsim Tiyatro Salonu
 • 2015 – Yetersiz Bakiye : Murat Kürüz -Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Yer Aldığı Yapımlar

 • -Beyaz Show (Skeçler)
 • -Tipsizler (Konuk oyuncu)
 • 2014 – Knorr reklam çalışması (Başrol)
 • 2014 – Üstün Dökmen ile Yaşama Yerleşmek (Başrol)
 • 2015 – Kim O (Konuk Oyuncu)
 • 2015 – Benzemez Kimse Sana (Yarışmacı)
 • 2018 – 4 Kadın Zamanı

Filmleri ve Dizileri

 • 2019 – Eylül Öztürk ile Hey Anne(TV Dizisi)
 • 2018 – 2.Sayfa (TV Dizisi)
 • 2018 – Çok Aramızda (TV Dizisi)
 • 2018 – Sehabe – Tokyo(Tokyo) (Video)
 • 2018 – Deniz ve Güneş (Nurperi)
 • 2015 – Aşk Nerede?(Aslı) (Sinema Filmi)
 • 2015 – Yusuf Yusuf (Neriman) (Sinema Filmi)
 • 2014 – Tut Sözünü (Sinema Filmi)
 • 2014 – Azem: Cin Karası (Sinema Filmi)

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu