Yerli Erkek Ünlüler

Seyfi Dursunoğlu

instagram takipçi hilesi

seyfi dursunoglu 5
Tam adı: Seyfi Dursunoğlu / Seyfettin Dursun
Doğum tarihi: 1 Ekim 1932
Ölüm tarihi: 17 Temmuz 2020
Doğum yeri: Trabzon, Türkiye
 Ölüm yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.72 m
Ailesi: Selvi Dursunoğlu, Mehmet Dursunoğlu
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Drag Queen, şarkıcı, sunucu
Aktif Yılları: 1970 yılından 2020 yılına kadar
imdb-logo

youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbSpotify'den dinle

Sosyal Medyada

Başlıklar

Hakkında

Seyfi Dursunoğlu kimdir? Seyfi Dursunoğlu, 1 Ekim 1932 yılında Trabzon’da dünyaya gelmiş Türk drag queen, sunucu ve şarkıcıdır. Huysuz Virjin isimli sahne adıyla bilinmektedir. Asıl adı Seyfettin Dursun’dur. Aslen Bayburtludur. 1938’de İstanbul’a taşınmıştır. İlkokul eğitiminin ardından hep yatılı okullarda kalmıştır.

Babasının subaylara olan hayranlığından dolayı onun isteğiyle Denizcilik Lisesi’ne yatılı olarak kaydolan Dursunoğlu, sonradan Heybeli Ada Askeri Deniz Lisesi’ni bırakarak Boğaziçi Lisesi’nde yatılı eğitimine devam etmiş ve oradan mezun olmuştur. Daha sonra İngiliz Filolojisi bölümünde okumaya başlayan Seyfi Dursunoğlu, okulu yarıda bırakarak SSK’de devlet memurluğu yapmaya başlamıştır. 18 yıl çalıştıktan sonra bu işinden de ayrılarak sahne hayatına adım atmıştır.

1970 yılında Huysuz Virjin adıyla ilk olarak küçük kulüplerde sahneye çıkmaya başlayan Dursunoğlu, zamanla adını duyurmayı başarmıştır. Sahnelerdeki hayatına memur olarak çalıştığı dönem ramazan eğlencelerinde cemiyete para toplamak için keyfi olarak yapmasıyla başlamıştır. Ardından sevilerek kulüplere önerilince de işini bu yönde yapmaya karar vermiştir.

Ekranlarında ilgisini çekerek televizyon dünyasına Huysuz Virjin olarak adım atan Dursunoğlu, modası geçmeyen bir şov-star olmuştur. Aynı zamanda kendi şov formatının mucididir. Gerçekleri esprili ve sert tarzıyla  ifade ederek aktarması ve sahne şovlarıyla ününü dünyaya yaymıştır.

1980’li yıllarda “Huysuz Virjin 1.”  adında bir kanto plağı çıkartmış ve ilk albümünü yayınlamıştır. Huysuz Show ile başlayan televizyon macerası Popstar Türkiye, Huysuz’la Dans Eder misin? gibi programlarla devam etmiştir. Aynı zamanda sinemada da birçok filmde boy göstermiştir.

2012 yılında 15 milyon TL olan mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışladığını açıklamıştır.

Mide rahatsızlığı sebebiyle 15 gün önce hastaneye yatan Dursunoğlu, çoklu organ yetmezliği ve solunum yetmezliğinden yoğun bakıma alınarak üç günün ardından 17 Temmuz akşamı vefat etmiştir.

Programları

 1. Huysuz ve Tatlı Kadın
 2. Huysuz Şimdi Hostes
 3. Popstar Türkiye – Kanal D
 4. Huysuz’la Dans Eder Misin? – Show TV
 5. Benzemez Kimse Sana – Star Tv
 6. Benzemez Kimse Sana – Show TV
 7. Benimle Dans Eder Misin? – Kanal D
 8. Benimle Dans Eder Misin? – Fox Tv
 9. Huysuz’la Dans Eder Misin – Show TV
 10. Huysuz’la Görücü Usulü – Atv

Filmleri

 1. 1989 – İstiyorum
 2. 1986 – Melek Yüzlü Cani
 3. 1979 – Nokta İle Virgül Paldır Küldür
 4. 1976 – Doğru Yoldan Ayrılanlar

Videoları

Fotoğrafları

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu