Demet Tuncer

instagram takipçi hilesi

demet tuncer 3

Tam adı: Demet Tuncer Tanrıöver
Doğum tarihi: 1975
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 
Ailesi: 
Eşi: Çağrı Tanrıöver
Çocuk (ları): 
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2002’den Günümüze
imdb-logo

youtube-chaneldeezer logo mblisten-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Demet Tuncer kimdir? Demet Tuncer, İstanbul’da 1975 yılında dünyaya geldi. Ailesi hukukçu olan Demet’in bir de ablası vardır. Ortaokulda başarılı ve sevilen bir öğrenciydi. Okulu birincilikle bitirdi. Bu sayede devletten burs kazanarak ABD’ye gitti. Birleşmiş Dünya Kolejleri’nde lise eğitimi aldı.

Lise eğitimini bitiren Demet Tuncer, New Mexico eyaletinde üniversite eğitimi almaya başladı. Bölümü ise Siyasal Bilgiler ve Müzikal Tiyatro’dur. Üniversite eğitimi esnasında bir radyo programında çalıştı. Aynı zamanda Broadway’de ilk akademik tiyatro yapımcılığı projesinde çalıştı. Çeşitli müzikallerde çalıştı. Şan hocası Austin Miskel’in ilgisini çekerek onunla çalışma fırsatı yakaladı.

Türkiye’ye 1997 yılında döndü. İstanbul Gelişim Orkestrası’nda bir dönem solistlik yaptı. Bir buçuk sene Türk – Amerikan İş Adamları Derneği – Amerikan Ticaret Odası’na genel müdürlük yaptı. ABD başkanı Clinton’un konferanslarını düzenledi.

Televizyon dünyasında tanınması ise 2002 senesine tekabül eder. Çocuklar Duymasın dizisinde Mary Smith karakterinde rol aldı.

“Aşkın Yaşı Yok” isimli komedide başrol oyunculuğu yaptı. Buradaki rolü ona komedi dalında “En iyi kadın sanatçı” ödülünü kazandırdı. 2006’da İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin yapmış olduğu “Batı Yakasının Hikayesi” isimli müzikalde oynadı.

2006 senesinde “Kaç Baba Kaç” isimli oyunda rol aldı. Sadri Alışık Tiyatrosu’nda oynanan bu oyun kendisine müzikal ve komedide en iyi kadın oyuncu ödülünü kazandırdı. Hem Türkiye’de hem de Amerika’da geniş müzikal tiyatro portföyü vardır.

2004 yılına gelindiğinde sinema filmi için kollarını sıvadı. “Arapsaçı” isimli filmde rol aldı. Ardında yine aynı sene “Kadın Terzisi” isimli film için rolüne kollarını sıvadı.

2011 ve 2014 yıllarında Hayal Kahvesi’nde sahneye çıktı. İlk çıkmasında şarkıcı, ikinci çıkmasında komedyen olarak sahne aldı. 2015 senesinde “Benzemez Kimse Sana” isimli programa katıldı.

Özel hayatında ise Çağrı Tanrıöver ile evlendi. Bu evlilikten bir kız çocuk sahibi oldu.

2018 yılında “Deliler Fatihin Fermanı” filminde rol aldı. Son yıllarda ise YouTube’da bir kanalı vardır. Bu kanalda astroloji başta olmak üzere birçok konuyu işler.

Filmleri ve Dizileri

 1. 2018 – Deliler Fatihin Fermanı (Çingene Roza)(Sinema Filmi)
 2. 2018 – Nefes Nefese – (Tv Dizisi)
 3. 2017 – Çocuklar Duymasın (Konuk Oyuncu)(Tv Dizisi)
 4. 2017 – Tatlı Şeyler (Konuk sanatçı)(Sinema Filmi)
 5. 2014 – Filinta “Bir Osmanlı Polisiyesi” (Şerzan) (Tv Dizisi)
 6. 2009 – Yahşi Batı (Mary Ann) (Sinema Filmi)
 7. 2009 – Prenses ve Kurbağa (Türkçe Seslendirme)(Sinema Filmi)
 8. 2006 – Gizli Patron (Sevda)(Tv Dizisi)
 9. 2004 – Kadın Terzisi (Sinema Filmi)
 10. 2004 – Arapsaçı (Sinema Filmi)
 11. 2002 – Çocuklar duymasın (Mary Smith) (Tv dizisi)

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu