Yerli Erkek Ünlüler

Eser Yenenler Kimdir?

instagram takipçi hilesi

eser 16
Tam adı: Eser Yenenler
Doğum tarihi: 14 Şubat 1984
Doğum yeri: Bursa
Boyu: 1,83 m
Ailesi: Nurdan Yenenler
Eşi: Berfu Yenenler (e. 2019)
Mesleği: Dizi oyuncusu
Aktif Yılları: 1995 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel spotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Eser Yenerler kimdir? Çok Güzel Hareketler Bunlar adlı komedi programının kaptanı olan yetenekli oyuncu Eser Yenenler yepyeni bir proje ile ekranlara dönüyor. Henüz 11 yaşındayken tiyatroya başlayan Eser Yenenler, TV 8 ekranlarında yayınlanan “Eser Yenenler Show” adındaki talk show programının hazırlamakta. İşte Eser Yenenler hakkında merak edilen tüm detaylar.

Eser Yenenler, “Çok Güzel Hareketler Bunlar” programının yetenekli oyuncularından biri olmakla birlikte yazarı, 14 Şubat 1984 tarihinde Bursa’da dünyaya gözlerini açtı. Henüz 11 yaşındayken tiyatro yaşamına başlayan Eser Yenenler, ilk ve ortaöğrenimini ve liseyi Bursa’da Gazi Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Ardından Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. Eser Yenenler’in iki ablası vardır ve babası altı yaşındayken yaşamını yitirmiştir.

İlginizi çekebilir:

Berfu Yenenler

Eser Yenenler, her yıl “Çakırkeyf” adındaki rock grubu ile mezun olduğu lisenin mezuniyet törenine katılmaktadır.  Bursa Belediye Gençlik Tiyatrosu, Bursa Devlet Tiyatrosu, İstanbul Akademi Hayat ve 2006 yılında Yılmaz Erdoğan’ın yönetmiş olduğu BKM (Beşiktaş Kültür Merkezi) Mutfak ekibinde yer almıştır.

Eser Yenenler, BKM Mutfak oyuncularının hazırlamış olduğu Çok Güzel Hareketler Bunlar adındaki eğlence programında oyunculuk ve yazarlık yapmıştır.

Eser Yenenler, yönetmenliğini Kudret Sabancı’nın yapmış olduğu dizide başrollerini “Sanem Çelik, Halit Ergenç ve Nejat İşler” in paylaştığı “Aliye” adlı dizide Özgür karakterine can vermiştir. Kısa bir süre Star TV’de “Eyvah Düşüyorum” adındaki yarışma programını sunmuştur.

Eser Yenenler, 2013 yılında “Yetenek Sizsiniz Türkiye” adındaki yetenek yarışmasında Sergen Yalçın’ın ayrılmasının ardından jüri üyeleri arasına katılmıştır. Sonraki yıl da Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunmuş olduğu Yetenek Sizsiniz Türkiye’nin 2014-2015 yılındaki döneminde Murat Boz, Özgü Namal ve Acun Ilıcalı ile birlikte jüri olarak görev yapmıştır.

2014 yılında “Kim Milyoner Olmak İster” adındaki programı Kenan Işık’ın hastalığında konuk sunucu olarak sunmuştur.

2015 yılında TV 8 kanalında yayınlanmaya devam eden ve sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın üstlenmiş olduğu “Yetenek Sizsiniz 2015” adındaki programda Eser Yenenler, Ali Taran ve Seda Bakan ile beraber jüri üyeliği görevini üstlenmiştir.

2015 yılında “Bana Baba Dedi” adındaki filmin başrolünü oynamıştır.

Eser Yenenler Filmleri ve Dizileri:

 1. 2015 – Bana Baba Dedi Bana Baba Dedi (Bora) (TV Dizisi)
 2. 2014 -Ayı Paddington (Türkçe seslendirme) (Sinema Filmi)
 3. 2013 – Yetenek Sizsiniz Türkiye (TV programı)
 4. 2013 – 3+1 (Talk Show Programı)
 5. 2013 – Benzemez Kimse Sana (TV programı)
 6. 2012 – Eyvah Düşüyorum (dizi)
 7. 2010 – Çok Filim Hareketler Bunlar (Sinema Filmi)
 8. 2009 – Neşeli Hayat (sinema filmi)
 9. 2008 – 2011 – Çok Güzel Hareketler Bunlar (dizi)
 10. 2006 – 2007 – Bir Demet Tiyatro (dizi)
 11. 2006 – Fırtına (dizi)
 12. 2003 – Aliye (dizi)
 13. 1995 – Zamanda Yolculuk (Bizans Askeri) (TV Dizisi)

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
sözcügoogle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu