Yerli Erkek Ünlüler

Engin Polat Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Engin Polat
Tam adı
: Engin Polat
Doğum tarihi: 3 Haziran 1988
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 184
Burcu: İkizler
Ailesi: Sezgin Polat (annesi), Şükran Polat (annesi), Alper Kürşat Polat (erkek kardeşi), Kübra Polat (kız kardeşi), Hazal Polat (kız kardeşi)
Eşi: Dilan Polat
Çocuk (ları): İlda Polat (kızı), Milan Efe Polat (oğlu)
Mesleği: İş Adamı, Influencer
Aktif Yılları: 2013’den günümüze
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Engin Polat kimdir sorusu sosyal medyayı yakından takip eden kullanıcılar tarafından sıklıkla araştırılmakta. Özellikle eşi Dilan Polat’a yaptığı jest ve sürprizlerle bilinen ünlü iş adamı kimdir, nereli ve ailesi hakkında merak edilen tüm ayrıntıları sizler için bu yazımızda bir araya getirdik. Şimdiden keyifli okumalar dileriz 🙂

Engin Polat Hayatı

Engin Polat 3 Haziran 1988 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Babasının adı Sezgin ve annesinin adı ise Şükran’dır. Alper Kürşat isimli bir erkek kardeşi, Hazal ve Kübra adından iki kız kardeşe sahiptir. Ünlü ismin eğitim hayatı hakkında ise internet üzerinde henüz bir bilgi bulunmuyor.

Eşi Dilan Polat ile olan birlikteliğinin lise yıllarında tanıştıkları biliniyor. Lise yıllarından beridir beraber olan çift 2008 yılında evlenmişlerdir. Bu evlilikten Milan Efe ve İlda isimli çocukları dünyaya geldi.

Kariyer hayatına ise iş adamı olarak yön vermiş olan Engin Polat bu anlamda ilk işini 2013 yılında yapmıştır. İlk olarak inşaat sektöründe gerçekleştirdiği işlerle adını duyurmuştur. Ardından medikal sektörüne de yönelmiş ve Dipomed isimli medikal şirketinin kuruculuğunu üstlenmiştir.

Medikal alanına yöneldikten sonra eşi adına açtığı Dilan Polat güzellik merkezleriyle adını geniş bir kitleye duyurmayı başarmıştır. Türkiye’de çok sayıda şubesi açılan güzellik merkezleri büyük rağbet görmüştür. Bunun yanı sıra yine Dilan Polat adını taşıyan çeşitli cilt bakım ve makyaj malzemesi gibi ürünlerin satışını da gerçekleştirmiştir. Ek olarak Dilan Diamond isimli bir mücevherat mağazasına sahiptir.

Engin Polat Kara Para Aklama

Engin Polat özellikle eşine yaptığı pahalı sürprizler ve sunduğu şatafatlı yaşamla pek çok kişinin ilgisini çekmiştir. Bilhassa eşinin sosyal medya üzerinde yaptığı paylaşımlar birçok kişinin dikkatlerini çiftin mal varlığına çevirdi. Çeşitli sosyal medya hesaplarında çift hakkında kara para aklama iddiaları ortaya atıldı.

Atılan iddiaların ardından çiftin hakkında soruşturma açıldı. Polat çifti hakkında açılan davanın ardından Engin Polat başta olmak üzere çiftin pek çok akrabası ve yakını da göz altına alındı. Tüm Türkiye’nin merakla takip ettiği dava ise hala sürmekte.

Videoları

Fotoğrafları

Elifnur Özcan

Yaklaşık 5 senedir aktif olarak içerik yazarı olarak çalışmaktayım. Çok sayıda web sitesi için çeşitli konularda içerikler hazırladım. Ancak özellikle bilgi verici ve okuyucuya birşeyler katacak içerikler hazırlamaktan keyif duyuyorum. MaksatBilgi ailesine henüz yeni katıldım. Ancak işinize yarayacak ve okurken keyif alacağınız içerikler hazırlayacağıma inanıyorum. Şimdiden keyifli okumalar :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu