Yerli Erkek Ünlüler

İlker Kaleli Kimdir?

instagram takipçi hilesi

İlker Kaleli6
Tam adı: İlker Kaan Kaleli :/ İlker Kaleli
Doğum tarihi: 5 Mart 1983
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.77 m
Ailesi: Recep Kaleli (Baba), Eda Esin Kaleli (Kardeş)
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2011’den bu yana
imdb-logo

Sosyal Medyada
instagram-hesabitwitter-hesabi

Hakkında

İlker Kaleli kimdir? İlker Kaleli, 1983 İstanbul doğumlu Türk oyuncudur. İkinci ismi Kaan’dır. Bir kız kardeşi vardır. Anne ve babası kendisi küçük yaşlardayken ayrılmıştır. İlker Kaleli çocukluğunda zor zamanlar geçirdiğini belirtmiştir. 17 yaşında kendi evine çıkan İlker Kaleli çalışkanlığıyla bir yerlere gelebilmek için hep bir çaba içerisinde olmuştur. Müzisyen olmak istediği için müzikle çok ilgilenmiştir. Rock tarzında kendini geliştirmeye çalışmıştır. 2003 yılından itibaren 4 sene Lucca isimli bir mekanın müzik direktörlüğünü yapmıştır.

Üniversiteyi Kültür Üniversitesi’nde okumuştur. Sanat yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra İngiltere’ye gitmiştir. Londra’ya gitmeden önce Stüdyo Oyuncuları topluluğunda 2 yıl boyunca oyunculuk eğitimi almıştır. Bunun üzerine Londra’da da London Academy of Music and Dramatic Art okulunda oyunculuk eğitime kaydolarak kendisini tamamen oyunculuğa adamıştır. 2011 yılında bu akademiden mezun olmuştur. İlker Kaleli İngilizce’yi bütün aksanlarıyla konuşabilmektedir.

İlginizi çekebilir: Burçin Terzioğlu Kimdir?

Oyunculuk alanında eğitim alırken müzisyenliği de bırakmamıştır. DJ’liğe devam etmiş, müzikle uğraşmıştır. 2012 yılında Türkiye’den gelen bir dizi teklifini kabul ederek geri dönmüştür. Çalıştığı ilk projesi uyarlama bir dizi olan ‘Son’ isimli dizidir.

Ardından 2012’de Kayıp Şehir, 2013’de Kayıp isimli dizilerde rol almıştır.

2014 yılında Silsile isimli sinema filminde Nehir Erdoğan ve Serkan Keskin’le beraber rol almıştır.

Aynı sene Poyraz Karayel isimli kült efsane olacak bir diziye başlamıştır. Başrollerini Burçin Terzioğlu ve Musa Uzunlar gibi daha birçok usta isimle paylaşmıştır. Yönetmenliğini Çağrı Vila Lostuvalı, senaryosunu hikayelerinin çıkmazlığı ve çılgınlığıyla ünlü Ethem Özışık’ın yaptığı dizi dönemin en fenomen dizilerinden biri olmuştur. 3 sezon 82 bölüm süren ve efsanevi aşk, trajedi, absürt komikliklere imza atan dizi finaliyle de türk televizyonlarına damga vurmuştur.

2015 ve 2018 yılları arasında birçok ödüle aday gösterilen ve çoğunu en iyi erkek oyuncu alanında kazanan İlker Kaleli, Türk televizyonlarında gördüğümüz en başarılı oyunculardan biridir.

2018 yılında dijital dizi platformu olan Puhu Tv için yapılan Dip isimli dizide Neslihan Atagül’le beraber başrolde yer almıştır.

Coca Cola, Mavi gibi birçok büyük markaların reklam yüzü olmuştur.

Çocuk yaşlarında merakından dolayı dalmaya başlayan İlker Kaleli, profesyonel tüplü dalış eğitmenidir.

Son zamanlarda yurt dışında yabancı projelerde adı geçen İlker Kaleli’nin bir sonraki dizi veya filmini merakla beklemekteyiz.

2020 yılında Fox TV’de yayınlanmaya başlayan, Öğretmen dizisinde Akif öğretmeni canlandırmaktadır.

İlker Kaleli  Filmleri

  • 2014 – Silsile

İlker Kaleli  Dizileri

  1. 2012 – Son
  2. 2012 – Kayıp şehir
  3. 2013 – Kayıp
  4. 2014 – Poyraz Karayel
  5. 2018 – Dip

Videoları 

Fotoğrafları

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu