Alışveriş RehberiMaksatModa

Topuklu Ayakkabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

instagram takipçi hilesi

topuklu ayakkabı alırken nelere dikkat etmeli

Topuklu ayakkabı hemen hemen bütün kadınların vazgeçilmezidir. Kendimizi zarif ve şık hissetmemizi sağlayan bu ayakkabıların kullanımı birçoğumuz için oldukça güçtür. Fakat doğru seçimler yaparsanız bu güzel ayakkabıları günlük hayatınızda ya da iş hayatınızda çok daha rahat kullanabilirsiniz.

şık topuklu ayakkabı

Moda dünyasının vazgeçilmezi olan topuklu ayakkabılar dişiliğimizi ön plana çıkaran en önemli unsurlardan biridir. Aynı zamanda boyumuzu uzatır, daha dik durmamızı ve kendinden emin bir duruş sergilememizi sağlar. Fakat her güzel şey gibi bayılarak aldığımız aldığımız bu ayakkabıları kullanmak bazen işkence haline dönüşebilir. Görüntüsü güzel olsa da saatler boyu topuklu ayakkabıların üzerinde durmak oldukça güçtür. Doğru ayakkabılar seçmezsek yürümemiz zorlaşır ve sağlığımız da zarar görür.

Topuklu ayakkabıyla daha rahat edebilmek için öneriler:

Her şeyden önce ayakkabı alırken ayağınızın yapısını iyi bilmeniz gerekir. Olduğundan küçük ya da büyük ayakkabı almak için sağlığınız için olumsuz sonuçlar doğurabilir. Örneğin, ayağınız taraklı ise geniş ayakkabılar tercih edebilir, bu tip marka ve modellere yönelebilirsiniz.

Ayakkabıyı alırken çıplak ayakla denemeyin. Muhakkak çorapla denemeyi tercih edin. Çoraplar, ayaklarınızın kaymasını ya da zorlanmasını önleyecektir. Doğru ölçülerde ayakkabıyı seçtikten sonra test etmek amaçlı öne arkaya sağa ve sole baskı uygulayarak ayakkabının ayağınızı tam kavrayıp kavramadığını anlayabilirsiniz.

çorapla topuklu ayakkabı

Ayakkabıyı muhakkak yürüyerek deneyin. Bu sayede gün içerisinde yaşayabileceğiniz aksilikleri en aza indirebilirsiniz.

Ayakkabı almaya giderken akşam saatlerini tercih edin. Gün içerisinde ayakta kaldığınız için ayaklarınız şişmiş olacağından dolayı daha sonrasında ayağınızı vurmayacak, canınızı yakmayacak doğru numara ve kalıbı bulmanız kolaylaşacaktır.

Kalın topuklu ayakkabıları daha fazla tercih etmeniz gerekir. İnce topuklar üzerinde dengede durmanız daha zor olacağı için gün içinde sürekli tedirgin olabilirsiniz. Fakat kalın topuklu ayakkabılar hem denge hem de tabandan gelen basınç ve öne yüklenmeme açısından daha rahattır.

kalın topuklu ayakkabı

Topuklu ayakkabılar içinde en rahat olanı platform ayakkabılardır. Topuğun ön kısmı da benzer yükseklikte olacağından dengede durmanız daha kolay olacaktır. Topuklu ayakkabı kullanmakta zorluk çekiyorsanız bu tip platform ayakkabıları tercih edebilirsiniz.

platform topuklu ayakkabı

İdeal topuk boyu 5 ya da 6 cm dir. Doğru tercihler yaptığınız taktirde bu boy topuklar size herhangi bir rahatsızlık vermeyecektir.

Bilekten bağlı ayakkabılar da tercih edebileceğiniz seçenekler arasındadır. Bu ayakkabılar bileğine bağlı olduğu için destek alarak daha rahat yürümenizi sağlayacaktır.bilekten bağlamalı ayakkabı

Sivri burunlardan daha çok yuvarlak burunlu ayakkabıları tercih edin. Çünkü topuk boyu arttıkça ayağın ön tarafa uyguladığı baskı da artar. Sivri burunlu ayakkabılar da bu baskı bir süre sonra ağrı ve acıya sebep olabilir.

Topuklu ayakkabı giydiğiniz günlerde yanınızda düz taban bir ayakkabı taşımayı unutmayın. Günde 1-2 saat bu ayakkabıyı giyerek ayaklarınızın rahatlamasına izin verin.

Topuklu Ayakkabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu