Gelmiş Geçmiş En Çok Satan Oyunlar

Oyun sektörü şuan çağının en gelişmiş dönemlerinden birisini yaşamaktadır. 4 yaşlarından itibaren çocuklar bilgisayarlar ile tanışıyorlar ve bu elektronik araç ile eğlenmek içinde başvurdukları ilk şey oyun oluyor. Belki şu sıralar akıllı telefonların kullanım oranları her ne kadar yüksek olsa da insanlar oyun oynamak için özel olarak bilgisayarları daha çok tercih ediyorlar. Peki bu alemde yüzlerce, binlerce oyun var ancak hangileri şu ana kadar en çok satış yaptı? İşte bu sorunun cevabı sizleri aşağıda beklemektedir.

ASSASSİNS CREED

 Gelmiş Geçmiş En Çok Satan Oyunlar

 

Türkçe olarak “Suikastçının İntikamı” olarak adlandırılan Assassins Creed, ilk olarak 2007 yılında Playstation 3 ve Xbox 360 platformlarında satışa sunuldu. Daha sonrasında bilgisayar ve diğer konsollara sürümleri çıkan Assassins Creed 9 seri ile toplam 77 Milyon hasılat elde ederek büyük bir başarıya imzasını attı.

FIFA

 Gelmiş Geçmiş En Çok Satan Oyunlar

EA Sport firmasının bünyesinde satışa sunulan ve ilk olarak 1994’de pazara sürülen FIFA bilgisayar platformunun yanı sıra konsollarda da en çok satılan oyunlardan birisi haline geldi. Bir çok efsane oyunu bulunan FIFA toplamda 100 Milyon bir satış rakamı elde ederek büyük bir başarı gösterdi.

NEED FOR SPEED

 Gelmiş Geçmiş En Çok Satan Oyunlar

Sürat yapmayı sevenleri oyunu olan Need For Speed’de FIFA gibi EA Sport firmasının bünyesinde pazara sunuluyor. Oyuncular tarafından “dünyanın en iyi video yarış oyunu” sıfatına layık görülen bu oyun 150 Milyonluk satış rakamına erişmiş ve büyük bir rekor kırmıştır.

CALL OF DUTY

 Gelmiş Geçmiş En Çok Satan Oyunlar

Yarış oyunundan sonra sıra şimdi savaş oyununda. Call Of Duty gelmiş geçmiş en efsane savaş oyunlarından bir tanesidir. İlk olarak 2003 yılında hayata geçen Call Of Duty 12 seri ile 175 Milyonluk satış rakamına erişmiş ve büyük bir başarıya göz kırpmıştır.

GTA

 Gelmiş Geçmiş En Çok Satan Oyunlar

Bir oyundan daha fazlası olarak nitelendirilen GTA, oyun oynayan oynamayan herkes tarafından bilinmektedir. Dünyada satış rekorları kıran bir oyun olarak GTA, 1997 yılından günümüze kadar gelen bir oyun olup 195 Milyonluk bir satış rakamı ile diğer oyunlara sinsi bir gülüş atmıştır.


Bu içeriğimiz hakkında hemen aşağıdan yorum yaparak, katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca, Facebook sayfamızı beğenebilir, Instagram hesabımızı takip edebilir, Twitter hesabımızı takip edebilir ve Pinterest'te bizi bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca bakabileceğiniz bilgi
Kapalı
Başa dön tuşu