Alışveriş RehberiOyunlar

Gelmiş Geçmiş En Çok Satan Oyunlar

instagram takipçi hilesi

Oyun sektörü şuan çağının en gelişmiş dönemlerinden birisini yaşamaktadır. 4 yaşlarından itibaren çocuklar bilgisayarlar ile tanışıyorlar ve bu elektronik araç ile eğlenmek içinde başvurdukları ilk şey oyun oluyor. Belki şu sıralar akıllı telefonların kullanım oranları her ne kadar yüksek olsa da insanlar oyun oynamak için özel olarak bilgisayarları daha çok tercih ediyorlar. Peki bu alemde yüzlerce, binlerce oyun var ancak hangileri şu ana kadar en çok satış yaptı? İşte bu sorunun cevabı sizleri aşağıda beklemektedir.

ASSASSİNS CREED

Gelmis Gecmis En cok Satan Oyunlar

 

Türkçe olarak “Suikastçının İntikamı” olarak adlandırılan Assassins Creed, ilk olarak 2007 yılında Playstation 3 ve Xbox 360 platformlarında satışa sunuldu. Daha sonrasında bilgisayar ve diğer konsollara sürümleri çıkan Assassins Creed 9 seri ile toplam 77 Milyon hasılat elde ederek büyük bir başarıya imzasını attı.

FIFA

fifa

EA Sport firmasının bünyesinde satışa sunulan ve ilk olarak 1994’de pazara sürülen FIFA bilgisayar platformunun yanı sıra konsollarda da en çok satılan oyunlardan birisi haline geldi. Bir çok efsane oyunu bulunan FIFA toplamda 100 Milyon bir satış rakamı elde ederek büyük bir başarı gösterdi.

NEED FOR SPEED

need for speed

Sürat yapmayı sevenleri oyunu olan Need For Speed’de FIFA gibi EA Sport firmasının bünyesinde pazara sunuluyor. Oyuncular tarafından “dünyanın en iyi video yarış oyunu” sıfatına layık görülen bu oyun 150 Milyonluk satış rakamına erişmiş ve büyük bir rekor kırmıştır.

CALL OF DUTY

call of duty

Yarış oyunundan sonra sıra şimdi savaş oyununda. Call Of Duty gelmiş geçmiş en efsane savaş oyunlarından bir tanesidir. İlk olarak 2003 yılında hayata geçen Call Of Duty 12 seri ile 175 Milyonluk satış rakamına erişmiş ve büyük bir başarıya göz kırpmıştır.

GTA

GTA V big

Bir oyundan daha fazlası olarak nitelendirilen GTA, oyun oynayan oynamayan herkes tarafından bilinmektedir. Dünyada satış rekorları kıran bir oyun olarak GTA, 1997 yılından günümüze kadar gelen bir oyun olup 195 Milyonluk bir satış rakamı ile diğer oyunlara sinsi bir gülüş atmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu