MaksatBilgi Kapak

Tarık Ünlüoğlu Ekim 2019 MaksatBilgi Kapağı

tarik unluoglu ekim maksatbilgi 2019 kapagi

Giriş

Geçtiğimiz iki ay içerisinde ki geçtiğimiz ay ne yazık ki kapak konumuz yoktu. Sizlerle bulaşamamıştık. Bu ay geçtiğimiz ayında şöyle bir değerlendirmesini yapmamız gerekiyor.

Keşke dillerin söylediğini, ellerimiz klavyede hızlı bir şekilde yazıp geçiverse… Ama ne yazık ki kaç defa doğru cümleleri bulmak adına sildik sildik yazdık. Evet kadına şiddet! Emine Bulut ve Emine bulut gibi daha gün yüzüne çıkmayan birçok kadının anlamsız yere öldürülmesi. Anlamsız , çünkü bir erkek tarafından kadının öldürülmesi anlamsızdır.  Gerçi bir insanın bir insanı öldürmesi de aynı şekildedir.

Ancak kadına olan şiddette masumiyet duygusu vardır. Çırpınış ve kendini savunamamak bu durumu daha da acı hale getiriyor. Hem de kendi çocuğunun önünde . Hep hatırlanmalı bu sahne ! Bir daha yaşanmaması için bir şeyler yapılmalı. Somut adımlar yapılmalıdır. Annesinin “ölmek istemiyorum” demesi ve çocuğunun da “Anne Ne Olur Ölme!” haykırışları arasında Emine ‘nin hayatını kaybetmesi. Bütün ülkemizin vicdanlarına orman yangınlarıyla birlikte daha da kat kat yakan bir hadiseydi. Ardından da Tuba  Erkol Bu iki ay içerisinde ülkemizde yaşanan ve bilinen kadın cinayetleri.

Mücadele Simgesi Neslican Tay

Bir yandan da bir kızın kanser ile savaşı ve pes etmemesini gördük. Neslican Tay! Kansere karşı yaşamda, ülkemizde belki de dünyada tam bir sonuna kadar mücadele etme ve pes etmeme simgesi oldu. O kanser olmasına karşın fizyoterapilere katıldı,ameliyatlar geçirdi,bir bacağını kaybetti ama hiç pes etmedi. Aksine hep güler yüzlü oldu. Youtuber olarak , bu yaşsadıklarını neşeli tavırlarıyla anlattı. Pes etmediğini sanki her yere haykırdı! Korkmuyorum sende kanser dedi! Yendi de …

Ancak son geçirdiği ve sonuna bile geldiği kanser fizyoterapisinde ,başka bir kanser hücresi onu tekrar yakaladı. Yine savaştı! Ama bu sefer kanser üstün geldi. O neşeli , güzel kardeşimizi aramızdan aldı. Hiçbir zaman unutulmayacak bir simge haline geldi.

Neslican Tay’ın Tedx konuşması:

Neslican Tay’ın Youtube Kanalına gitmek için tıkla

Ağustos ve Eylül ayı bizim için ve ülkemiz için kara zamanlardı. Emine Bulut,Tuba Erkol ,Neslican Tay sizleri asla unutmayacağız!

***

Yine Kanser ve Yine Ölüm!

Duruş,görünüş,ses tonu ve sergilediği oyunculuğuyla bizi hayatına alan Tarık Ünlüoğlu’dan ekim ayına henüz girmişken 61 yaşında aramızdan ayrılarak, hayranlarını ve sevenlerini üzdü.  Erkendi daha ve ondan birçok eser görecektik. Akıllarda kalan sahneleri ve eserleri bizim için yetmezdi.

Böyle hiç olmadı be Tarık abi!

Detay

Neden Tarıkünlüoğlu Kapak?

Tarık Ünlüoğlu fotogralari 2 e1541620729247

Büyük ustayı son yolculuğunu uğurlarken biz de onu anmak istedik.

Tarık Ünlüoğlu Kimdir?

Tarık Ünlüoğlu fotogralari 18

16 Kasım 1957 İzmir doğumlu. 2013 yılında Gülenay Kalkan ile evlendi. Zeynep adında bir kızı var. 1970’den bu yana aktif olarak oyuncuydu. Tiyatro ile başlayan oyunculuğu , sineme ve dizi ile devam etti. Türkiye onu daha çok Kurtlar Vadisi adlı fenomen dizide Testere Necmi olarak tanıdı. Benim annem bir melek adlı dizide de iyi bir aile babası olarak karşımızdaydı. Ardından Eşkıya Dünyaya hükümdar olmaz adlı diziyle (güncel) devam ettirdi. Tabi birçok sineme filminde de yer aldı. Eyvah eyvah, Cumhuriyet,Kabadayı bunlardan bazılarıydı.

Tarık Ünlüoğlu neden öldü?

Tarık Ünlüoğlu fotogralari 14

Büyük usta akciğer kanseriyle savaşıyordu. Artık bu savaşta dayanamadı ve hayata gözlerini 61 yaşındayken kapadı.

Bir sonraki ayın kapağında görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu