Emin Çapa (Aklın İzin) Haziran 2019 MaksatBilgi Kapağı

instagram takipçi hilesi

MaksatBilgi Haziran 2019 Kapagi Emin Capa Aklin izi altnernatif

Giriş

Bu ay geçtiğimiz aydan farklı olan şeyleri yazsak aslında daha kısa sürer herhalde. Ülke gündeminden bahsediyorum. Geçtiğimiz ay, ondan önceki ay ve daha önceki aylar konuştuğumuz şeyler hep aynı. Seçim! Ülkemizde yaklaşık 1,5 senedir seçim muhabbeti sürüyor.

Birilerinin seçilmesi bu kadar zor mu? Ya da bizler seçimleri neden bu kadar büyütüyoruz ve neden bu kadar uzun sürüyor. Yapamıyor muyuz? Ya da yapacak başka şeylerimiz yok mu? Bu ay ki gündemimiz yine seçim!  Artık hiç şaşırmadığınızı düşünüyorum.

Ya ekonomi? Doların alıp başını gitmesi, firmaların bir bir kepenk kapatması ve aşırı pahalılık . Ticaretin neredeyse durma noktasında olması kimlerin umrunda acaba. Hani bir zamanlar bir reklam vardı ” alın verin ekonomiye can verin ” kampanyası reklamı. Şuan bunu yapabiliyor muyuz? Ülkemiz cidden çok mu iyi durumda ? Ekonomi iyi durumda mı?

Yeni düzenlenen ve yürürlüğe girecek olan yeni eğitim sistemi , ülkemiz için sizce uyumlu mu? Evet yaz geldi ve biraz döviz getirisiyle ayakta kalabiliriz. Eğleniriz ve üstüne vücudumuza güneş kremi filan süreriz , denize girer çimeriz iki poz atıp, sosyal medyadan “ben tatil yaptım ” deriz. Ya yaz sonunda gelen sonbaharı düşünüyor muyuz?

Dikkat ettiyseniz sadece yazımın başında seçim konuştum . Daha sonrasında hep bir soru var ve hiç biri de seçimle ilgili değildi. Sorunlarımız var ve aklımızın dinç olması gerekir. Ya da aklımızı artık kullanmamız gerekir. Gereksiz karşılıklı saldırı cümlelerinden çok , ülkemizin önde gelen ekonomistleriyle neden ekonomi konuşulmuyor ve neden çözüm üretilmiyor?

Bu yüzden sizleri kapak ünlümüz olan ve usta ekonomist Emin Çapa ile aklın izinden gitmeliyiz diyoruz.

Kapak Konusu: Emin Çapa ” Aklın izi”

Ülkemizin ekonomiyle olan büyük sınavında ne yazık ki işler yolunda gitmiyor. Bunu, ekonomistler uzunca dönemdir bahsetmesine ve uyarmasına rağmen önlemler alınmadığı için yaşamamız oldukça üzücü. İşte bu uyarıları yapanlardan biri de Emin Çapa’ydı. Sonuç ise işinde oldu!

Emin Çapa kimdir?

Emin Capa 2019 Kimdir Fotograflari 17

Emin Çapa1967 yılında İzmit’ de dünyaya geldi. Taşrada büyüdü. Ekonomist ve Gazeteci yazardır. Özellikle de CNN Türk‘de kendisinin hazırlayıp, sunduğu Aklın İzi programı ve Dünyanın 1001 hali adlı programlarıyla tanınırken , TEDX Talk konuşmalarından tutunda bir çok yerde ekonomiyle ilgili konferanslar ve seminerlere katılmıştır .

Ayrıca, Emin Çapa’nın MaksatBilgi’deki hazırlamış olduğumuzu biyografisine göz atabilirsiniz!

Emin Çapa ‘yı farklı kılan nedir?

Emin çapa kendine has sürükleyici anlatımıyla ekonomiyi, hiç bilmeyenden en iyi bilene kadar bir çok insanı etkileyerek anlatır.

Emin Çapa’nın Programları Nelerdir?

2012 – CNN Türk – O sırada , 2013 – CNN Türk – Aklın İzi, CNN Türk – Dünyanın 1001 Hali, CNN Türk – Paranın İzi, TEDx Konuşmaları ve son olarak youtube’da yeni başladığı Emin Çapa ile Gündem programı vardır. Ayrıca youtube’da başka yeni programları da vardır.

Güncellenebilirdir.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu