MaksatBilgi Kapak

Sinemanın Mucidi, Augustus ve Louis lumière Kardeşler -MaksatBilgi Şubat 2019 Kapağı

instagram takipçi hilesi

Augustus ve Louis lumière Kardesler

Giriş

Eğer ilk defa ziyaret ediyorsanız ve bu girişi okuyorsanız sizlere çok farklı gelebiliriz. Dilerseniz anlatayım! MaksatBilgi , aradığınız bir içerikle ilgili düzenli , araştırılmış metin, olabildiğince hakkında resim, olabildiğince hakkında videoyu tek bir sayfada size sunmaya amaç edinmiş ilk ve tek sitedir. Bunu ise 2013 yılından beri yapmaktadır. Bazı içeriklerimiz , bu amaç dışında olabilir. Ancak editörlerimizce girilen bu içerikler, tekrar düzenleniyor ve bu amaca yönelik düzenlemeler yapılıyor.

Buna en iyi örnek herhalde MaksatBilgi’de biyografilerdir. Ünlülerin en güncel biyografileri , Maksatbilgi’de. Her geçen gün girilen biyografilerle , ünlüleri Maksatbilgi’de bulacaksınız. Hem de en iyi haliyle ! Düzenli girilmiş biyografi metni ve filmografileri, videoları ve resim galeriyle maksi biyografi diyebiliriz. Biyografi sayfalarında yok yok diyebiliriz; ünlülerin sosyal medya hesapları , imdb adresleri ,youtube, spotify bağlantılarıyla sanatçının bütün bağlantılarına erişim tek bir sayfadan . Nasıl ? Güzel değil mi?

MaksatBilgi ‘yi farklı kılan sadece içerikler değil elbette. Her yıl düzenli şekilde devam ettirdiğimiz bazı düzenlemelerimiz veya çalışmalarımız var. Bunlardan en belirgini ise, Oscar ödülleri. Her yıl oscar ödül töreni için görevlendirilen ekip ile gece boyunca canlı yayın aktarımı ve canlı blog yaparız. Bu sayede bu geceyi özel kılar ve her sene yaparak, gelenek haline getirdik. Bu sene oscar 2019 canlı izlemek isteyenlere yine buradan duyurulur.

Oscar ‘ın yanı sıra , Victoria Fashion Show gösterisinin ardından gösteri ile ilgili bilgiler, galeriler ve özel videoları oluşan özel içerik hazırlarız. Tıpkı oscar gibi ama tek farkı canlı değil. Her yıl milyonlarca kişi tarafından merak edilen ve izlenen bu töreni de bu şekilde taçlandırıyoruz.

Dünya kupaları ile MaksatBilgi’de farklı bir gelenek getirdik. 2013 yılından beri iki dünya kupası geçirdik ve bu iki dünya kupasında her gün geçen turnuva olaylarını, fifa dünya kupasını düzenleyen ülke hakkında bilgilerden tutunda , seyahate kadar her türlü bilgileri özel kategorilerde sergiledik. Bu işte de her geçen turnuva tecrübe edindik. 2014’te Brezilya ile 2018’de Rusya ile MaksatBilgi’de ekipçe çalışmalar yaptık ve özel kategoriler düzenledik. Gelecek turnuva da gelenek bozulmayacak.

Film tavsiyesi  isteyenlere özel kategori yaptık. Film arama derdinden kurtarmak istiyoruz. Bu yüzden bu kategoriyi geliştirmek adına , bir ekip kurduk.Bu sayede daha dolu bir film öneri kategorisi sayfası olurken, modunuza göre listelerden seçim yapacaksınız. Dağınık değil toplu ve tek bir yerde.

Yemek yaparken ,tarifi mi unuttunuz? İşte tam size göre apayrı bir site gibi MaksatBilgi Mutfak. Yemek tarifleri ve içecek tarifleri tek bir yerde. Hem de MaksatBilgi usülü metin,resim ve video ile birlikte hazırlanmış tarif içerikleri sizleri bekliyor olacak.

Şehrinizdeki etkinlikleri ekleyin! Hem de ücretsiz bir şekilde. Aynı zamanda şehrinizdeki etkinlikleri de Maksatbilgi Etkinlik ile bakın. Ziyaretçilerimizin oluşturduğu bir kategoridir. Bu yüzden herkesten destek beklediğimizi de buradan duyuruyoruz.

Bir dergi gibi düşünün: her ay kendini yenileyen ve düz bir tarih denkleminin içinde olan bağımsız bir dergi. Sadece farkı kapak ünlüsü seçiyor. Kapak ünlüsüyle ilgili o ay farklı içeriklerde taçlandırılıyor. Her ay farklı kişileri seçiyoruz. Bizim kapak ünlülerimiz, genelde gündemde olanlar değilde daha çok arka planda kalan insanları seçiyoruz. Bu durum bazı istisnai durumlardan ötürü değişebiliyor tabi. Ama genelde bu şekilde işleyen bir sistemimiz var.

Peki bunları neden yazdık. Yeni ziyaretçilerimize , kim olduğumuzu buradan da anlatmak isterken yukarıda yazdıklarımızı gerçekten hakkımızda bölümüne eklememiz gerek onu anladık 🙂 Konuyu kapağa getirelim dedik. Bu ayın kapağını ironi yaparak seçtik. Oscar ödül töreni Şubat’ta yayınlanıyor ve sinemanın mucitlerini yazmak istedik.

Gerçekten sinema nasıl icad edildi?

Sinemayı kim icat etti?

İşte kapak ünlülerimiz, Augustus ve Louis lumière Kardeşler (sinemanın mucitleri).

Detay

Bu ay Augustus ve Louis lumière Kardeşlerle ilgili detayları ayrı ayrı işleyeceğiz. Bağlantıları buradan paylaşacağız .

Sinemayı icat eden bu iki kardeş hakkında işte detaylar:

Louis Lumiere
louis lumière (5 Ekim 1864-6 Haziran 1948)
Auguste Lumière
Auguste Lumière (19 Ekim 1862-10 Nisan 1954)

Bu iki mucit ile ilgili detaylar gelecek…

İbrahim İbil

MaksatBilgi'nin kurucusu ve geliştiricisidir.Daha önce yüksek hitli web siteleri ve reklam ajans şirketi kurmuştur.Şimdi ki hedefi ise MaksatBilgi'de , İnsanların aradığı içeriği ;düzenli ve anlaşılır ,bol içerikli sunmayı hedeflemiştir.MaksatBilgi, 2013 yılından beri yayında olup öncesinde araştırma ve ekip kurmayla çalışma yapmak için bir sene boyunca çalışılmış bir projedir.Sürekli geliştirilmektedir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu