Yerli Kadın Ünlüler

Simay Tokatlı Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Simay tokatlı
Tam adı: Simay Tokatlı
Doğum tarihi: 17.02.1993
Doğum yeri: Ankara
Boyu: 1.75
Burcu: Kova
Ailesi: Annesi Şenay Tokatlı
Eşi:
Çocuk (ları):
Mesleği: Instagram Fenomeni
Aktif Yılları: 2016-Günümüz
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Simay Tokatlı Kimdir? İşte Benim Stilim yarışmasında ”Türkiye’nin En Tarz Kadını” seçilen fenomendir.

17 Şubat 1993 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Annesi Şenay Tokatlı’dır. Babası ile uzun süredir görüşmeyen Simay Tokatlı, ailenin tek çocuğudur. Simay Tokatlı Ankara’da dünyaya gelse de aslen İzmir’lidir. Fakat uzun bir süre ailesiyle birlikte Ankara’da yaşamıştır.

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini Ankara’da tamamlamıştır. Daha sonra üniversite eğitimi için İzmir’e gitmiştir. İzmir ilinde İzmir Ekonomi Üniversitesinde, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesinde, moda ve tekstil tasarımı bölümünden mezun olmuştur. Moda ve tekstil tasarımı üzerinde mezun olduktan sonra işe başlamamıştır.

Kariyerine, 18 Nisan 2016 tarihinde TV8 ekranlarında yayımlanan, sunuculuğunu Öykü Serter‘in üstlendiği aynı evin içerisinde yaşayacak olan 12 yarışması, 6 erkek ve 6 kadının hayatlarından parçalar anlatacağı Fenomen yarışmasına katılmıştır. Fenomen yarışmasında Simay Tokatlı dışında Özden Cerrahoğlu, Ayşenur Balcı, Onur Yüksel, Serkay Çelikbaş gibi önemli isimlerle birlikte yer almıştır.

21 Kasım 2016 tarihinde  ise jüri üyeliğini Nur Yerlitaş, Kemal Doğulu ve Ivana Sert‘in üstlendiği, sunuculuğunu ise Öykü Serter‘in yaptığı ”İşte Benim Stilim” yarışmasına katılmıştır. 6. sezonunda yarışan Simay Tokatlı, 7.sezonda da İşte Benim Stilim yarışmasında yarışmıştır. Yarışmacılar arasında Aleyna Eroğlu, Dilara Taşkın, Melek Özçağan, Niran Yalaz, Yağmur Gürgen gibi önemli isimler ile birlikte yer almıştır.

26 Kasım 2017 tarihinde yapılan 7. sezon finalinde ise İşte Benim Stilim yarışmasında ”Türkiye’nin En Tarz Kadını” olarak 100 Bin TL’lik ödülünde sahibi olmuştur. Merve Sevin ile finale kalan Simay Tokatlı, birinci olduğunda ”Merve Sevin’e haksızlık yapıldı, o birinci olmalıydı” gibi yorumlara da mazur kalmıştır. Şuanda ise instagram üzerinden ürün tanıtımları yapan Simay Tokatlı’nın aynı zamanda moda tasarımcısı olduğu da biliniyor. Aynı zamanda büyük bir moda ikonu olma hayali olduğu da biliniyor.

Güzelliği, kıyafetleri, güler yüzü ve laf sokmalara alttan kalmamasıyla bilinen Simay Tokatlı, günlük hayatında  neşeli, eğlenceli ve gezmeyi çok seven biri olarak da biliniyor. İşte Benim Stilim yarışması ile büyük üne kavuşan ve fenomenlik yolunda adım adım ilerleyen Simay Tokatlı, yarışmada giydiği ayakkabılar ve taktığı çantalar ile yarışmacılar arasında da kıskanılır hale gelmiştir. Simay Tokatlı yarışmadan sonra dudaklarında, burnunda ve yüzünde bir çok estetik operasyonda geçirmiştir.

Videoları

Fotoğrafları

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu