Yerli Kadın Ünlüler

Selen Kaldırım Özyurt Kimdir?

instagram takipçi hilesi

selen kaldirim ozyurt kimdir8
Tam adı: Selen Kaldırım Özyurt
Doğum tarihi: 31 Aralık 1993
Doğum yeri: Of/ Trabzon
Boyu: 1.68
Burcu: Oğlak
Ailesi: Ablası Burcu Kaldırım Küçük
Eşi: Atakan Özyurt
Çocuk (ları):
Mesleği: Editör, Influencer
Aktif Yılları: 2021-Günümüz
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Selen Kaldırım Özyurt Kimdir? Kafalar ekibinin üyesi Atakan Özyurt‘un eşidir.

Selen Kaldırım Özyurt 31 Aralık 1993 tarihinde Trabzon ilinin Of ilçesine dünyaya gelmiştir. Babası Trabzonludur. Annesi de aslen Trabzonludur. Kendisinden 4 yaş büyük ablası bulunmaktadır. Ablası Burcu Kaldırım Küçük, Özyeğin Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda öğretim görevlisi iken dünya evine girmiştir. Çocuğu olduktan sonra işini bırakıp, çocuğuyla ilgilenmeye devam etmiştir. Ablası da Selen Kaldırım gibi instagram fenomenidir. Instagramda 53,6 takipçisi bulunan Burcu Kaldırım Küçük‘ün kendisine ait youtube kanalı da bulunmaktadır.

Selen Kaldırım Özyurt ve ailesi Selen küçük yaşta iken İstanbul’a taşınmışlardır. Bu yüzden ilkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamlamıştır. Üniversite eğitimi için Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik Bölümünü kazanmıştır. 2013 yılında Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik Bölümünden mezun olan Selen Kaldırım Özyurt Medipol Üniversitesi Dijital İletişim alanında yüksek lisans yapmaya başlamıştır. Yüksek lisansı hâlâ devam etmektedir.

İlginizi çekebilir: Atakan Özyurt

Üniversiteden mezun olduktan sonra kariyerine editör olarak devam etme yolunda ilerlemiştir. İlk olarak İstanbul Star Magazine firmasında Haziran 2016 yılında işe başlayan Selen Kaldırım Özyurt, Kasım 2016 yılında bu işten ayrılmıştır. Sonrasında En Son Haber firmasında sosyal medya uzmanı, seyahat ve tarih kategorilerinde editörlük, Youtube, Twitter, Instagram sayfalarında sosyal medya uzmanlığı, youtube sunuculuğu ve Türkçe-İngilizce editör olarak çalışmıştır. 2017 yılının Ekim ayında işe başlayan Kaldırım, 2019 yılının Temmuz ayında işten ayrılmıştır.

2019 yılının Kasım ayında Pervasız Yapım’da işe başlayan Selen, burada sosyal medya uzmanlığı, yönetici yardımcılığı, metin yazarlığı ve sunuculuk yapmıştır. Bu işinden de 2020 yılının Ağustos ayında ayrılmıştır. 2021 yılının Mart ayında ise Olgar şirketi bünyesinde Sosyal Medya Pazarlama alanında 6 ay kadar çalışmıştır.

Sonrasında ise tekrar En Son Haber firmasına devam eden Kaldırım, burada seyahat ve tarih kategorilerinde editörlük yapmaya devam etmiştir. Online olarak devam eden Selen Kaldırım, gezmeyi çok sevdiği için bunu yazmanın da onun için zevkli ve keyifli olduğunu belirmiştir.  Şuanda halen burada çalışıp aynı zamanda instagram hesabından ürün tanıtımları yapmaktadır.

15 Ağustos 2021 tarihinde Kafalar ekibinin (Bilal Hancı, Atakan Özyurt, Fatih Yasin) üyelerinden olan Atakan Özyurt ile nişanlanmıştır. 12 Şubat 2022 tarihinde ise büyük bir düğün ile çift dünya evine girmiştir. Atakan Özyurt ve Selen Kaldırım‘ın Karadenizli olmaları, düğünde bol bol horona ve kemençeye de yer edinilmesini sağlamıştır.

Düğünden önce Bilal Hancı‘nın eşi Esin Çepni Hancı ile kavgasıyla gündeme gelen Selen Kaldırım ve Atakan Özyurt çiftinin düğününe bir çok ünlü de akın etmiştir. Aynı zamanda kavgalı olduğu Esin Çepni Hancı‘da düğünde yer almıştır.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu