İrem Sansak

İrem Sansak Kimdir?

instagram takipçi hilesi

irem sansak 1
Tam adı: İrem Sansak
Doğum tarihi: 26 Mayıs 1988
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1,64 m
Burcu: Balık
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Spiker, Sunucu
Aktif Yılları: 2004 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi

Hakkında

İrem Sansak Kimdir? İrem Sansak, spiker ve sunucudur.

İrem Sansak, 26 Mayıs 1988 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Aslen Kafkas göçmenidir.

Lise eğitimini İstanbul’da yer alan Azaphan Anadolu İletişim Meslek Lisesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü‘nde tamamladı. Önlisans olarak İstanbul Üniversitesi Radyo ve Televizyon Yayıncılığı Bölümü‘nü, lisans eğitimi olarak da Kocaeli Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü‘nü bitirdi.

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde pedagojik formasyon aldı ve öğretmen oldu. Stajyer öğretmen olarak Kocaeli’nde yer alan bir ortaokulda görev yaptı. 1 yıl boyunca bu okulda 8. sınıflara medya okuryazarlığı dersi verdi.

Ufaklığında bale ile yakından ilgilendi. Tiyatro ve modern dans üzerine eğitimler aldı. Can Gürzap ve Arsen Gürsap‘ın birlikte kurduğu “Dialog Anlatım İletişim’de” spikerlik ve sunuculuk, eski TRT spikeri Rana Elik‘ten ise diksiyon dersleri aldı. 2004 ve 2005 seneleri arasında TGRT Haber TV‘de staj yaptı.

Kariyeri süresince FOX TV, ATV, A Haber ve Haber Global gibi kanallarda çalıştı. 2006 ve 2008 seneleri arasında FOX TV’de editör olarak yer aldı. 2009 senesinde ATV’de muhabir olarak çalıştı. Aynı zamanda “Haber Önü 5 Dakika” isimli bir programı hem hazırladı hem de sundu. A Haber’de saha muhabirliği ve dış haberler görevlisi olarak çalıştı. Yine A Haber’de “Mutfaktayız” isimli bir program yaptı. Bu program ile hem Türk hem de dünya mutfaklarını tanıttı.

A Haber’de Sabah AjansıAjans Bugün, Ajans Hafta Sonu, A Haber’de Bugün ve Ajans Yeni Gün gibi programları da sundu. Turkuvaz Medya Grubu‘nda toplamda 9 sene çalıştı. İrem Sansak, 2020 senesinde Haber Global’a transfer oldu. Bu kanalda hafta sonu gündüz ve akşam haberlerini sundu. İyi derecede İngilizce bilen Sansak’ın gofret adında bir köpeği vardır.

Sansak, evli değildir.

Videoları

Fotoğrafları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu