Alışveriş RehberiMaksatModa

Mayo ve Bikini Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 4 Madde

instagram takipçi hilesi

bıkını

Her yaz mayo ve bikini modellerinde sürekli olarak değişiklikler yapıyor. Bu modeller arasında vücut tipine uygun olan mayoyu veya bikiniyi seçmek bizi zorlayabiliyor. Vücut tipine uygunluğu dışında, rengi, modeli, kumaş kalitesi de oldukça önemli etmenlerdendir.

Mayo veya bikini seçmek çoğu zaman çok zor geliyor, biliyoruz. Binlerce farklı model ve renk arasında seçim yaparken en çok nelere dikkat etmeniz gerektiği aşağıda sizlere sunduk.

Bikini Mi Almalıyım Mayo Mu?

Öncelikle alışverişe çıkmadan hangisini alacağınıza karar vermeniz gerekebilir. Alışverişe çıkmadan önce bazı konularda daha gerçekçi olmalıyız. Göbek kısmında fazla yağ olan kadınların mayo içinde harika gözükeceğinden şüphemiz yok.

İlginizi çekebilir: Bikini Bölgesi Temizliği Nasıl Yapılır?

Mayolar gövde kısmını örterek sizi daha zarif gösterebilir. Açık tenli kadınların mayo giymesi de tercih edilebilir. Güneş ışınlarından daha rahat korunulmuş olunacaktır. Vücut hatlarına güvenen kadınların ise güneş ışınlarından korunmak gibi dertleri yok ise bikini tercih etmeleri onları daha zarif gösterecektir.
mayo modellerı

Vücut Tipine Göre Seçim Yap

Her bireyin kendisine özel bir vücut yapısı bulunuyor. Bu doğrultuda, doğru kıyafetleri veya doğru bikini-mayo seçimleri yapmak sizi daha güzel gösterecektir.

Elma tipi vücut yapısına sahip olan kadınların; Bu vücut tipine sahip olan kadınlarda, kilolar karın bölgesinde yoğundur. Vücudun alt kısmı, üst bölüme göre daha zayıftır.

Mayo seçimi olarak; daha dengeli bir vücut yapısı olarak göstermek için alt kısmı ortaya çıkaracak mayolar tercih edilebilir.Bikini seçimi olarak; Omuzdan bağlamalı bikini üstü, üst kısımdaki fazlalıkları gizleyecektir.
vucut tıplerı

Armut tipi vücut yapısına sahip olan kadınların, basen kısımları üst kısımlarına göre daha geniştir. Genelde beli ince, kalçası büyük olanlar için bu vücut tipini söylemek mümkündür.

Mayo seçimi olarak; Üst kısmın inceliğini ortaya çıkaracak, şort kısmında veya etekli mayo tercih edilebilir.
Bikini seçimi olarak; Göbek kısmı açıkta kalacak şekilde, göbek kısmını hafif kapatan bikini altlı modeller tercihler edilmelidir.

İlginizi çekebilir: Tatil İçin Alışveriş Listenizde Neler Olmalıdır?

Kum saati tipi vücut yapısına sahip olanlar, beli vücuduna göre daha zayıf olan kadınlardır.
Mayo seçimi olarak; Belin inceliğini ortaya çıkaracak, ince askılı mayolar tercih edilebilir.
Bikini olarak; İnce askılı üst ve kenarları ipli bağlamalı bikini altı tercih edilebilir.

Ten Renginle Bikinin Rengi Uyuyor Mu?

Bikini üstü alırken takım olarak almak zorunda değilsiniz. Ayrı ayrı satın alıp bunları birbirleriyle uyumlu hale de getirebilirsiniz. Bu sayede üstünü beğendiniz ama altı hoşunuza gitmeyen bikini tercihlerinden vazgeçmiş olabilirsiniz.
Beyaz tenli kadınların, koyu renk bikini veya mayo tercih etmeleri daha doğru olacaktır. Kırmızı, siyah, koyu yeşil, zümrüt v.b renkler tercih edilebilir.
Esmer tenli kadınların; Açık veya fosforlu renkleri tercih etmeleri onları daha zarif kılacaktır.

bıkını modelı

Mayo veya Bikinin Kumaşı

En önemli faktörlerden biridir. Denizden çıktıktan sonra 1 saattir kurumayan mayoyla kimse oturmak istemez sanırım. Bu anlamda kumaş gerçekten çok önemlidir. %80’i polyemid, %20’si elastan olan kumaş çeşitleri tercih edilebilir. Ayrıca genelde raşel kumaş ile dikimleri yapılmaktadır. Hızlı kuruyan kumaş modellerine bunları örnek verebiliriz.
bıkını modellerı
Vücut tipinize, ten renginize ve kendinizi iyi hissettiğiniz mayo-bikini ürününe karar verdikten sonra, özgüvenli bir şekilde denize girebilirsiniz. Unutmayın siz her halinizle zarifsiniz..

İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu