Kişisel BakımYaşam

Bikini Bölgesi Temizliği Nasıl Yapılır?

instagram takipçi hilesi

Kadınların en çok şikayetçi olduğu problemler arasında istenmeyen tüyler yer alır. İstenmeyen tüyler, genellikle ergenlik döneminden itibaren görülmeye başlar. İstenmeyen tüylerin can sıkıcı hale geldiği yerlerden bir tanesi de bikini bölgesidir. Bikini bölgesindeki tüyler doğru şekilde temizlenmelidir. Doğru şekilde temizlenen tüylerin kalınlaşması ve çoğalması engellenir. Bu  yazımızda bikini bölgesi temizliği hakkında bilgi vereceğiz.

Size kolay ve etkili gelen yöntemi deneyebilir, tüylerinizden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

1. Bikini Bölgesi Temizliği Nasıl Yapılır?  Hazırlama

Bikini Bölgesi Temizliği Nasıl Yapılır?

Tüy alınacak bölgenin temizliği oldukça önemlidir. Genellikle ağdadan sonra duş almak tercih edilir. Ancak ağdadan sonra duş alınması bölgede kabarmalara yol açar. Bunun yerine ağda ya da epilasyondan önce duş alınmalıdır. Duştan sonra bölgenin acı hissi biraz daha azalır. Eğer tüy dökücü ya da jiletle temizlik yapılacaksa tüm işlem banyoda yapılmalıdır.

2. Bölgeyi Uyuşturma

Bikini Bölgesi Temizliği Nasıl Yapılır?

Bazı kremler acı hissini büyük oranda azaltır. Eczanelerde uyuşturucu etki gösteren kremler satışa sunulur. Bu tarz kremler bölgede geçici bir uyuşukluk yaratır. Özellikle çok hassas tene sahip olan ya da ilk kez epilasyon yapacak olan kişiler uyuşturucu krem kullanabilir.

Bir diğer uyuşturma yöntemi de buz ile yapılır. Bölgenin üzerinde birkaç dakika buz gezdirilmesi acı hissini ciddi oranda azaltır.

3. Bikini Bölgesi Temizliği Nasıl Yapılır? Jilet Yöntemi

Bikini Bölgesi Temizliği Nasıl Yapılır?

En geleneksel ve tercih edilen yöntemler arasında jilet yer alır. Jilet acısız şekilde tüylerin temizlenmesini sağlar. Ancak jilet ile yapılan temizlik etkili değildir. Maksimum 3 gün sonra yeniden tüyler çıkmaya başlar. Üstelik jiletle alınan tüyler daha da sert bir şekilde çıkar! Bu nedenle jilet ile tüy almayı önermiyoruz.

Yine de bilgi verelim. Jiletle tüyleri almak için sabun ya da köpük kullanmayın. Bunun yerine saç kremi sürün. Evet yanlış duymadınız! Saç kremi tüylerin kolayca temizlenmesi için etkili bir yöntemdir. Tüyleri alırken çıkış yönünün tersine hareket edin. Eğer batık ya da sivilce varsa kesinlikle jilet vurmayın. Ayrıca işlemden sonra tüylerin çıkışını geciktiren ürünler kullanın. Mesela; karınca yumurtası yağı.

4. Ağda Yöntemi

Bikini Bölgesi Temizliği Nasıl Yapılır?

Evet en çok acıtan yöntem kuşkusuz ağda. Ama tüylerin hem çıkışını geciktiriyor hem de kılların kalınlaşmasını engelliyor. Bu nedenle hiçbir kadın ağdadan tamamen vazgeçemiyor. Ağda yaparken doğru ürünü kullanmanız gerekiyor. Nedir doğru ürün? İçinde şeker barındırmayan ve bikini bölgesi için uygun olan ürün demektir.

Eğer ağdanın içinde şeker varsa o bölgenin bir güzel beslenmesine ve daha gür çıkmasına yol açarsınız.

Doğru ağdayı seçtikten sonra küçük parçalar halinde uygulama yapın. Bir anda kocaman ağda bezini teninize yapıştırmayın. Zaten yavaş yavaş teniniz işleme alışacak. Birazcık dişinizi sıkın. İşlemden sonra hemen krem sürün ve en az 24 saat boyunca duş almayın.

Farklı fikirler için buraya tıklayabilirsiniz.

5. Bikini Bölgesi Temizliği Nasıl Yapılır? Tüy Dökücü Yöntemi

Bikini Bölgesi Temizliği Nasıl Yapılır?

Tüy dökücü kremlerin seveni de sevmeyeni de çok fazla. Aslında tüy dökücü kremlerin birçoğunun jiletten farkı yok. Fakat kolay olmasıyla ve bazılarının tüylerin geç çıkardığını vadetmesiyle tercih ediliyor.

Tüy dökücü krem kullanacaksanız ürünün bikini bölgesi için uygun olması gerekir. Uygulama yaparken üzerinde belirtilen süreye sadık kalın. Asla fazla bekletmeyin. Aksi tüm bölgenin tahriş olmasına yol açarsınız hem de ciddi sağlık problemlerinin meydana gelmesine neden olursunuz.

6. Bikini Bölgesi Temizliği Nasıl Yapılır? Epilatör Yöntemi

Bikini Bölgesi Temizliği Nasıl Yapılır?

Epilatör yöntemi biraz acılı olsa da tüylerden uzun süre uzaklaşmayı sağlar. Uygularken birazcık sabırlı olmak gerekir. Epilatörün de kaliteli olması oldukça önemlidir. İyi bir araştırma yaparak seçim yapmanızı tavsiye ediyoruz.

İLGİLİ BİLGİ: En İyi Epilasyon Aleti Hangisi?

7. Lazer Yöntemi

Bikini Bölgesi Temizliği Nasıl Yapılır?

En kalıcı yöntem lazerdir. Lazer yaptırmak için illa güzellik salonuna gitmeniz gerekmez. Evde kendiniz de yapabilirsiniz. Ancak doğru ürünü seçmeniz oldukça önemli. Aksi takdirde sadece acı çektiğiniz ile kalırsınız. Bu noktada markanın da kalitesi önemli bir detaydır. Kalitesiz markaların ilerde kanser yapma riski oldukça yüksektir.

Bikini Bölgesi Temizliği Nasıl Yapılır? Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu