Alışveriş RehberiYaşam

Tatil İçin Alışveriş Listenizde Neler Olmalıdır?

instagram takipçi hilesi

Tatile çıkmak kavramı duyduğumuz andan itibaren, içimizde keyifli duygular uyandıran, bizi heyecanlandıran ve yapacağımız yeni keşifleri gözümüzde canlandıran bir kavram! Bütün bir yılın yorgunluğunu ve geçen koca bir sezonun negatif elektriğini atabileceğimiz bir fırsat adeta! Zihnimizi tazelemek, moral depolamak ve bedenen de şifalanmak için çeşitli tatil seçeneklerini değerlendirmek isteriz.

Ailemizle, dostlarımızla ve sevdiklerimizle birlikte pek çok anı biriktirebilir, birbirinden farklı mekanlarda yepyeni arkadaşlıklar edinebiliriz. Böylece yeni sezona hem fiziken hem de mental olarak tazelenmiş bir şekilde merhaba diyebilir ve her alanda verimliliğimizi arttırabiliriz.

tatillllll

Çocukların okulu yaz tatiline girdi, biz de işlerimizi ayarladık veya iş yerinden izinlerimizi aldık! E öyleyse tatil rotamızı planlayabiliriz! Öncelikle gideceğimiz güzergahı, yol üzerinde uğranacak yerleri, bulunacağımız lokasyonun özelliklerini ve hangi ulaşım türünü tercih edeceğimizi belirlememiz gerekiyor. Tüm bunları da programladıktan sonra sıra geldi, valiz hazırlamaya!

Tatil esnasında bize lazım olabilecek irili ufaklı pek çok şeyi düşünmek durumundayız. Özellikle çocuklarla birlikte çıkılan seyahatlerde, valize konulacaklar, detaylı bir düşünme süreci gerektiriyor. Ancak hepimizin bildiği bir söz vardır ki; ‘’söz uçar, yazı kalır’’.

Öyleyse hiçbir şeyi atlamamak ve zor durumda kalmamak adına; elimize birer tane kağıt ve kalem alıp, tatil alışverişi listemizi oluşturabiliriz! İşte biz de bu yazımızda sizlere; tatile çıkmadan önce neler almalısınız ve valizinizde neler bulundurmalısınız gibi soruların cevabı niteliği taşıyan bilgiler aktarıyor olacağız..

valiz

Tatil Alışverişinde Neler Alalım, Valizimize Neler Koyalım?

 • Şapka: Yaz sıcağında başımıza güneş geçmesini istemeyiz. Öyleyse hem tamamlayıcı bir aksesuar hem de önemli bir koruyucu olarak kullanacağımız şapkaları yanımıza almayı unutmayalım!
 • Güneş Gözlüğü: Güneş ışınlarının gözümüze direkt olarak nüfuz etmesini engellerken, şıklığımıza şıklık katan güneş gözlüklerimiz tatil esnasında bize eşlik etmeli..
 • Güneş Kremi: Tatilimizi yanık, soyulmuş ve ağrı içinde bir ciltle sürdürmek istemeyiz. Bu nedenle olmazsa olmazımız yüksek faktörlü güneş kremleri!

tatil valzi

 • Mayo/Bikini: Denize veya havuza girerken giyeceğimiz bu ürünler, çeşitli renk ve modelleriyle sahillerin tadını çıkarmamız için tasarlanmış!
 • Plaj Elbisesi: Mayo veya bikini üzerine giyerek sahile gidebileceğimiz ve kumsalda yürüyüş yapabileceğimiz elbiseler de tatilimizin önemli bir parçası!
 • Plaj Terliği: Ayaklarımızı kızgın kumlardan koruyan ve kombinlerimizi tamamlayan terliklerimizi valizimize koymayı unutmayalım!

valizz

 • Şort, tişört, pantolon, etek, bluz vb giysiler, çanta ve ayakkabılar: Çarşı turlarında ve gece gezmelerinde oluşturacağımız tarzımızın temsilcileri! (Çocuklu aileler için bebek kıyafetleri ve bolca iç çamaşırı)
 • Plaj havlusu: Denizden veya havuzdan çıktıktan sonra kurulanabileceğimiz bu parça oldukça önemli!
 • Bebek bezi, pişik kremi ve ıslak mendil: Çocuklu tatillerde detay gerekir demiştik. Eğer bebeğimizin tuvalet eğitimi yoksa bunlar bizim için olmazsa olmaz…
 • Oyuncak: Yine çocuklarımızın; hem yolcuğumuz hem de tatil boyunca keyifli zaman geçirmesi ve yabancılık çekmemesi için kurtarıcı bir ürün!
 • İlaçlar: Hiç istemeyiz ama tatilimiz süresince gerek hava değişimi nedeniyle, gerekse de yaz mevsiminin etkisiyle bazı hastalıklara yakalanabiliriz. Bunun için tedbirli olmak ve; ateş ölçer, ateş düşürücü, ağrı kesici, böcek sokmalarına karşı merhem, alerji ilacı, ishal kesici, bağırsak düzenleyici, soğuk algınlığı ilacı gibi bir takım ilaçları yanımızda bulundurmak gerekir.
 • Kişisel Eşyalar: Diş fırçası, diş macunu, makyaj malzemesi, parfüm, takı, toka, kitap, ped, tıraş bıçağı, tarak, şarj aleti gibi sıralanabilir ve çoğaltılabilir..
 • Fotoğraf Makinesi: Birbirinden kıymetli anılarınızı ölümsüzleştirmek için, valizinizde mutlaka yer alması gerekli!

Tatile Çıkarken Yanımıza Neler Alalım İle İlgili Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu