Kişisel BakımMaksatModa

Kısa Saçlar İçin Saç Kesim Önerileri!

instagram takipçi hilesi

Saç kesmek için birçok seçenek vardır. Ancak kısa saçlar için saç kesme önerileri çok araştırılır! Saç şekillendirmek, her gün rutin olarak yaptığımız bir işlemdir. İşe giderken, alışverişe çıkarken ya da davete giderken uygun saç modelini bulmak çok zordur. Her kadın saçına şekil vermekte zorlanabilir fakat kısa saçlara sahip olan kadınlar bu dertten daha çok muzdarip olmuşlardır. Kısa saçları şekillendirmek uzun saçlara göre daha zahmetlidir ve model bulmak zordur.

Bu “kısa saçlar için saç kesim önerileri ” adlı konuyu detaylıca işeyecek ve en altta konuyla ilgili videoları paylaşıyor olacağım. 

kısa saçlar için saç

Kısa Saçlar İçin Saç Kesim Önerileri!

Toka Kullanmayanlar İçin Öneriler

Bazı kadınlar toka kullanmayı sevmez. Bazı kadınlar ise kullanmayı sevse bile saçları o kadar kısadır ki toka tutmaz. Bu durumda toka kullanmadan yapılan modelleri deneyecekler. Saç köpüğü, saç spreyi gibi malzemeler kullanarak saç şekillendikten sonra serbest bırakılır. Bu şekilde yapıldığında çok havalı bir görüntü ortaya çıkar. Eğer saçın kesimi kısa ve şekilli ise spreylere bile gerek kalmadığını göreceksiniz. 

Örgü Severler İçin Saç Önerileri

Kısa saç kullanan çoğu kadın saçın toplanabilen kısmını örgü yaparak daha hoş bir görüntü oluşmasını sağlar. Örgü tüm senelerin en trend modelidir. Günlükte sık sık kullanılmasa da davetlerde oldukça fazla karşımıza çıkacak gibi duruyor. Son yılların en çok moda olan modeli yarı örgü modeli oluyor. Saçın ön kısmından örgü yapılır ve saç ortasına doğru devam ettirilir. Daha sonra bir toka yardımı ile örgü bitimi toplanır ve kalan saç salınır.

Topuzlu Saç Önerileri

Saçı yatay bir biçimde ortadan ikiye ayırın. Üst kısmında toplanabilen saçları toplayın ve topuz yapın. Alttaki saçlar serbest kalsın öylece çok hoş bir görüntü ortaya çıkacak. Hem günlük kullanım için hem davetler için doğru bir saç model seçimi olacaktır. Yarı topuz ya da tam topuz saç modelleri her zaman ön plana çıkmıştır. 

kisa sac

Makastan Korkmayanlar İçin Saç Önerileri

Saçlar kısa olduğunda şekil verilmesi zor olan en önemli bölge, saçın ön bölgesidir. Bu yüzden şekil vermekte zorlanan kadınların yaptırdığı tek şey kahkül kestirmektir. Daha sonra dışarı çıkarken hafif taradığınızda saçlarınızın rahatça şekil aldığını göreceksiniz. Bu tarz saç modellerinde ekstra bir malzeme kullanılmadan kolayca şekil alır ve gün boyu bozulmayan bir modeldir. 

sac 1

Kabarık Saçlar İçin Saç Önerileri

Saçlar kabarık olduğunda şekil vermek daha da zorlaşır. Bunun için şekil verme öncesinde mutlaka saç yatıştırıcı spreylerden yardım almak gerekir. Kabarık saçlar gün içinde tekrar kabaracağından dolayı serbest bırakmak yerine saçı tel tokalar yardımıyla destekleyebiliriz. 

İlgili Videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu