Kişisel Bakım

Arap Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

instagram takipçi hilesi

Arap Göz Makyajı Yapmak İçin Öneriler: Son günlerin oldukça fazla rağbet gören ve konuşulan konulan makyaj çeşitlerinden biri arap makyajının nasıl yapıldığıdır. Özelikle arap makyajında gözlerin ön plana çıkarılması dikkatin gözlere odaklanmasını sağlar. Arap makyajı nasıl yapılıyor kısaca anlatmaya çalışalım. Dikkat çekici özelliği ile bilinen arap makyajı şöyle yapılmaktadır.

arap göz makyajı

Sosyal medyaya da da bir hayli mod olan yeni trend makyajlardan biride arap makyajıdır. Arap makyajında gözlerin güzelliği dikkati çeker iri bakışlar  ve saç takılarının oİmasıda makyaja ayrı bir hava katmaktadır. Arap makyajının bazı püf noktalarına dikkat ederseniz sizde oldukça güzel bir makyaj uygulamış olursunuz.

Arap Makyajı Nasıl Yapılır?

Arap kadınları günlük cilt bakımlarında nemlendirici ile ciltlerine bakımlarını yapmaktadır. Pürüzsüz ve güzel bir görünüm kazanan cilt makyaja uygun hale gelir. Fondöten uygulanan cilt için arap göz makyajı yaparken mutlaka kontür uygulanmalıdır. Yüzün belli yerlerini ön plana çıkartmakta yararlı olan kontür uygulamasında en koyu renk elmacık kemikleri alt tarafına alt çene bölgesi ve burun kemiği kenarları ve alın bölgesine dağıtarak uygulanmalıdır.  Arap makyajında bir detayda kaşların bakımıdır.

İlginizi çekebilir: Kalıcı Makyaj Nedir, Nasıl Yapılır?

Kaşlar daha kalın ve kavisli bir şekilde görünerek gözlerinizin güzelliğinizi de ortaya koymaktadır. Kesik uçlu bir fırça yardımı ile kaşarın altını önce çizip koyu bir dark renk ile boşluklarını kapatın. Işıltılı bir göz makyajı için topak renkli bir far ile gözlere önce gölgelendirme sağlayın kaş kemiği ile gözlerin dış kısmına gelecek şekilde uygulayın. Far sayesinde gözlere güzel bir derinlik kazandırabilirsiniz.Turuncu renk kullanarak katlanma bölgesine sıcak bir hava katıp iç kısımları ise açık bir somon renk ile doldurun.

arap makyajı

Kirpikler İçin makyaj detayı 

Kullanacağınız eyelener kirpikleri uzun göstermek için çok önemli iyi bir siyah eyelener ile inceden kalına doğru gözünüze çekmeye çalışın. Kirpiklerinizi kalın göstermek için bir kaç uygulama ile rimeli kirpiklere uygulayın yoğun kirpik makyajı için alt ve üst kirpiklere rimel uygulayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Kirpik Uzatma Yöntemleri Nelerdir? Kirpik Nasıl Uzatılır?

Tudescuenton 9394 Cejas perfectas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dudak makyajında detaylar

nisan makyajlari 2 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Son yapacağınız dudakları kusursuz bir şekilde göstermek için yapılan makyaj. Dudaklara kontür uygulayarak aynı ton kullanarak rujunuzu sürerek makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Arap makyajının tamamlamasının ardından yüzünüzdeki farkı görebilirsiniz. Makyajı yaparken tonların uyumuna özem göstererek güzel bir makyaj yapabilirsiniz.

Arapların muhteşem göz makyajını uygulayarak ve ayık kirpikleri iyi bir rimel ile ortaya çıkararak gözlerinizin daha iri ve güzel durmasını sağlayabilirsiniz. Gölgelendirmeye bu makyajda dikkat ederek kusursuz bir arap makyajı yapabilirsiniz  Göz makyajında far uzunluğu için mutlaka far bantlarını kullanmanız önerilmektedir. .

Arap Göz Makyajı Hakkında Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu