Kişisel Bakım

Doğal Yollarla Saç Rengi Açma Yöntemleri

Saç renginizi doğal yollarla açmak istiyorsanız bu yazımızda size vereceğimiz tarifleri mutlaka uygulayın ve harika sonucu görün!

instagram takipçi hilesi

Dogal Yollarla Sac Rengi Acma Yontemleri 0

Saç rengi doğal yollarla açılır mı?

Koyu renk saça sahip insanlar çoğu zaman saçlarının rengini açarak değişiklik yapmak isterler. Saçların rengi yazın güneş, tuzlu su ve diğer faktörler sayesinde açılsa da uzun süre gitmeyebilir. Bu durumda insanlar saçlarının renklerini açmak için piyasada içeriğinde kimyasal bulunan ürünlerden faydalanabilir ama bu ürünler saç rengini açarken dökülmesine ve cansızlaşmasına neden olabilmektedirler. Doğal yöntemlerle saç rengi açma yöntemleri ile sağlıklı bir şekilde saçlarınızı açabilirsiniz.

Sadece kimyasal ürünlerle değil birçok doğal yöntem sayesinde saçlarınızın rengini açmak mümkündür. Bu yöntemlerden biri bilindiği üzere sprey ve boya gibi birçok çeşidi bulunan kimyasal ürünlerdir. Yine de içeriğindeki yıpratıcı maddeleri saçına sürmek istemeyenler ve saçlarına zarar vermeden renklerini açmak isteyenler için doğal tarifler de bir diğer yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Doğal tariflerle saç renginiz açılırken saçınızın beslediğini ve canlandığını fark edeceksiniz. Fakat saçınızda boya varsa doğal tarifleri kullanmanız saçınıza zarar verdiği gibi saç renginizi açmada yeterli olmayacaktır. Bu yüzden size sunacağımız doğal yollarla saç rengi açma yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Dogal Yollarla Sac Rengi Acma Yontemleri one cikan

Doğal yollarla saç rengi açma yöntemleri:

1- Herkes tarafından bilinen bir tarif olan papatya çayı saçlarınızın rengini açmak için limon suyu ile birlikte karıştırılarak işe yarayacaktır. 5 papatya çayını 2 su bardağı su ile kaynattıktan sonra limon suyunu ekleyin. Daha sonra sprey şişesi ile saçlarınıza uygulayın. Kuruması için güneşe çıkmanız etkisini arttıracaktır.

2- Tarçın ve saç kremi karışımı sayesinde saçlarınızın rengini açabilirsiniz. 3 yemek kaşığı toz tarçın ve yarım bardak saç kremini karıştırarak saçlarınıza sürün ve bir süre saçlarınızda bekletin. Saçlarınızı tarçın ve saç kreminden yıkayarak arındırabilirsiniz.

3- Sirke birçok alanda doğal bir yardımcı olarak görülmektedir. Bu doğal içerikli maddenin bir diğer özelliği ise saç rengi açmadaki başarısıdır. Kimyasal ürünlerden iyi ve sağlıklı bir şekilde saçınızı açmaya imkan sağlayan tarif 1 çay bardağı sirke ve 6 su bardağı sudan oluşuyor. Uzun bir süre bekleme gerektirmeyen bu karışımdan sonra saçlarınızı yıkamalısınız.

4- Antioksidan etkili limon ve saç rengi açmadaki başarısı ile sirkenin bal içinde buluştuğu karışım ise bu tarifler arasındadır. 2 yemek kaşığı bal içerisine su, 2 yemek kaşığı elma sirkesi ve yarım limon suyu ekleyip saçlarınızda 20 dakika beklettikten sonra durulamanız saçınızın rengini açmak için yeterli olacaktır.

5- Bir diğer tarif ise zeytinyağının saç besleyici içeriğinden oluşmaktadır. 1 yemek kaşığı toz tarçın, zeytinyağı ve balı saçınıza uygulayarak bir bone yardımıyla bir gece saçınızda bekletin ve durulayın. E vitamini içeren zeytinyağı ile saçlarınızın beslendiğini de fark edeceksiniz.

İlgili Videoları

Meltem Acar

1996 yılında İstanbul'da doğdum. Yabancı dil ve internet ile ilgilenmeyi seven bir öğretmenim :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu