Güzellik

İnatçı Maskara Nasıl Temizlenir?

Ciltlerin en hassas bölgeleri arasında bulunan göz çevreleridir. Ve günümüzde suya dayanıklı maskaralar kadınların vazgeçilmezi. Peki bu hassas bölgeden bu kadar güçlü maskara çıkartırken nelere dikkat edilmeli? Doğru pamuk seçiminden doğru yüz yıkama ürününe.

İnatçı Maskara Nasıl Temizlenir?

Heme hassas göz çevrenizi koruyacak hem de en inatçı maskaraları bile çıkarmanıza yardımcı olacak ipuçları bu yazımızda.

Yüzde Yüz Pamuk Pedler Kullanın

Ufalanmayan ve tiftiksiz pamuk pedler kullanmanız gereken temizleyiciler arasında. Parçalanmadıkları için hem makyajı dağıtmadan silmenize yardımcı olur, hem de cildinizin daha tahriş olmasına neden olabilir.

Çift Fazlı Makyaj Temizleyicileri Kullanın

Maskarınızı çıkarırken kesinlikle çift fazlı göz makyaj temizleyicisi kullanmılısınız. Bu tarz temizleyiciler iki fazdan oluşur; birinci faz maskarayı çıkarak olan temizleyici yağ, diğeri ise maskara çıkartıldıktan sonra cildi temizleyecek olan su.

Bu çift fazlı makyaj temizleyicileri suya dayanıklı olan maskaraları çıkartabilmektedirler. Cildin kurumasına ve cilt tahrişlerinin artmasına neden olabilecek olan alkol içerikli makyaj temizleme ürünlerinden uzak durmalısınız.

İnatçı Maskara Nasıl Temizlenir?

Kirpiklerinizin Yönünde Silme İşlemi Uygulayın

Maskaranın ve bakterilerin gözünüzün içerisine girmesini en az seviyeye indirmek açısından pamuk ile silme uygulamasını içten dışarıya doğru yapın. Nazik bir biçimde kirpiklerinizi pamuk ped ile yakalayın ve kirpiklerinizi pamuk pedin arasına alarak temizleyin.

Maskarayı Temizlerken Gözlerinizi Kapatın

Maskara temizleme uygulamaları yaparken gözlerinizi kesinlikle kapalı tutmanızda fayda var. Bazı maskaralar içermiş oldukları kimyasallar yüzünden gözlerde tahrişe sebep olabilir, üstelik de bu durum yirmi dört saatten fazla bile sürebilir.

Benzer Bir Bilgi:   Kadınlar Özel Davete Giderken Nasıl Giyinmeli?

İnatçı Maskara Nasıl Temizlenir?

Gözler İçin Özel Üretilmiş Temizleyici Kullanın

Kesinlikle özen göstermeniz gereken konulardan birisi cildin geneli için üretilmiş olan makyaj temizleyiciler yerine sadece göz bölgesinde bulunan makyajı çıkarmak için tasarlanan makyaj temizleyici ürünleri kullanmaktadır. Son derece hassas olan gözlerinize özen göstermeyi unutmayın.

Bir Cevap Yazın

Ayrıca bakabileceğiniz bilgi

Kapalı
Kapalı