Saç Botoksu Nedir? 7 Maddede Nasıl Uygulanır?

instagram takipçi hilesi

detoks 3

Botoks ve saç sözcüklerini bir tamlama içinde duymak ilginç gelebilir. Fakat yanlış görmediniz, okumadınız. Keratin bakımı, Brezilya fönü derken bakım ve güzellik literatürüne yeni bir akım daha geldi. Bu yenilik de saçlarınıza dokunsun istiyorsanız ve nedir bu saç botoksu diyorsanız, yazımızı okumanızı tavsiye ederiz…

1-) Yaşlanma Yalnızca Kırışıklıklardan İbaret Değildir

detoks 8

Birçoğumuz cilt lekelerimize, göz altı torbalarımıza, yüzümüzde oluşan kırışıklıklara derinden üzülüp çözüm için birtakım yol arasa da saçlarımızda oluşan yaşlanma belirtilerinin ise üzerinde pek durmuyoruz. Ne yazık ki yaşlanma, salt bunlarla sınırlı değil; saçlarımız da yaşlanmakta, hem de kimi zaman o kadar da yaşlanmamızı beklemeden. Saç telinizi her iki ucundan çektiğinizde çabucak kopuyorsa veya eski haline dönemiyorsa, ucu mat, sert ve çatallı ise saçlarınızın birtakım bakım kürüne ihtiyaç duyuyor demektir.

2) Bu Bakımların En Sağlıklısı Da Botoks Gibi Görünüyor

detoks 1

Keratin ve Brezilya fönü gibi uygulamalardan farklı olarak saç botoksu yapılırken zararlı kimyasallar kullanılmamakta. Yıpranmış ve zarar görmüş saçları kolajen kompleksi, E ve B5 vitaminleri, havyar yağı ile onarmaya dayalı bu uygulama, saça hacim vermeye, nemlendirmeye ve saçı sakinleştirmeye yaramaktadır.

3)Yüze Uygulananlar Gibi, Saç Botoksu Da Bir Nevi Doldurma İşlemi

detoks 5

Temelinde amino asit ve protein gibi saçın ihtiyacı olan maddelerin saç tellerine yüklenmesi mantığı yatmaktadır. Bu sayede birtakım işlemlerden geçen saç, eski haline oranla çok daha yumuşak, canlı ve parlak oluyor.

4) Kıvırcık, Dalgalı, Düz Fark Etmeksizin Her Saç Tipine Uygulanabiliyor

detoks 6

Saç tellerinin kalınlığı veya inceliği, boyalı olup olmaması ve rengi botoks için önemsizdir. Saç botoksu; koyuyu açmaya, düzü dalgalandırmaya, kıvırcığı ise düzleştirmeye çalışırken elindekinden de onlara yardım etmek ister.

5) Yalnızca Görünüm Değil, Sağlık Da Devrede

detoks 9

Saç botoksunun, sedef ve kepek gibi saç derisi rahatsızlıklarına da iyi geldiği söylenmektedir. Saç dökülmelerinde tedavi yöntemlerinden biri olarak da kullanılabilmektedir. Fakat bu işlemin hamile kadınlar için uygun olmadığı unutulmamalıdır.

6) Tüm Bunlar Oldukça Kolay Bir İşlem Sonucunda Gerçekleşiyor

detoks 11

pH arındırıcı bir şampuan ile yıkanan saçlara onarıcı botoks serum dipten uca doğru boya yaparcasına güzelce yediriliyor. Sonrasında fön çekilerek kurutuluyor ve düzleştiriliyor. Bu gibi basit işlemlerin ardından istediğiniz saç boyasını kullanabiliyorsunuz fakat tavsiyemiz yıpranmaya neden olabilecek maddeleri tercih etmeyip, canlı ve yepyeni saçlarınızın tadını çıkarmanız yönündedir.

7) Bakım İşlemini Evde Kendiniz De Uygulayabilirsiniz

detoks 7

Birçok kuaförde bu bakım işlemi yapılmakta;  eğer ki “ben saçlarımı kendim boyamaya alışkınım” diyenlerdenseniz saç botoksunu uygulamak sizin için hiç zor olmayacaktır. Dikkat edilmesi gereken en önemli konu saçınızı işleme uygun bir şampuan ile yıkamanız ve onarıcı serum kullanmadan önce saçlarınızı güzel bir şekilde kurutmanızdır. Çok kurumasına izin vermeden ıslaklığını aldıktan sonra botoksu uygulama işlemine başlayarak saçlarınıza güzelce yedirmeniz gerekmektedir.

 

Kaynak
listelist.com

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu