Kişisel Bakım

Küllü Saç Boyası Nasıl Yapılır? Küllü Saç Rengi Fotoğrafları

instagram takipçi hilesi

Her kadının hayalinde bir küllü saç rengi yer alır. Hem sosyal medyada hem de günlük hayatta görülen küllü rengin oluşturulması için kuaför yolu tutulur. Ancak kuaförlere tam olarak istenilen ton anlatılamaz ve sonucunda tonla para dökülür. Ayrıca kuaförden çıkıldığında yıpranmış hatta yanmış saçlarla baş başa kalınır. Peki küllü saç boyası nasıl yapılır? Bunun basit bir yöntemi yok mudur?

1.Evde Küllü Saç Yapılır mı?

Evde küllü saç yapma denemelerine giren birçok kadın hayal kırıklığı yaşamıştır. YouTube’da izlenilen videolarda 10-15 tllik bir saç boyası alınarak saçlar boyanıyor. Sonuç: Hayallerdeki gümüş rengine gri oluyor.

Fakat videoları izleyen yüzlerce hatta binlerce kadın aynı şeyi yapıyor, söylenilen adımlara harfiyen uyuyor ama olmuyor. Sadece saçlar yıprandığı ile kalıyor.

Evde küllü saç yapmak istiyorsanız saçlarınızın; platine yakın sarıda olması gerekir. Eğer koyu renklerde bir saça sahipseniz saçlarınız evde yapılan işlemlerle küllü olmayacaktır.

2. Küllü Saç Boyası Kuaförde Nasıl Yapılır?

Kuaföre gittiğinizde sizin saç renginize, saçınızda boya olup olmadığına bakılır. Eğer saçlarınız kolayca açılabilecek bir renkte ise küllü saç boyası yapılabilir. Fakat öncesinde saçların kimyasallar ile açılması gerekir. Saça uygulanan tüm açıcılar saçları yıpratır.

Kuaförlerin küllü saç formülü ise; birkaç tane saç boyasının karıştırılmasından ve ardından cila yapılmasından yanadır. Bazen de istenilen sonucun elde edilebilmesi için saçlar “gri” renge boyanır.

3. Saç Cilası

Küllü saçlar yapılırken saçlarda turunculaşma, morlaşma ya da yeşilleşme gibi problemler meydana gelir. Bu problemlerin çözülmesi için cila yapılması gerekir. Cila saç hatalarını düzelten bir işlemdir. Yıpratıcı etkisi ise diğerlerine oranla daha azdır.

Eğer saçlarınızı daha önce küllü yaptırdıysanız ve hataları evde kapatmak istiyorsanız cila yapabilirsiniz. Cila işlemini evde kendiniz de yapabilirsiniz. Birçok cila yöntemi vardır. Bunlardan bir tanesi; küllü bir saç boyasından bir parmak kadar alın, içine bir miktar sıvı peroksit dökün. Üzerine yarım çay bardağı su ve bir kaşık saç kremi ekleyin. Bu karışımı ıslak saçlarınıza sürün. Yaklaşık yarım saat bekletin. Yarım saatlik sürenin sonunda saçlarınızı durulayın ve kurutun. İşte bu kadar basit.

4. Küllü Saç Boyası Nasıl Yapılır? Mavi Şampuan

Saçlarınız sarı ya da turunculaşmanın yoğun olduğu renkte ise mavi şampuan sürebilirsiniz. Fakat mavi şampuanı sık sık sürmemeniz gerekir. Çünkü saçlarda yıpratıcı ve sertleştirici etkisi vardır. Ayda 1 defa yapmanız yeterlidir.

Birçok mavi şampuan markası bulunur. Fakat aşırı para vermenize gerek yoktur. Orta kalitede bir ürün ile saçlarınızı yıkamanız yeterlidir.

Fotoğraflar

Videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu