Kişisel GelişimMaksatModa

Hangi Tarz Kitaplık Evin Neresi İçin Uygun?

instagram takipçi hilesi

Eviniz için kitaplık seçerken ilk olarak dikkat etmeniz gereken ne kadar rafa, kaç adet kitaplığa ihtiyacınız olduğuna karar vermektir. Kitaplarınızın sayısı, kitap satın alma rutininiz bu noktada önemli bir rol oynamakta. Aynı zamanda da aksesuar ve eşyalarınızı ve hatta bitkilerinizi de bu rafların içerisinde sergilemek istiyorsanız eğer bunlar da kitaplık seçiminizde önemli bir rol oynayacaktır.

kapak kitaplik

Hangi Tarz Kitaplık Evin Neresi İçin Uygun?

İlk Önceliğiniz Yerden Kazanmak İse

Metrekare olarak geniş bir alana sahip değilseniz, sahip olduğunuz tüm alanı dikey olarak kullanmanız gerekmektedir. Duvarlarınızı sonuna kadar yukarıdan aşağıya kadar değerlendirin ve duvar rafı kullanmaktan çekinmeyin. Sık sık okumuş olduğunuz kitapları ve kullanmış olduğunuz aksesuarı daha erişilebilir raflara yerleştirin. Yüksek raflar için bir merdiven, bir basamak ya da tabure de kullanabilirsiniz.

yerden kazanmak

Geniş Duvarlar İçin

Geniş duvarlar için hareketli kitaplıklar tercih etmeniz sizin için daha işe yarar olacaktır. Bu şekilde alanı sıkmamış aynı zamanda da hareketli bir görünüm yakalamış olabilirsiniz.

Farklı Yükseklikler

Aynı zamanda konsol olarak da kullanabilecek farklı yüksekliklere sahip tek parça bir kitaplığı hem koridorda hem de antrede kullanabilirsiniz. Alçak kısmında elinizin altında olmasını istemiş olduğunuz eşyaları değerlendirerek yüksek bölümde de kitap ve aksesuarlara yer açabilirsiniz.

farkli

Televizyon Duvarı Değerlendirilebilir

Televizyon duvarı genellikle alçak bir televizyon ünitesi ile değerlendirir ve geri kalan alan televizyona ayrılarak boş bırakılır. Eğer evinizde kitaplık olarak değerlendireceğiniz alanın sayısı az ise bu boş kalan duvarı değerlendirmeniz gerekmekte. Hatta alçak ve sade bir televizyon ünitesi yerine televizyon dolabı ve kitaplığı alarak bu alanı üst düzeyde değerlendirebilirsiniz.

televizyon kitaplik

Köşe Diyerek Geçmeyin

Eğer her santimetre karesini değerlendirmeniz gereken bir alanda kitaplık yerleştirmek istiyorsanız, köşeleri kullanmayı deneyebilirsiniz. Dar alanda mucizeler yaratmak sizin elinizde.

kitaplik 5

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu