MaksatModa

Modası Çoktan Geçmiş Stiller

instagram takipçi hilesi

Sadece bir yıl önce çok severek aldığımız o ayakkabılar, elbiseler modası çoktan geçmiş stillerden olabilir mi? Yıllar geçtikçe moda anlayışı ve trendler de değişiyor. Ancak bazen geçmişte trend olan stillerde takılıp kalıyoruz. Bu da bizi rüküş ve çirkin gösteriyor. Maalesef moda bizim kadar sabit fikirli değil. Sürekli değişim içinde. Henüz fark edemediğimiz ama modası çoktan geçmiş stilleri artık bir köşeye bırakmanın vakti geldi.

İşte o modası çoktan geçmiş 8 stil

1- Devamlı topuklu ayakkabı giymek

9

Platform ayakkabıların modası zaten 2000’lerin başında bitmişti. Bunun yanında yakın zamana kadar tercihler daha zarif ve çekici görünen stilettolardan yanaydı. Artık devamlı topuklu giymek bizi çok şık yapmayacaktır. Daha şık görünmek için düz ve spor ayakkabılardan yana olmalıyız.

2- Abartılı Estetik Görünüm

abartili silikonlar

Silikon göğüsler, şişirilmiş dudaklar, parlak makyajlar eskide kaldı. Artık doğallık çok daha şık görünüyor.

3- Uzun Tırnaklar

pembe taşlı tırnaklar

Uzun ve taşlı, abartılı tırnaklar hem eskide kaldı hem de kullanışlı değil. Bunun yerine şu an daha çok düz pastel renkler ve french tırnaklar hakim.

4- Aynı Renk Ayakkabı ve Çanta

ayni renk kombini

Zamanında ayakkabı ve çantaların aynı renk ve desende olması çok trenddi. Ancak artık bu moda çok geçmişte kaldı. Bu duruma şapka, atkı ve eldivenler de dahil.

5- Düşük Bel Pantolonlar

dusuk bel pantolonlar

Bir dönem çok tutulan düşük bel pantolonlar artık çok kullanışsız ve çirkin görünüyor. Bunun yerine normal ve yüksek beller tercih edilmeli.

6- Taşlı Kıyafetler

tacli elbiseler

Taşlı pantolonlar, bluzlar, çantalar bir dönem çok tutulduysa da artık çok rüküş görünüyor. Artık daha çok sadelikten yana olmanız veya metalik parçalar kullanmanız gerekiyor.

7- Kusursuz Saçlar

duzgun saclar

Belirgin bukleli saçlar, dümdüz saçlar artık çok eskidi. Üzerinde saatlerce uğraşıldığı bariz belli saçlar hiçbir zaman doğal saçların yerini tutmadığı gibi artık tercih de edilmiyor.

8- Dar Şişme Montlar

Dar şişme montlar zamanında ne kadar çok tercih edildiyse de artık bir kenara kaldırıldı. Yine de şişme montlarla halen şık olabilirsiniz. Tabi bunun için tercihinizi bol ve düz montlardan yana yapmanız gerekiyor.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu