Kişisel GelişimMaksatSpor

En İyi Fitness Konulu YouTube Kanalları

instagram takipçi hilesi

En İyi Fitness Konulu Youtube Kanalları yazımızla sizlere sağlık ve vücut gelişimi ile ilgili konular hakkında bilgi vermeye devam ediyoruz. İlgi alanlarımız zaman zaman değişir ve internette farklı dönemlerde farklı konuları araştırmaya koyuluruz.  Bir konuda kendimizi geliştirmek, bir konuyu hızlıca ana hatlarıyla öğrenmek veya bir araştırma yapmak. Amacımız ne olursa olsun YouTube da hemen her konu hakkında bilgi sahibi olabiliriz. Bu yazımızda spora ilgi duyan ve kendini bu alanda daha da geliştirmek isteyen kişiler için en başarılı YouTube spor kanallarını derledik. İşte en iyi 5 spor konulu YouTube kanalı tavsiyelerimiz;

fitness 2 1

En İyi Fitness Konulu YouTube Kanalları

Fitness konulu kanallar genellikle sağlıklı yaşam, sporcu beslenmesi, antrenman metotları ve genel sağlık alanlarında içerik üretirler. Siz de yaz aylarına girdiğimiz bu günlerde kendinizi motive etmek, bir rehber edinmek ve vücudunuzu bugüne kadarki en iyi haline getirmek için aşağıdaki kanallara göz atabilirsiniz.

1)UNSATISFIED – Ege Fitness

Şu sıralar Amerika’da yaşayan ve genellikle sporcu sağlığı, beslenme ve antrenman metotları alanlarında son çıkan makaleleri takip eden ve hap bilgileri aboneleriyle paylaşan ve 1.18 Mn takipçisi bulunan kanala buradan ulaşabilirsiniz.

fitness 4 1

2)AĞIRSAĞLAM

665B abone sayısına sahip bir diğer kanal olan AĞIRSAĞLAM kanalı ise kendi kurduğu 5*5 antrenman metotlarını tavsiye ederken crossfit, strongman, fitness ve powerlifter sporuyla ilgili bilgiler içerir. Kanala bu linkten göz atabilirsiniz.

3)Savas Cebeci

Uzun yıllardır New york’ta Personal Trainer ve Manuel Terapist olarak çalışan Savaş Cebeci bu alanlarda çalışan kişilere anatomi ve kinesiology konusunda dersler vermektedir. İyi düzeyde Fransızca ve İngilizce bilen Cebeci 1998 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği’nden mezun olmuştur. Öğrencilik yıllarında İstanbul’da çeşitli fitness salonlarında ve Akdeniz Bölgesi’ndeki birçok turistik otelin spor kompleksinde “personal trainer”olarak çalışmıştır. Sonrasında Fransa’ya yerleşmiş ve  6 yıl kadar Paris’te personal trainer olarak çalışmaya devam etmiştir.

Daha sonra New York’a yerleşen Savaş Cebeci Eğitim hayatına burada devam etmiştir. “Swedish Institute College of Health Sciences University” de ‘masaj ve body work’ bölümünü bitirmiş ve ardından burada spor masajı, postur analizi, kaslarla ilgili postur bozukluklarının manuel terapisi, uygun egzersiz hazırlama konusunda uzmanlaşmıştır.  521B abooneye sahip kanala buradan ulaşabilirsiniz.

4)Marcus Greer Fitness

134B aboneye sahip bir diğer kanal olan Marcus Greer Fitness kanalı ise split (bölgesel)  ve fullbody (tüm vücut) antrenman metotlarını takipçileriyle paylaşırken ayrıca kendi fitness yarışma serüvenlerini de izleyicileriyle paylaşmaktadır. Kanala buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

5)Simge Topcu

Eski bir fitness yarışmacısı olan Simge Topcu ise 46,5B abone sayısına sahip kanalında izleyicilerine sağlıklı beslenme ve sağlıklı bir kas sistemine sahip olma konusunda tavsiyelerde bulunurken paylaştığı antrenman metotlarıyla her yaştan takipçisine hitap etmeyi başarıyor. Simge Topcu’nun sağlıklı beslenme ve fitness üzerine videolar paylaştığı kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

fitness 1

6)Gym Kong

Emin Çapan ve Buğra KESKİN adlı iki arkadaş antrenör tarafından yönetilen sayfada profesyonel fitness yarışmaları yayınlanırken yıllar içinde kendi değişimleri, antrenman rutinleri ve tüyoları paylaşarak takipçilerinin de bu alanda daha iyi başarılar elde etmesi konusunda destek sağlıyorlar. Gelin Gym Kong sayfasına linke tıklayarak gidelim ve yaz aylarına girdiğimiz bu günlerde kendimiz için bir adım atalım…

İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu