YouTube’da Otomatik Video Tekrarı (Replay) Nasıl Yapılır?

instagram takipçi hilesi

YouTube, müzik dinlemek, film seyretmek ve klip izlemek için eşsiz bir mecra. Geçmişten günümüze kadar tüm müzikleri ve klipleri içeren YouTube, kolay ulaşılabilirliği sayesinde tercih sebebi olmayı başarmaktadır. Birçok internet kullanıcısı müziklerini YouTube üzerinden dinlemeyi tercih eder. Hem ulaşılabilirlik hem de kalite anlamında Youtube birçok artıyı beraberinde getirmektedir.

Ancak sevilen parçayı defalarca üst üste dinlemek isteyen kişilerin en büyük problemi gibi görünen otomatik replay (tekrar) hala YouTube özelliklerinden değil. Ancak basit bir yöntemle otomatik replay özelliğini aktif etmek mümkün olmaktadır.

YouTube üzerinden bir video izlerken videonun otomatik olarak tekrarlanması için bahsedeceğimiz yöntemin çalışması öncelikle Google Chrome internet tarayıcısı kullanılması gerektiği bilinmelidir. Otomatik replay özelliği Google Chrome internet tarayıcısında sorunsuz olarak çalışmaktadır.

YouTube’da otomatik olarak aynı videoyu sürekli izlemek farklı internet tarayıcılarıyla da mümkün olabilmektedir. Bunun için kullandığınız tarayıcıya YouTube otomatik replay eklentisini indirmek gerekmektedir. Böylece kullanılan internet tarayıcısı üzerinden bu özelliği kullanmak mümkün olmaktadır. Her internet tarayıcısı için farklı eklentiler mevcuttur.

Birçok internet kullanıcısı tarafından istek alan YouTube otomatik replay sorununu bu şekilde çözmek mümkündür. Oldukça basit olan bu yöntemle otomatik tekrar özelliği aktifleştirilerek sorunsuz bir şekilde video tekrarı sağlanmış olur.

Otomatik replay için yapılması gerekenler oldukça basit. Aşağıda YouTube otomatik replay özelliğini nasıl aktif edeceğiniz madde şeklinde anlatılmıştır.

YouTube’da bir şarkıyı otomatik olarak sürekli dinlemek için uygulanması gerekenler;

  • YouTube üzerinden herhangi bir video açılır.
  • Açılan videonun üzerine gelerek iki kere sağ tıklandığında birkaç sekmenin bulunduğu bir menü açılacaktır.
  • Bu menü üzerinden “Döngü” yazılı sekme tıklanır.
  • Artık video defalarca üst üste çalacak şekilde ayarlanmıştır.
  • Videonun sürekli otomatik replay yapması için sayfanın yenilenmemesi gerekir. Sayfanın yenilenmesi durumunda döngü işlemi tekrarlanmalıdır.

youtube döngü

Google Chrome’un sunduğu bu özellik ile artık aynı videoyu herhangi bir işlem yapmadan defalarca üst üste izlemek mümkün olacaktır. Özellikle klip videolarında fazlasıyla eksikliği hissedilen bu özellik ile artık otomatik tekrar oluşturulmuştur. Sayfada yenileme gibi bir işlem yapılmadığı sürece komut sorunsuz çalışmaktadır.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu