Başarılı İnsanların Sabah Rutini Nasıldır? 10 Etkili Adım

instagram takipçi hilesi

Birçok uzmana göre günün en önemli zamanları sabahtır. Dolayısıyla hayatında bir başarı elde etmek isteyen kişilerin erken kalkması ve belirli bir rutin oluşturması gerekir. Bu yazımızda başarılı insanların sabah rutini hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız. Siz de önerilerimizi dikkate alarak, doğru bir sabah rutini oluşturabilir, hayatınızı düzene sokabilirsiniz.

Başarılı İnsanların Sabah Rutini: Erken Uyanmak

Dünya çapında bir şeyler başarabilen tüm insanların sırrına bakarsak, erken uyanmak olduğunu görürüz. Elbette başarının sırrı sadece erken kalkmak değildir. Fakat birçok insan en verimli olduğu saatlerde uyanarak, hayatın içinde yer almaya başlar. Bu amaç doğrultusunda bilim insanlarından iş adamlarına kadar birçok insanın erkenden kalktığını göreceksiniz. Başarının ilk ve en önemli sırları arasında erken kalkmak olduğunu belirtelim.

Meditasyon Yapmak

Başarılı İnsanların Sabah Rutini Nasıldır? 10 Etkili Adım

Güne meditasyon yaparak başlamanız sinir ve stresten uzaklaşmanızı sağlar. Birkaç dakikalık meditasyonla beraber, zihin daha berrak ve sakin hale gelir. Ayrıca meditasyon yapmanın faydalarından bir tanesi de yaratıcılığı arttırmasıdır.

Kahvaltı Yapmak

basarili insanlarin sabah rutini nasildir 10 etkili adim 10 768x512 1

Günümüzde birçok insan okula ya da işe giderken kahvaltı yapmayı ihmal eder. Oysa kahvaltı, günün en önemli öğünüdür. Kahvaltıyla güne başlamak bedene gereksinim duyduğu enerjiyi verir. Konsantrasyon artar ve vücut zindelik kazanır. Ayrıca kahvaltı sayesinde kan şekeri de dengelenir.

Günü Planlamak

basarili insanlarin sabah rutini nasildir 10 etkili adim 11 768x432 1

Sabahları yapılması gereken işlerden bir tanesi de günü planlamaktır. O gün gidilecek yerleri, giyilecek kıyafetleri, harcanacak parayı hatta binilecek otobüsü bile planlamakta fayda var. Yapılan her görevin yanına bir artı (+) konulmalıdır. Bu sayede kişide planlama alışkanlığı elde edilir. Ayrıca plan yapmak, gün sonunda değerlendirme yapmak açısından da son derece faydalıdır.

Spor Yapmak

Spor, günün her saatinde faydalıdır. Ancak sabahları yapmanın ayrı faydaları ve etkileri vardır. Sabahları spor yapmak vücuda mutluluk hormonu salgılar. Kişi, daha pozitif ve sakin bir tutum kazanır. Vücut forma girer. Beyin daha iyi bir şekilde düşünür. Enerji ve vücut direnci önemli ölçüde artar.

Günlük Hayatın Stresinden Uzak Bir Başlangıç Yapmak

basarili insanlarin sabah rutini nasildir 10 etkili adim 2 303x405 1

Hepimiz sabah uyanır uyanmaz ilk iş olarak telefonu elimize alırız. Fakat bu, son derece yanlış. Başarılı insanlar, bir süre telefondan ve televizyondan uzak durarak güne başlıyor. Bu sayede sabah uyanır uyanmaz stres hormonu salgılamıyor. Uyandığınızda telefona bakmak yerine diğer işlerle uğraşmanızı önemle tavsiye ederiz.

Temizlik ve Kişisel Bakım

basarili insanlarin sabah rutini nasildir 10 etkili adim 3 270x405 1

En önemli sabah rutinlerinden bir tanesi de temizliktir. Bu nedenle uyandığınızda güzel bir duş alın. Ancak duşun sıcaklığını ılık hatta soğuk tutun. Bu sayede vücut bir dirilik ve canlılık kazanacaktır. Ayrıca temizlikle güne başlamanız kendinizi iyi hissetmenizi ve gözeneklerinizin açılmasını da sağlayacaktır.

Yatak Toplamak

Sabahları yatak toplamanın insana başarı hissi verdiği bilinen bir gerçektir. Bu nedenle kendinizi başarılı hissetmek istiyorsanız yatağınızı kapatarak güne başlayın. Yatak toplama alışkanlığı, diğer işleri yapmak açısından da motivasyon sağlayacaktır.

Başarılı İnsanların Sabah Rutini: Bol Su İçmek

basarili insanlarin sabah rutini nasildir 10 etkili adim 5 768x549 1

Sabahları su içmek vücuttan toksinlerin uzaklaştırılmasını sağlar. Metabolizma hızlanır ve organlar fonksiyonlarını yerine getirmeye başlar. Beyin hücreleri ihtiyaç duyduğu hücreleri su ile karşılar.

Pencereleri Açmak

basarili insanlarin sabah rutini nasildir 10 etkili adim 6 270x405 1

Sabahları tertemiz havanın tadını çıkarmak için pencereleri açmanızı ve odanızı havalandırmanızı öneririz. Hatta zamanınız varsa birkaç dakika tertemiz havayı içinize çekin. Emin olun çok daha güzel bir gün yaşamanız bu sabah rutinlerinden geçiyor.

Başarılı İnsanların Sabah Rutini Hakkında Videolar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu