MaksatSporYaşam

Su Sporları Aşkına Yapılan 8 Farklı Eğlence Türü

instagram takipçi hilesi

Su Sporları yaz aylarının eğlence türünde en popüler olanlarından biridir. Yazın gelmesiyle birlikte tatil planları yapmaya başlarız. Bütün bir yılın yorgunluğu gidilecek o tatille birlikte yerini eğlenceye bırakacaktır çünkü.  Ve o beklenen gün gelip de tatile gidildiğinde yapabileceğimiz farklı aktiviteler ararız. Şöyle hem serinleyeceğimiz hem de eğleneceğimiz türden. Su sporlarından daha iyi ne olabilir ki. Peki nelerdir bu su sporları?

Size bu konuda yardımcı olabilirim. Su sporları artık hemen hemen denize kıyısı olan her yerde baş göstermekte ve çok da ilgi görmektedir. Çoğumuz acaba bu nasıl olur denesem mi ikilemine girmişizdir. İsterseniz biraz detaylarına ve çeşitlerine göz gezdirelim.

Su sporu çeşitleri

Rafting

Popüleritesi yüksek olan su üzerinde yapılan su sporlarından biri raftingdir. Eğlence derecesi yüksek olduğu gibi adrenalin seviyesi de yüksek olan bir spordur. Heyecan arayanlar için birebir olan rafting sporu debisi yüksek nehirlerde yapılmaktadır. Ve ülkemizde de oldukça yaygındır. Güzel vakit geçirmek isteyen arkadaş grupları için ideal olabilir.

rafting

Dalış

Bir su altı aktivitesi olan dalış denizin derinliklerinde ki güzellikleri merak edenler için harika bir yöntem olabilir. Tüplü dalış ve Şnorkelle dalış olmak üzere çeşitlere sahiptir. Tüplü dalışlarda hoca eşliğinde dalış etkinliklerine katılabilirsiniz. Şnorkelle dalış ise daha amatör ve bireysel yapabileceğiniz bir alanda yer alıyor.

dalis

Sörf

Dalgalarla iç içe olmak isteyenler için sörf harika bir aktivite olabilir. Dalga sörfü (wavesurfing), uçurtma sörfü (kitesurfing), kürek sörfü (paddle board) ve rüzgar sörfü (windsurfing) gibi türleri vardır. Tercihe göre uygulama zevki de farklılık gösterebilir tabii. Hiç denemeyenler için hoca eşliğinde yapılabilecek bir spor olan sörf için uygun bir tahtanız varsa dalgalar sizi bekler.

sorf

Kano

Akıntılı veya durgun sularda yapabileceğiniz bir spor olan kano tek veya iki kişilik bir tekne şeklindedir. Kürek yardımı ile suda rahatça hareket edeceğiniz oldukça keyifli bir spor dalıdır.

kano

Deniz Paraşütü (Parasailing)

Bir paraşütün tekneye bağlanıp çekilmesi ile yapılan bir su sporu aktivitesidir. Tekne hareket ettikçe paraşüt havalanır ve size de havada manzaranın keyfini çıkartmak kalır.

deniz paras

Jet Ski

Hız seviyorsanız ve bunu su üzerinde tatmak istiyorsanız jet ski tam size göre bir su sporudur. Oldukça popüler olan deniz motoru olarak da adlandırılan jet skiyi tatil yörelerinde kiralama şansına sahip olabilirsiniz. Herhangi bir profesyonelliğe ihtiyaç duymayacağınız jet ski sporunda heyecan ve adrenalin seviyeniz sizi göklere çıkarabilir.

jet ski

Flyboard

Oldukça rağbet gören su eğlencelerinden biridir. Jet skiyi basınçlı suyun pompalaması ile yapılır. Adrenalin tutkunlarına uyan başka bir su aktivitesidir. Suyun itmesi ile güç üreten araç sizi havaya uçuruyor ve bu sayede denize dalış yapmanızı sağlıyor.

flyboard

Yüzme

Tarihin belkide en eski sporlarından biri olan yüzme etkinliği tahminimce herkesin favori aktivitelerinden birisidir. İster açık sularda ister havuzlarda rahatça gerçekleştirebileceğiniz sağlıklı bir spor dalıdır. İçeriğinde bir çok stil çeşidi yer bulmaktadır. Herhangi bir ekipmana ihtiyaç duymadan bu en çok tercih edilen sporu zevkle gerçekleştirebilirsiniz.

yuzmeee

Evet tatilde yapılabilecek su sporlarını incelediğimize göre bu yaz size uygun sporu denemeye ne dersiniz?

İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu