blank
blank

En Kolay ve En Çok Zayıflatan Egzersiz!

Abone olblank

Eğer konumuz kilo vermekse beslenme düzeniniz kadar yaptığınız egzersizler de önemlidir. Çünkü sadece diyetle kilo vermek pek mümkün değildir. Bununla beraber yaptığınız egzersizlerin ne kadar sürede size ne kadar fayda sağladığı da önemlidir.

Biz de sizler için hepimizin bildiği kolay ama oldukça etkili egzersizleri bir araya getirdik. Düzenli olarak bu hareketleri yapar beslenmenize de dikkat ederseniz kilo vermenizin önünde hiçbir engel yok demektir.

Yürümek

En Kolay ve En Çok Zayıflatan Egzersiz!

Yürümek zayıflamak için yapabileceğiniz basit ama en etkili yöntemlerden biridir. Yürüyüş yapmak için herhangi bir spor salonuna gitmenize ya da bir spor aletine ihtiyacınız yok. Her gün düzenli olarak bir saat yürüyüş yapmayı alışkanlık haline getirirseniz haftada bir kilo vermeniz mümkün. Bunun yanına günlük yaşantınızda da yürüdüğünüz mesafeleri arttırabilirsiniz.

Mekik

En Kolay ve En Çok Zayıflatan Egzersiz!

Bir diğer kolay egzersiz ise mekik çekmektir. Mekik, karın kaslarınızı sıkıştırarak kilo vermenize yardımcı olur. Mekik çekmek için düz bir zemine uzanın. Ellerinizi başınızın altında birleştirin ve dizlerinizi kendinize doğru çekin. Bu hareket başta sizi zorlayabileceği için sayıyı başlangıçta az tutup zamanla arttırabilirsiniz.

İLGİLİ BİLGİ:   Ağız Kuruluğu Hangi Hastalıkların Habercisidir ?

Hareket sırasında bacaklarınızı yukarı kaldırmayın ve boynunuza dikkat edin. Zamanla daha kolay mekik çektiğinizi göreceksiniz.

Çömelme (Squat)

En Kolay ve En Çok Zayıflatan Egzersiz!

Squat sizi zayıflatmakla kalmaz aynı zamanda güçlendirir. Squat yaparken ayaklarınız omuz hizasında dik bir şekilde ayakta durun. Bakışlarınız ve ayaklarınız tam karşıya bakıyor olmalı. Ellerinizi  ensenizde ya da önünüzde birleştirin ve dizleriniz yerle 90 derecelik açı oluşturacak şekilde çömelin.

Hareketi daha da etkili hale getirmek için ellerinize birer adet dambıl alabilirsiniz. Her egzersizi olduğu gibi bunu yaparken de kendinizi zorlamamaya dikkat edin.

Kettle Bell Ağırlıklarıyla Çalışmak

En Kolay ve En Çok Zayıflatan Egzersiz!

Ağırlıkla çalışmanın en etkili yollarından biri tutamakları olan demir toplarla yani kettle bellle çalışmaktır. Bu egzersiz aynı zamanda vücut dengenizi korumanızı sağlar. Kettle bell ile yapacağınız 20 dakikalık egzersiz size yaklaşık 400 kalori yaktırır.

İLGİLİ BİLGİ:   Kardiyo Yapanların Vazgeçilmezi Eliptik Bisiklet Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey

Yüzmek

En Kolay ve En Çok Zayıflatan Egzersiz!

Yüzmek tüm vücut kaslarınızı çalıştıran bir egzersizdir. Yüzerek aynı zamanda vücudunuzu şekillendirebilir, daha dik bir duruşa sahip olabilir ve aynı zamanda kilo verebilirsiniz. Yüzmek her yaş grubuna hitap ederken bir spordur ve hamilelerin de yüzmesinde sakınca yoktur. Bir saat yüzerek 400 ile 700 arasında kalori yakabilirsiniz.

İp Atlamak

En Kolay ve En Çok Zayıflatan Egzersiz!

İp atlamak zayıflamak için yapabileceğiniz en basit ama en etkili yöntemlerden biridir. İp atlarken bacaklarınız ve kollarınız aynı anda çalışır ve eklemleriniz güçlenir. Sadece bir saat boyunca ip atlayarak 800 kalori yakabilirsiniz.

Şınav

En Kolay ve En Çok Zayıflatan Egzersiz!

Şınav çekmek kol, göğüs ve omuz kaslarını aynı anda çalıştırarak güçlenmesini sağlar. Şınav çekmek başta zor gelebilir fakat kilo vermek için en etkili yöntemlerden biridir. 50 adet şınav çekerek 100 kalori yakabilirsiniz.

 

İLGİLİ BİLGİ:   Yüz Yogası İle Yüz Yağları Nasıl Giderilir?

 

blank
avatar
  Subscribe  
Bildir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı