Egzersiz ve Fitness

En Kolay ve En Çok Zayıflatan Egzersiz!

instagram takipçi hilesi

Eğer konumuz kilo vermekse beslenme düzeniniz kadar yaptığınız egzersizler de önemlidir. Çünkü sadece diyetle kilo vermek pek mümkün değildir. Bununla beraber yaptığınız egzersizlerin ne kadar sürede size ne kadar fayda sağladığı da önemlidir.

Biz de sizler için hepimizin bildiği kolay ama oldukça etkili egzersizleri bir araya getirdik. Düzenli olarak bu hareketleri yapar beslenmenize de dikkat ederseniz kilo vermenizin önünde hiçbir engel yok demektir.

Yürümek

yuruyus yapmak kolayca kilo vermeniz saglar

Yürümek zayıflamak için yapabileceğiniz basit ama en etkili yöntemlerden biridir. Yürüyüş yapmak için herhangi bir spor salonuna gitmenize ya da bir spor aletine ihtiyacınız yok. Her gün düzenli olarak bir saat yürüyüş yapmayı alışkanlık haline getirirseniz haftada bir kilo vermeniz mümkün. Bunun yanına günlük yaşantınızda da yürüdüğünüz mesafeleri arttırabilirsiniz.

Mekik

mekik cekmek karın kaslarınızı calistirir

Bir diğer kolay egzersiz ise mekik çekmektir. Mekik, karın kaslarınızı sıkıştırarak kilo vermenize yardımcı olur. Mekik çekmek için düz bir zemine uzanın. Ellerinizi başınızın altında birleştirin ve dizlerinizi kendinize doğru çekin. Bu hareket başta sizi zorlayabileceği için sayıyı başlangıçta az tutup zamanla arttırabilirsiniz.

Hareket sırasında bacaklarınızı yukarı kaldırmayın ve boynunuza dikkat edin. Zamanla daha kolay mekik çektiğinizi göreceksiniz.

Çömelme (Squat)

squat kilo vermede cok etkili bir yontemdir

Squat sizi zayıflatmakla kalmaz aynı zamanda güçlendirir. Squat yaparken ayaklarınız omuz hizasında dik bir şekilde ayakta durun. Bakışlarınız ve ayaklarınız tam karşıya bakıyor olmalı. Ellerinizi  ensenizde ya da önünüzde birleştirin ve dizleriniz yerle 90 derecelik açı oluşturacak şekilde çömelin.

Hareketi daha da etkili hale getirmek için ellerinize birer adet dambıl alabilirsiniz. Her egzersizi olduğu gibi bunu yaparken de kendinizi zorlamamaya dikkat edin.

Kettle Bell Ağırlıklarıyla Çalışmak

kettle vell ile egzersiz yapmak

Ağırlıkla çalışmanın en etkili yollarından biri tutamakları olan demir toplarla yani kettle bellle çalışmaktır. Bu egzersiz aynı zamanda vücut dengenizi korumanızı sağlar. Kettle bell ile yapacağınız 20 dakikalık egzersiz size yaklaşık 400 kalori yaktırır.

Yüzmek

yuzerek kilo vermek mumkun 1

Yüzmek tüm vücut kaslarınızı çalıştıran bir egzersizdir. Yüzerek aynı zamanda vücudunuzu şekillendirebilir, daha dik bir duruşa sahip olabilir ve aynı zamanda kilo verebilirsiniz. Yüzmek her yaş grubuna hitap ederken bir spordur ve hamilelerin de yüzmesinde sakınca yoktur. Bir saat yüzerek 400 ile 700 arasında kalori yakabilirsiniz.

İp Atlamak

ip atlayarak kolaya kilo verebilirsiniz

İp atlamak zayıflamak için yapabileceğiniz en basit ama en etkili yöntemlerden biridir. İp atlarken bacaklarınız ve kollarınız aynı anda çalışır ve eklemleriniz güçlenir. Sadece bir saat boyunca ip atlayarak 800 kalori yakabilirsiniz.

Şınav

sinav cekmek kol omuz ve gogus kaslarinizi ayni anda calistirir

Şınav çekmek kol, göğüs ve omuz kaslarını aynı anda çalıştırarak güçlenmesini sağlar. Şınav çekmek başta zor gelebilir fakat kilo vermek için en etkili yöntemlerden biridir. 50 adet şınav çekerek 100 kalori yakabilirsiniz.

 

 

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu